April 19, 2024, 03:00:15 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.090 poruka u 18.750 tema - 20.948 članova - Poslednji član: stefanl
X3MShop banner

Autor Tema: Bol u ledjima  (Pročitano 4012 puta)

Van mreže Drandigo

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Bol u ledjima
« poslato: Mart 08, 2019, 01:26:31 posle podne »
Pozdrav svima.
Poceo sam da treniram od nove godine.
Imam 35 god.
Na pocetku 92kg, sada sam na 85. 183 sam visok.
Sasvim fino sam zamenio salo za misice, normalno nista posebno ali za mene veliki napredak. Taman sam krenuo ka formi, taman je sve bolje i bolje i krenuo je bol u ledjima.
Treninzi su bili ovako, 3 dana pa 2 pauza pa opet.
Legs push pull.
Ne mogu vise nista.
Pauza vec 5-6 dana.

Bol ide preko celih ledja. Od donjih pa sredinom na gore.
Mogu da se savijem, vezbe istezanje mogu da radim, bol je kad se naglo okrenem, ili kad recimo stojim a hocu biceps da radim.
Najvise me boli kad radim uski benč.
Najveci bol je na sredini ledja.
Sta moze to da bude?
Mrtva dizanja i cucanj nisam radio.

Van mreže Luka Šćepanović

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.013
  • Son of Zeus
    • Instagram
Odg: Bol u ledjima
« Odgovor #1 poslato: Mart 08, 2019, 02:14:06 posle podne »
Najbolje da podjes kod kiroprakticara ili nekog terapeuta. Moguce da se neki nerv uklijestio ili nesto tako, a mozda i neka ozbiljnija povreda.

U svakom slucaju odje samo mozemo da nagadjamo a niko ti nece pomoci. Sto prije podjes kod terapeuta to bolje jer tesko da ce samo od sebe proci.
Meni Vidi Visi

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Bol u ledjima
« Odgovor #2 poslato: Mart 08, 2019, 02:27:33 posle podne »
sacekaj da prodje malo, ako ne prodje, poslusaj Luku

Van mreže Gumac

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 489
Odg: Bol u ledjima
« Odgovor #3 poslato: Mart 08, 2019, 06:05:42 posle podne »
Ja ne bih cekao nista, sto prije se uputi nekome strucnom. Daj srece pa da ti on kaze da nije nista, nego sa cekas ii cekas pa napravis jos vecu stetu

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Bol u ledjima
« Odgovor #4 poslato: Mart 08, 2019, 07:14:00 posle podne »
Niko bez snimka ne može da ti kaze da ti nije ništa... Sačekaj par dana da te popusti, jer deluje kao da si se usinuo, što sa 35 godina nije uopšte neretka situacija... Ako ne ide na bolje, gadjaj kiro ili fizio šta već....

Van mreže Drandigo

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Bol u ledjima
« Odgovor #5 poslato: Mart 10, 2019, 10:50:39 posle podne »
Hvala ljudi na brzim odgovorima i savetima.
Proslo je 6 dana od zadnjeg treninga. Od lekova pijem midokalm za opustanje misica.
Sada je bolje malo. Ne boli me nista kad se savijam, mogu da se rotiram nista ne boli. Ali prisutno je nesto kao napetost u ledjima. Bio sam jutros u jedan lagani kardio, brzi hod 20 min.  Valjda ide na bolje.
Sto se lekara tice, majka mi je terapeut. Kaze bez snimka mozemo da nagadjamo samo, ali da sacekamo desetak dana da vidimo da li ce da se smiri. Moguce da sam se pretenirao. Bas sam podigao tezine u zadnjih par treninga.
Nista sacekacemo jos malo pa cemo videti, ne bih na snimak da idem, nije bas ni jeftin, a na uput tesko da cu da dobijem, kaze mi majka da za takve stvari ne pisu uput, mora u privatnu kliniku.
Da pitam neke uopstene stvari.
Pre desetak godina sam trenirao mozda godinu dana. Noge i trbusnjake nikad. U to vreme kad sam trenirao za kratko vreme sam razvio jaka ledja. Zgibove sam radio po 20kom. Latisimusi i dan danas odlicni.
Ali ceo zivot me bole ledja u donjem delu, recimo kad god se savijem i nesto radim, recimo perem sudove, jedva se vratim nazad. Vozim motor, posle svake duze voznje ledja me otkidaju.  Prosle godine se vratio sa mora i morao sam inekcije da primam, ukocila me ledja. Ovo je neki problem prisutan duze vreme, sada se verovatno uz povratak u teretanu vratio. Trbusnjake kazem nikad nisam radio. Da mi mozda nije problem upravo to, slab stomak noge i zadnjica, a jaka ledja pa da mi nekako kicmu drze nepravilno? Sta mislite o tome?


Van mreže Luka Šćepanović

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.013
  • Son of Zeus
    • Instagram
Odg: Bol u ledjima
« Odgovor #6 poslato: Mart 10, 2019, 11:05:42 posle podne »
Nije mozda nego su 90% sanse da je to problem. Gledaj to ovako.  Ako neki misic nije dovoljno jak drugi ce uskociti da preuzme njegov posao. Problem je sto vrlo vjerovatno taj misic nije bas dizajniran za taj posao pa ce mu to mnogo tesko padati. Zbog toga moze vremenom da se popusti.

Moj drug, atleticar bacac kugle, skoro je povrijedio magnus aduktor cini mi se. Sa jednim od najboljih doktora kod nas koji inace zivi i radi u Londonu je na terapije i on mu je rekao da je to zbog toga sto su mu dupe i trbusnjaci veoma slabi.

Zbog toga treba raditi sve misice, pa cak i one najmanje bitne i najdosadnije. Jer ako je neki od njih slab, drugi ce morati da preuzme njegov posao... A to zna lose da se zavrsi.
Meni Vidi Visi

Van mreže Drandigo

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Bol u ledjima
« Odgovor #7 poslato: Mart 10, 2019, 11:18:27 posle podne »
Ako je to slucaj sta dalje? Da li je pamrtno da kad mi se smiri sve, da krenem da vezbam samo trbusnjake ili jos neku grupu misica? Noge me bune malo, izbegavao sam cucanj i mrtvo, bas zbog ledja, ne znam koje vezbe da radim da ne opteretim ledja..
Kako da mi izgleda trening za na dalje, odmah da kazem da je izgled figure sada u drugom planu..
A nisam pomenuo i to da radim kao kurir, secam torbu preko ledja tesku u proseku od 1 do 5 kg 8 sati dnevno..

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Bol u ledjima
« Odgovor #8 poslato: Mart 11, 2019, 06:06:14 pre podne »
Radi na jacanju trupa.
Pre svakog trening odradi par vezbi za core kao sto su bird dog, regularni plank, side plank, curl up.
Proguglaj i vidi kako se rade.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Bol u ledjima
« Odgovor #9 poslato: Mart 11, 2019, 06:24:58 pre podne »
pretekao me Voja sa odlicnim postom, vezbe cora pre svakog treninga ne samo sto jacaju kor , one bude ceo kineticki lanac tj pale i uspostavlaju neuro misicnu stimulaciju kroz celu plocu od jednom, tako da su u neku ruku i prevencija od povreda stoga odlican izbor za rad pre treninga.

svako od nas ima sigurno, da nas stavis na mri snimanje kicme, negde neke bulginge, protruzije diskova, ali sa tim se zivi ukoliko i  dok, to ne predje u jebeno stanje kada mora da se ode hirurgu , tako nemas brige... to sto ti osecas je spazam koji je ostao u misicu nakon povrede, tako se misic oporavlja, tako sto se skupi, i osecaces ga jos neko vreme, najverovatnije nakon jutarnjeg ustajanja, on ce proci... ja ne bih pio vise lekove, ali ono sto si ti radio je odlicna stvar , BRZI HOD ! znaci nikako mirovanje , ali ta modifikovana aktivnost da ! Brzim hodom mozes d odradis i odlican kardio , mozes i da povecas nagib na traci ukoliko ti to ne smeta, prokrvices organizam , poboljsaces oporavak, kada osetis da ej sve ok , pocni kako ti je Voja rekao

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Bol u ledjima
« Odgovor #10 poslato: Mart 11, 2019, 08:00:06 pre podne »
svako od nas ima sigurno, da nas stavis na mri snimanje kicme, negde neke bulginge, protruzije diskova,
Bas ovo... :)

Van mreže Lazar S

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 491
Odg: Bol u ledjima
« Odgovor #11 poslato: Mart 11, 2019, 03:01:52 posle podne »
Kucaj na yt Mc Gill The Big 3 imas detaljno objasnjeno kako i sta se radi bitno je da znas da aktiviras misice dok radis vezbe i pravilno da dises da ne mlataras nogama i rukama bzvz.