Mart 29, 2024, 10:44:01 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: SME LI DA SE KORISTI DA LI JE POKVARENO  (Pročitano 3500 puta)

Van mreže dizi996

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
SME LI DA SE KORISTI DA LI JE POKVARENO
« poslato: Mart 06, 2019, 07:26:22 pre podne »
Pozdrav drustvo,
pre par dana kupio sam pakovanje whey proteina, uredno zatvoreno sa poklopcem i celofanom, znaci neotvoreno, sa rokom trajanja do 11/2021.
Medjutim, kad sam otvorio protein, video sam da je zgrudvan. Nije onako brašnast, nego je sav u nekim malim grudvama. Kada ga stavim u sejker sve to nestane i bude bas super, standradno, Ukus je dobar, ne smrdi, vec par puta sam kupovao taj  whey protein, i uvek je bio isti ovakav ukus, samo sto nikada do sada nije bio ovako zgrudvan. Cini mi se da je povukao vlagu, tj. ubedjen sam u to. Bukvalno nemam nikakvih tegoba kad ga popijem, sve je u najboljem redu. E sad pitanje je da li ce imati ucinka i moze li se i vredi li piti ga ako je povukao vlagu? Je li ucinkovito ili se dzabe pije?
Hvala unapred :)

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: SME LI DA SE KORISTI DA LI JE POKVARENO
« Odgovor #1 poslato: Mart 06, 2019, 08:16:25 pre podne »
Koji protein je u pitanju? Jesi kupio u ovlašćenim prodavnicama?  On ne bi trebalo da se grudva i da povlači vlagu ako je dobro pakovanje i ambalaža nije ostecena

Van mreže dizi996

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: SME LI DA SE KORISTI DA LI JE POKVARENO
« Odgovor #2 poslato: Mart 06, 2019, 08:48:39 pre podne »
Amino Whey Hydro, kupio sam u Ogistri.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: SME LI DA SE KORISTI DA LI JE POKVARENO
« Odgovor #3 poslato: Mart 06, 2019, 08:50:28 pre podne »
koji ukus? ako je aminohydro u sustini nemas razloga za brigu, ako je rok dobar, njihove ambalaze su jake tu nema sanse da je usla vlaga... pitanje je i sta je za tebe to "grudvanje" , tj kako to izgleda... da se nesto poremetilo , osetio bi se i los miris ukus ponekad... ali cisto sumnjam , njihove ambalaze su bas dobre i uvek imaju zastitunu i foliju i preko i ispod poklopca...
« Poslednja izmena: Mart 06, 2019, 08:54:22 pre podne pirat »

Van mreže dizi996

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: SME LI DA SE KORISTI DA LI JE POKVARENO
« Odgovor #4 poslato: Mart 06, 2019, 08:52:28 pre podne »
Jagoda Banana

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: SME LI DA SE KORISTI DA LI JE POKVARENO
« Odgovor #5 poslato: Mart 06, 2019, 09:03:36 pre podne »
ma opusteno , nije to grudvanje, znam na sta mislis....  sada sam bas pogledao kod moje kante, nije to pokupljena vlaga, da je pokupilo vlagu to bi se lepilo i bilo zalepljeno i ne bi mogao kada uzmes kasikom ili mericom da poprimi oblik
 i u sejkeru itd...  to sto je taj prah tako lagan i nije ko brasno samo pokazuje da u njemu ima hdrolizata da nije cist koncentrat...  uzmi bilo koji koncentrat , videces da je tu prah tezi i vise je kao brasno... sve je ok , mozes normalno da konzumiras

Van mreže dizi996

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: SME LI DA SE KORISTI DA LI JE POKVARENO
« Odgovor #6 poslato: Mart 06, 2019, 09:11:22 pre podne »
Hvala ti na odgovoru. I meni je isprva bilo cudno jer je pakovanje dobro zatvoreno, sa dve folije i ima ono zastitu ispod poklopca, plus je i u roku trajanja, ali rekoh da proverim. :D

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: SME LI DA SE KORISTI DA LI JE POKVARENO
« Odgovor #7 poslato: Mart 06, 2019, 09:34:16 pre podne »
ma tu nemas brige, oni uvek imaju svezu robu...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: SME LI DA SE KORISTI DA LI JE POKVARENO
« Odgovor #8 poslato: Mart 06, 2019, 09:59:59 pre podne »
Amino Whey Hydro, kupio sam u Ogistri.

Postoavio si pitanje na pageu i dobio odgovor tamo
Nikakvu VLAGU nije povukao protein niti je  to moguce da se desi, sve da stoji otvoren 30 dana bezz poklopca ili na bilo koji nacin.
Ne postoji nacin da bilo sta "povuce" vlagu ili da povuce bilo sta. Manite se ljudi floskula i bezpredmetnih teorija ili dononosnje zakljucaka na osnovu neke licne paranoje.

Whey surutka NE MOZE da povuce nista, apogotvo ne VLAGU

Grudvice ili to sto si ti video mogu da se pojave na "kremastim" varijantma proteina kao sto su jagoda/banana, lesnik, vanila i slicno.
razloga tome ima nekoliko

1 Prilkom mixovanja mixera koji iznosi ccca 900 kg praha za jednu sarzu ili LOT broj, ovisno od kolicine posla, nekada se umesto tipa 50 okretaja mixera da bi se ustedilo vreme, mixxer izvrti 40 x. Kada je rec mixxer u pitanju, nadam se da znas sta to znaci i da protein kao takav ne dolazi GOTOV vec da se prozivodi i da to rade tehnilozi.
Zasto je to tako- jebiga, globalzacija i gomila posla donosi jednostvna resenja koja ne znace NISTA da se menja kada je u pitanju sastav, kvalitet ili nesto peto, a moze da se desi to sto si ti npr video.

2. Prilikom transporta (posto se nadam da znas da to ne prozivodi niko ovde i da nije moguce da se protein prozivode i da se salje kraljenm kupcu u Srbiji) vec da se transportuje sa trake na paletu, sa palete na vilsjuakra, pa na sleper, pa opnovo skoro isti proces da bi se u VP u Ogisri pakovao u skaldistu i poslao krajnjem kupcu .

3. Grduvice mogu da se pojave od VESTAKCIH ukusa koji zbog svojh svojstva tih snaznih ukusa vockastih jagoda, banan, lesnik i slicno, ne postoji mgoucnost da ih mixer razbije cak ni na najvecim obrtajima i pri bezbroj okretaja i to je jednostavno tako

Stvar je jednsotavna
u redu je da se postavi pitanje u vezi necega
ali svakako NIJE u redu da se donose zakljucci poput ovoga sto si ti doneo zaklkjucak da je NESTO POVUKLO NESTO jer to pre svega nije MOGUCE niti je takav HEMIJSKI PROCES moguce, pa da ne ulazim u besmislenost samog zakljucka, ipak smatram da je odgovor koji su ti admini dali na FB vise nego korketan

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: SME LI DA SE KORISTI DA LI JE POKVARENO
« Odgovor #9 poslato: Mart 06, 2019, 10:12:06 pre podne »
ja isto znam da te grudvice, kao i ono prskanje praha iz merice su posledica statickog elektriciteta... i to se javllja u proteinima gde ima izolata hidroizolata, ali to nisu grudvice koje se lepe ili su tvrde , kada pritisnes kasikom ili sta vec vidi se jasno koliko je taj prah mek i ima finocu. Nije to ono kao kada naidjes na cedevitu, u koju si umocio mokru kasiku pa se zgrudvalo :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: SME LI DA SE KORISTI DA LI JE POKVARENO
« Odgovor #10 poslato: Mart 06, 2019, 11:02:26 pre podne »
ja isto znam da te grudvice, kao i ono prskanje praha iz merice su posledica statickog elektriciteta... i to se javllja u proteinima gde ima izolata hidroizolata, ali to nisu grudvice koje se lepe ili su tvrde , kada pritisnes kasikom ili sta vec vidi se jasno koliko je taj prah mek i ima finocu. Nije to ono kao kada naidjes na cedevitu, u koju si umocio mokru kasiku pa se zgrudvalo :)

Da naravno
nema dodornih tacaka, a kod tih kremastih ukusa, armome (vestacki ukusi) moraju da budu dovoljno jaki da bi TASTEFULL bio autentican i da prilkom otvaranja budes svestan kupovine, odnosno uzitka zasto si izabrao BAS taj ukus!!
Naravno
kod yamamoto ISO FUJI neces osetiti nikakav uziatk :D ali ces svakako osetiti ono sto VRHUNSKA cistoca bez angaozvanja gore navedenog dolazi do izrazaja.

A da ne pricam o hydrolsiatu, kojeg nije moguce da se pije, ukoliko se ne stavi snazna aroma

ali dobro..

Van mreže dizi996

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: SME LI DA SE KORISTI DA LI JE POKVARENO
« Odgovor #11 poslato: Mart 06, 2019, 11:29:20 pre podne »
Pedja,

Hvala ti na iscrpnom, i konkretnom odgovoru.

Sve je u redu samo sam zeleo da cujem vise miljenja, jer kao sto vec naveo, ovo se desilo prvi put a vec sam uzimao ovaj isti ukus mnogo puta kod vas.


Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: SME LI DA SE KORISTI DA LI JE POKVARENO
« Odgovor #12 poslato: Mart 06, 2019, 11:38:29 pre podne »
to sto si ti spomenuo NIJE NIKAKVO GRUDVANJE... to ti je moglo da izgleda tako i sa prethodnom turom, sto si uzimao da si dohvatio kantu i protresao dobro... molekuli imaju svoje naelektrisanje... ja sam dosta godina uzimao cist izolat od raznih firmi i neretko mi se desavalo da se taj prah  lepi na plastiku, prska po tkanini, divlja po merici. poprima oblike kao prah magneta ... a suv je , i nije zgrudvan nego naelektrisan, jer se i nalazi u elektrostatickim sredinama u plastici , tamo u fabrici i masine imaju svoje naelektrisanje itd...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: SME LI DA SE KORISTI DA LI JE POKVARENO
« Odgovor #13 poslato: Mart 06, 2019, 12:07:04 posle podne »
Pedja,

Hvala ti na iscrpnom, i konkretnom odgovoru.

Sve je u redu samo sam zeleo da cujem vise miljenja, jer kao sto vec naveo, ovo se desilo prvi put a vec sam uzimao ovaj isti ukus mnogo puta kod vas.



Nema na cemu da se hvali
Svakako, ljudi koji odgovaraju na page, ne mogu da napisu nesto, a da nisu upoznati tj da ne poznaju materiju ili u protivnom ako je pitanje suvise komplikovano, kontaktiraju mene.
Procitao sam taj odgovor odnosno licno ga i odoborio posto je vrlo korketno, a bez ulaazenja u dubioze kao sto sam sada ja ovde itd.

Jedino malo "para" usi kada se kaze npr: siguran sam da je usla vlaga. To je malo ono....tvrdnja bez osnove, argumentacije itd. Morao sam detaljno da objasnim jer jednosavno i ocigledno da je zahtev takav.

Pirat je svakako dodatno zacinio sa nekim dodacima, mozda previse info jer ipak se radi o nekom kome sustninski i nije potrebno osi osnove da se kaze, ali dobro. Edukacije svakako nikada nije dovoljno a pogtovo kada se intresuje za materiju.

U svakom slucaju, jos jednom. Obim posla firme THE a pogtovo u ovom periodu je velika, posto se pakuje za 16 zemalja EU + rade private labele i kao sto rekoh pre nekoliko (ne smem ni da pricam za koje brendove usluzno pune, posto bih mngoima srusio sneska belica) i jednostavno radnici sebi daju za pravo da skrate proces kao sto sam "plasticno" objasnio - mozda suvise jednostavno jer nije bas tako jednostvno, ali u sustini to je to, a zasto se to desava..jbg..ne remeti SISTEM i ne rmeti nista kada je kvalitet ili nesto slicno u pitanju....ukratko..aroma kod takvih vrsta mixeva je prelbem i ako se ne "zavrti" kako treba....eto...ali kao i sto si sam rpimetio..nemas nikakav problem i nista nije razlicito osim eto...eventualno toga sto si ti primetio,