April 25, 2024, 06:25:30 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: OVA AMINOKISELINA JE NAJBOLJA ZA MISICNU MASU  (Pročitano 1098 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
OVA AMINOKISELINA JE NAJBOLJA ZA MISICNU MASU
« poslato: Februar 20, 2019, 04:01:09 posle podne »
Koliko god da mrzim zargone, prva pomisao koja mi je pala na pamet kada sam procitao izvod iz relevantne studije je bila  STA JE BRE OVO? Naravno,nisam opsovao jer sam ja fan naucne fantastike i dzentlmen.L-leucin je jedna od esecijalnih hranjivih amino kiselina; ono sto je jos vaznije za bodibildere I ostale sportiste,to je jedna od tri granastolancane amino kiseline (BCAA)koja se sastoji od znacajnog  procenta(ugrubo oko trecine)kontraktilnih proteina skeletnih misica.


Jedna od najpopularnijih sportskih nutricionistickih sastojaka je  whey protein-u sirokoj upotrebi zbog svoje lakoce koriscenja i visoke koncentracije BCAA-e ,posebno leucina(priblizno 10% od tezine).Studije za studijom  potvrdjuju da whey protein i suplementacija leucinom pospesuju anabolicki efekat vezbanja.Akademski dokazi  cesto padaju u stvarnom svetu,ali popularnost whey proteina dokazuje njegovu efektivnost medju skepticnim I zahtevnim trzistem  rekreacionih i  takmicarskih bodibildera.


U takmicarskom bodibildingu,manekenstvu i td. Velicina i snaga ne pruzaju bas ceo paket.Kako se misic izgradjuje,tako se masne naslage u telu moraju smanjiti dok ne postanu jednocifrene.


Kroz iskustvo i eksperimentisanje,bodibilderi koji koriste lekove su razvili farmaceutske rezime koji im omogucuju da razviju fizionomiju tela koja je bukvalno neverovatna.(Merriam-Webster recnik definise “neverovatan” kao “ suvise izuzetan I tezak za poverovati”).Znana primena raznih anabolickih i sredstava za skidanje masnih naslaga,omogucuje pojedincima,koji se njima izlazu,da predju prirodne granice.Ovo je narocito tacno kada se radi o  gubljenju masti.

Nastavak teksta, procitajte OVDE