Mart 28, 2024, 09:40:24 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.039 poruka u 18.747 tema - 20.944 članova - Poslednji član: Markionybg
X3MShop banner

Autor Tema: Cortizol i ostali hormoni  (Pročitano 28864 puta)

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Cortizol i ostali hormoni
« Odgovor #45 poslato: Mart 11, 2019, 07:05:42 pre podne »
ona ce biti uskoro legalizovana stvar
Mislis da ce kod nas biti legalizovana?

Van mreže Luka Šćepanović

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.013
  • Son of Zeus
    • Instagram
Odg: Cortizol i ostali hormoni
« Odgovor #46 poslato: Mart 11, 2019, 08:08:30 pre podne »
Udjem ja juce na tnation da vidim ima li sta o travi posto ni ja nikad cigar nisam zapalio a ne sta drugo, kad ono prva stvar "ubrzava metabolizam secera i masti". Ali UBRZAVA. To ne znaci da unistava sve potpuno. Ako se coek trpa palacinkama, burecima i pizzama cijeli dan nema te droge ni lijeka koji ce mu pomoci. Ja znam pojedine koji zderu kao svinje i uzimaju t3 i na kraj veli "taj t3 je kurac nista ne pomaze".
Meni Vidi Visi

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.524
Odg: Cortizol i ostali hormoni
« Odgovor #47 poslato: Mart 11, 2019, 08:18:20 pre podne »
pa radi se na tome, mnoge su zemlje legalizovale, ima legalizacija u medicinske svrhe koliko sam shvatio (tada ce svi da nabave lekarski recept za ocni pritisak ) i ima opsta legalizacija, gde ti mozes da odes i pazaris u zdravoj hrani maltene...

 to je tema za sebe, jer to smanjuje zaradu nad narkoticima , s druge strane znacajno smanjuje stopu kriminala.
Tako da je moguce da se nadje kod nas neki degenerik, koji ce da zabrani ili makar odlozi legalizaciju... mada je ona neizbezna, kao i prohibicija alkohola sto je bila trend, dok nisu nasli sledecu najbolju stvar, koja ce da nosi svetsku ekonomiju...


@Lukac

ma daleko od toga da je to resenje za insulinsku osetljivost :) Covek pod uticajem opijata kao i alkohola , nije funkcionalna individua u drustvu... to znaci da bi morao  svaki dan da budes naduvan, kao sto i da svaki dan  pijes da budes mamoran... sve to spada u poroke...  i nije  stavka normalnog i zdravog zivota...
« Poslednja izmena: Mart 11, 2019, 08:25:44 pre podne pirat »

Van mreže Luka Šćepanović

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.013
  • Son of Zeus
    • Instagram
Odg: Cortizol i ostali hormoni
« Odgovor #48 poslato: Mart 11, 2019, 08:50:51 pre podne »
Ma daleko od toga. Nego sam samo htio @noname12 da kazem da mora da sagleda sve aspekte kad oce nesto da tako cvrsto zakljuci. Znaci da tu moraju uci u obzir i trening, ishrana, stil zivota, spavanje itd itd.

On je samo na osnovu jednog aspekta (duvanje vutre) zakljucio da ovo sto Pedja kaze nije tacno.
Nije sad ni da su ni jedan ni drugi ukrivu, al Pedja je sigurno mislio na ljude koji se odvaljuju od treninga, kojima je ishrana rigorozna, koji su max posveceni itd, a on je mislio na sebe i to vjerovatno u periodu kad i nije bas bio posvecen svemu tome ko ova djevojka.

Eto ja znam 100 likova koji se lese od trave a imaju 150 kg. Al to su momci koji ne treniraju nista i jedu po cijeli dan. Pedja je pricao za ljude koji se ubijaju od treninga i koji paze na ishranu. I jedan i drugi su upravu. Ako se ubijas od treninga i pazis na hranu, trava ce da te osusi, a isto tako ako pusis samo i zderes bices voden i debeo.

Samo sam htio da kazem da za sve treba sagledati sve aspekte a ne samo jedan da bi se donio dobar zakljucak. Daleko od toga da sam preporucivao travu za cut. :D
Meni Vidi Visi

Van mreže Gumac

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 489
Odg: Cortizol i ostali hormoni
« Odgovor #49 poslato: Mart 11, 2019, 01:59:23 posle podne »
pa radi se na tome, mnoge su zemlje legalizovale, ima legalizacija u medicinske svrhe koliko sam shvatio (tada ce svi da nabave lekarski recept za ocni pritisak ) i ima opsta legalizacija, gde ti mozes da odes i pazaris u zdravoj hrani maltene...

 to je tema za sebe, jer to smanjuje zaradu nad narkoticima , s druge strane znacajno smanjuje stopu kriminala.
Tako da je moguce da se nadje kod nas neki degenerik, koji ce da zabrani ili makar odlozi legalizaciju... mada je ona neizbezna, kao i prohibicija alkohola sto je bila trend, dok nisu nasli sledecu najbolju stvar, koja ce da nosi svetsku ekonomiju...


@Lukac

ma daleko od toga da je to resenje za insulinsku osetljivost :) Covek pod uticajem opijata kao i alkohola , nije funkcionalna individua u drustvu... to znaci da bi morao  svaki dan da budes naduvan, kao sto i da svaki dan  pijes da budes mamoran... sve to spada u poroke...  i nije  stavka normalnog i zdravog zivota...

Slazem se. Nece se nikad legalizirat na prostorima bivse yuge. Bar ne dok smo mi svi zivi.
Kriminal bi se smanjio sto navodis, odma bi i politicari popusili  tu jer svi dobiju dio kolaca od toga.

Nije pravilo ovo sto nagodis Luki.
Ako si funckionalan i produktivan na travi, mozes jako dobro socijalno funkcionirat. Znam ljude koji su na tome hiperfunckionalni i imaju samo benefite. Tako da se ne slazem sa tezom da trava mora bit opijat i da moras bit pogubljeni i ne funkcionalan.

Takoder poznajem one koji samo trose zrak nepotrebno drugima dok su naduvani. To vec spada u zlouporabu i narkomaniju.

Podrzavam pusenje, ali sad to radit iz nekih benefita i suseg izgleda je za mene glupo. Ako nisi sposobam oderat se normalno, nece te ni trava spasit. Iako sam siguran da vecina koji konzumiraju ne rade to radi izgleda.

Malo smo se odmaknuli od teme svi, mada ko voli nek izvoli.


Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Cortizol i ostali hormoni
« Odgovor #50 poslato: Mart 11, 2019, 02:14:22 posle podne »
Citat
Podrzavam pusenje, ali sad to radit iz nekih benefita i suseg izgleda je za mene glupo. Ako nisi sposobam oderat se normalno, nece te ni trava spasit. Iako sam siguran da vecina koji konzumiraju ne rade to radi izgleda.

nisi razumeo,a ne citas
niko nije rekao da ces od gandze biti cut jbg....
zasto ne citate
tako je i Matkec zapenio ko terijer a da nije procitao deo sa PUB MED publikacije gde jasno stoji i vidno kako i na koji nacin.
da ce svinju od 120 kg gandza da odere..ma daj....

Van mreže Gumac

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 489
Odg: Cortizol i ostali hormoni
« Odgovor #51 poslato: Mart 11, 2019, 02:41:52 posle podne »
Citat
Podrzavam pusenje, ali sad to radit iz nekih benefita i suseg izgleda je za mene glupo. Ako nisi sposobam oderat se normalno, nece te ni trava spasit. Iako sam siguran da vecina koji konzumiraju ne rade to radi izgleda.

nisi razumeo,a ne citas
niko nije rekao da ces od gandze biti cut jbg....
zasto ne citate
tako je i Matkec zapenio ko terijer a da nije procitao deo sa PUB MED publikacije gde jasno stoji i vidno kako i na koji nacin.
da ce svinju od 120 kg gandza da odere..ma daj....

Ne,ne,ne, ne u tome kontekstu. Razumio sam. Mislio sam u kontekstu da netko ko nije u stanju dovest svoje tijelo u red i nema osnove kako i sta da radi sa svojim tijelom, nece izvuc benefite o kojem smo govorili prethodno. Nema preskakanja stepenica.




Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.524
Odg: Cortizol i ostali hormoni
« Odgovor #52 poslato: Mart 11, 2019, 02:56:31 posle podne »
@Gumac
Umerenost je ključ u svemu. Iz konteksta si izvukao... Naravno da ako svaki dan pusis travu ili piješ nije zdravo, prvo za tvoj um a posle i za organizam... Svako preterivanje vodi u zavisnost...  Tako da ne osećam se komforno da o tome pričam ili pišem u pozitivnom svetlu, osim ako nisu neki medicinski benefiti u pitanju... Ipak svi smo mi različiti.

Ono što lično meni predstavlja zadovoljstvo i što me maksimalno opusti je veliko točeno hladno svetlo pivo u društvu, kada je dobra atmosfera tu bude obično dva, neka dobra tekma uz to i to je reset. Oznojena krigla... Sa penom. Kud ćeš više, kakvi opijati, kakvi bakraci... Još se lepo i hidriras :-) vitamin b...
« Poslednja izmena: Mart 11, 2019, 03:09:08 posle podne pirat »

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Cortizol i ostali hormoni
« Odgovor #53 poslato: Mart 11, 2019, 02:59:43 posle podne »
Citat
Podrzavam pusenje, ali sad to radit iz nekih benefita i suseg izgleda je za mene glupo. Ako nisi sposobam oderat se normalno, nece te ni trava spasit. Iako sam siguran da vecina koji konzumiraju ne rade to radi izgleda.

nisi razumeo,a ne citas
niko nije rekao da ces od gandze biti cut jbg....
zasto ne citate
tako je i Matkec zapenio ko terijer a da nije procitao deo sa PUB MED publikacije gde jasno stoji i vidno kako i na koji nacin.
da ce svinju od 120 kg gandza da odere..ma daj....

Ne,ne,ne, ne u tome kontekstu. Razumio sam. Mislio sam u kontekstu da netko ko nije u stanju dovest svoje tijelo u red i nema osnove kako i sta da radi sa svojim tijelom, nece izvuc benefite o kojem smo govorili prethodno. Nema preskakanja stepenica.





a jassno jasno
moje izvinjene

Van mreže Gumac

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 489
Odg: Cortizol i ostali hormoni
« Odgovor #54 poslato: Mart 11, 2019, 03:08:53 posle podne »
@Gumac
Umerenost je ključ u svemu. Iz konteksta si izvukao... Naravno da ako svaki dan pusis travu ili piješ nije zdravo, prvo za tvoj um a posle i za organizam... Svako preterivanje vodi u zavisnost...  Tako da ne osećam se komforno da o tome pričam ili pišem u pozitivnom svetlu, osim ako nisu neki medicinski benefiti u pitanju... Ipak svi smo mi različiti.

Slazem se, zato kazem tko voli nek izvoli. Iz svakog aspekta je unjerenost kljuc svega. Jedna rakijica ujutro nece napravit problem, ali popij iza svakog jela po jednu i na dobrom si puu da budes alkoholicar. Tako je i sa ovime u vecini slucajeva ako ne znas granice

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.524
Odg: Cortizol i ostali hormoni
« Odgovor #55 poslato: Mart 11, 2019, 03:10:09 posle podne »
Upravo tako

Van mreže Luka Šćepanović

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.013
  • Son of Zeus
    • Instagram
Odg: Cortizol i ostali hormoni
« Odgovor #56 poslato: Mart 11, 2019, 04:39:31 posle podne »
Meni od jednog tocenog 0.3 reboot. A vec ako je 0.5 onda po 2 dana ne znam dje sam. :D
Meni Vidi Visi

Van mreže pseudomonas

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 286
Odg: Cortizol i ostali hormoni
« Odgovor #57 poslato: Mart 11, 2019, 07:55:51 posle podne »
Na više mesta sam pročitao da kafa ne bi trebalo da se uzima kad se ima problem sa kortizolom.Radjene su  i razne studije itd... Jel  ovakve tvrdnje imaju neko utemeljenje u praksi?  Na stranu ovo sve, ipak se vodi i velika polemika o  tome koliko je uopšte i zdravo konzumirati.Čak se negde  navodi i da žene koje imaju problema sa začećem, nikako ne bi smele piti kafu.I sam je pijem.1-2 popijem  dnevno.

Pirate, ova tema je dokaz da si ti najveći subverzivni faktror na ovom forumu,majke mi.Kako si  ovako ozbiljnu temu  skenuo na raspravu o vutri,pa čak i legalizaciji? :)

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.524
Odg: Cortizol i ostali hormoni
« Odgovor #58 poslato: Mart 11, 2019, 08:04:49 posle podne »
pa kofein ne bi trebalo uzimati ako imas nadrkan kortizol, znaci trebalo bi izbegavati kafu... ne trebaju ti studije da bi to skapirao zasto je tako...

Citat
Pirate, ova tema je dokaz da si ti najveći subverzivni faktror na ovom forumu,majke mi.Kako si  ovako ozbiljnu temu  skenuo na raspravu o vutri,pa čak i legalizaciji?

jedna stvar vodi ka drugoj :) jbg pitao me covek sta mislim konkretno na tu temu...  ali u sustini u pravu si,povodom toga - odavno imam dil sa adminima, ovo je vec treca generacija, ako misle da spamujem ili da nesto nije na mestu da to momentalno brisu bez ikakvih objasnjenja since 2007 hahaha, sa moje strane no hard feelings...


Van mreže pseudomonas

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 286
Odg: Cortizol i ostali hormoni
« Odgovor #59 poslato: Mart 11, 2019, 08:16:43 posle podne »
Ma, studije  mi nikad nisu  bile  relevantne.Samo iskustvo i praksa, ali uvek ostajem otvoren za sve, ako nešto ima smisla i logike.