April 26, 2024, 02:08:13 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Skolioza, kifoza?  (Pročitano 3143 puta)

Van mreže dida

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 138
Skolioza, kifoza?
« poslato: Februar 26, 2019, 04:10:20 posle podne »
Pozz ljudi posto vec neko vrijeme imam neke bolove u kicmi i jedno rame mi pada i jos dosta simptoma , isao sam kod privatnog fizioterapeuza koji je ustanovio da mi je jedna noga kraca za 1cm i otud svi problemi kao sto je kifoza i skolioza , moracu nositi uloske koji kostaju oko 60 eura da bi se oslanjao na obije noge jednako , medjutim fizioterapeut kaze da je dosta slaba razmjena materija i vrv losija prokrvljenost i da cu morati raditi neke teraputske vjezbe korektivne , i da izbjegavam mrtvo dizanje i razboj jer su kao to lose vjezbe u sta ja ne vjerujem al ok , dal je neko imao slicno iskustvo ili zna nekog kako se odvija situacija sa jednom nogom kracom za 1 cm, kaze da cu bukvalno porasti ako rijesim taj problem , meni najteze pada ako budem na duze morao praviti pauzu sa teretanom

Van mreže HGH

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 242
Odg: Skolioza, kifoza?
« Odgovor #1 poslato: Februar 26, 2019, 04:14:51 posle podne »
Imam drugara iz SAJ-a koji "fabricki  ;D" urodjeno ima 1cm kracu nogu. - toliko o fizickim naporima.
Za pristup problemu nek te savetuju koji se razumeju, ja ti kazem da ne brines i da sto se psihe tice - bice to sve OK, nisi "limitiran" koliko ti mislis da jesi...

Van mreže dida

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 138
Odg: Skolioza, kifoza?
« Odgovor #2 poslato: Februar 26, 2019, 04:20:43 posle podne »
Ja bih najradije nekog dobrog fitness instruktora prije placao nego ove fizioterapeute jer kad je rekao da je mrvo dizanje najgluplja vjezba kao i razboj tu mi je sve jasno bilo , a i tim vjezbicama na fizikalnu treba dosta vremena dok se misici ne razviju gdje treba al evo da uzmem ove uloske pa da vidim kako ce se odraziti na hod , hvala puno na ulivanju volje ako ima jos neko neko iskustvo ili savjet neka napise.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.539
Odg: Skolioza, kifoza?
« Odgovor #3 poslato: Februar 26, 2019, 05:15:10 posle podne »
Imam drugara iz SAJ-a koji "fabricki  ;D" urodjeno ima 1cm kracu nogu. - toliko o fizickim naporima.

Kao i 90 % populacije...

Van mreže dida

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 138
Odg: Skolioza, kifoza?
« Odgovor #4 poslato: Februar 26, 2019, 05:20:14 posle podne »
Imam drugara iz SAJ-a koji "fabricki  ;D" urodjeno ima 1cm kracu nogu. - toliko o fizickim naporima.

Kao i 90 % populacije...

Znaci da to i nije sad neka rijetkost i neki preveliki problem , malo me poremetilo to najvise zbog toga sto ne znam ocu li prema procjeni ovog fizioterapeuta moci raditi bas sve vjezbe u teretani kao i inace pa ce napredak biti usporen vjerovatno

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.539
Odg: Skolioza, kifoza?
« Odgovor #5 poslato: Februar 26, 2019, 05:29:29 posle podne »
Prvo saniraj probleme, pa onda... Te korektivne vezbe su odlična stvar! Dobro ih izuci jer će ti biti dugo deo rutine kada udjes u teretanu