April 16, 2024, 10:42:01 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.089 poruka u 18.750 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Richardpew
X3MShop banner

Autor Tema: Lakat i rame, bolovi  (Pročitano 4064 puta)

Van mreže MarkoC88

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Lakat i rame, bolovi
« poslato: Mart 05, 2019, 07:52:42 posle podne »
Dobro vece, kako ste :) Ne znam gde da postavim ovu temu, ako smeta ovde izvinjavam se. Nije vezba sa tegovima u pitanju ali..

Poceh sa nekom osnovnom fizickom aktivnoscu pre nedelju dana u cilju skidanja slanine sa mojih mocnih misica.. Ali.. Prilikom jadnih pokusaja da uradim zgib 2, negativnih zgibova, sta sve nisam pokusavao, osetio sam cudan bol. Ne upala misica koja je brzo prosla, vec bol oko lakta, jako mi je tesko identifikovati precizno sem da boli u tom delu koji dolazi izmedju bicepsa i pregiba, malo ka spoljasnjoj strani i ta spoljasnja strana odmah iznad lakta. Kada zategnete ruku, taj deo izmedju velikog misica tricepsa i lakta i cini mi se ona zila koja ide kroz lakat. Da li je to zivac, tetiva, misic, ne mogu tacno da utvrdim, izazivao sam taj bol namerno da bih u tome uspeo ali sve to pulsira, tesko je osetiti tacno.
Zgibovi koje radim (sad mogu vec 3 4 :D) su.. hammer pull ups verujem da je naziv, zguglah. Mozda vam pomogne zarad lakse identifikacije misica koji tacno ulaze u to. To je pocelo posle 2 dana 'vezbe', ali tu je i moja greska sto se nisam dovoljno zagrejao i odmah sa 100+ kilazom skocio na to. 4 5 dan bol je postao prilicno jak cim bih odradio seriju 2 zgibova, ali prodje nakon 5-10 min odmora, nestane. Posle 2 dana odmora i bez zgibova mogao sam da odradim 4 5 serija pre nego sto je bol ponovo poceo. Sta mi je ciniti, kako se spasiti?

2GI BOL :D Mada i nije neki bol.. neka tetiva ili misic na prednjem delu ramena. Kada radim propadanja ili siroke zgibove, pa taj deo gde se bas onako zategne preko ramena.. Ne znam sta je opet, misic, tetiva.. boli na jednom mestu, ta jedna tacka, ne duzinom. Ali to je brzo proslo i slabo i osetim taj bol sem posle previse propadanja. Neki savet o tome sta bi moglo biti ili kako da korigujem izvodjenje vezbe?

Svi saveti i sugestije su dobrodosli, pozdrav svima inace, I'm new :)
« Poslednja izmena: Mart 05, 2019, 07:57:04 posle podne MarkoC88 »

Van mreže Gumac

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 489
Odg: Lakat i rame, bolovi
« Odgovor #1 poslato: Mart 05, 2019, 08:18:06 posle podne »
Ako si tek poceo vjezbati prije tjefan dana onda zgibovi od 2 ponavljanja i propdanj nisu vjezbe koje bi ko pocetnik trebao raditi na svoju 100+ Kilazu jer ces se ozlijedit. Ovo su ti sve upuzorenja. Dobra i adekvatna zagrijavanja obavezno. Umjesto zgibova radi lat masinu dok se malo tijelo ne pokrene. Ako imas onu masinu gdje ti pomaze podizat tijelo odreden kilaza, onda oke. Prije potisaka zagrij laktove lagano sa konopom na kros masini. Rotatore ramena isto obavezno zagrijavati.. ako lakat i tetiva bude pravila i dalje bol obrati se nekom strucnom, iako vjerujem da se to ne bi desilo uz  dobro zagrijavanje i bolji pocetni odabir vjezbi

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Lakat i rame, bolovi
« Odgovor #2 poslato: Mart 06, 2019, 05:06:57 pre podne »
tako su mnogi dobili Popajev biceps :) nastavi tako pa ces ga imati i ti ;)

Van mreže g0xy

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 754
  • Go hard or go home
Odg: Lakat i rame, bolovi
« Odgovor #3 poslato: Mart 06, 2019, 10:24:45 pre podne »
Prekini sa vežbama koje uključuju aktivaciju bicepsa,jer si verovatno blago oštetio mišićno vlakno ili tetivu.
Ako nastaviš i dalje sa korišćenjem te regije,manja povreda će ti preći u hroničnu upalu tetive.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Lakat i rame, bolovi
« Odgovor #4 poslato: Mart 06, 2019, 11:23:41 pre podne »
to se sve zove parcijalna ruptura ;) i to dok ne osetis da te nigde ne zateze i boli , batali treniranje, ovo za Popajev biceps se nisam salio, izgooglaj pa ces videti sta je to. takodje bi ti preporucio vezbu :

https://www.youtube.com/watch?v=7kTNk3qEuLM

naime te slabosti u laktovima se cesce javljaju zato sto gorni i donji kineticki lanac nije dobro ukladjen, misici podlaktice i deltoidi prednji, zadnji, ubaci ovo u rutinu kada se oporavis, mozes malo hladiti to mesto bola hladna/topla terapija.

i zasto radis zgibove kad nemas ocigledno dovoljno znage da izvuces da ti to bude efikasna vezba? radi lat masinu, veslanja, na sjalama sa koturom, testeru...  stisak ti je mnogo slab da bi svoju tezinu teglio ...
« Poslednja izmena: Mart 06, 2019, 11:31:16 pre podne pirat »

Van mreže MarkoC88

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Odg: Lakat i rame, bolovi
« Odgovor #5 poslato: Mart 06, 2019, 07:44:38 posle podne »
Izguglah popajev biceps i cini se da je ta regija, ta tacka.. Samo kako sam to povredio kad sam radio propadanja (i pre godinu dana otprilike mi se ista regija zategla prilikom sklekova). Ali ajd, sta da se radi. Danas sam samo setao i trckarao, cim sam skocio da uradim par zgibova laktovi (ta regija okolo) opet poceli da sevaju opasno i nije brzo proslo. Tako da slusam savete, bataljujem sve vezbe dok ne smrsam 15ak kg.

A sto radim te vezbe.. zato sto sam tupav kanda :D Nisam neki vezbac i lenj sam, ali uvek sam mogao sve to da radim bez problema, sa tim sto sam tada imao 80ak kila, pa sam valjda mislio da ce i dalje biti lagano.. Kad osh. Previse godina rdjanja. Ovaj Athlean se stvarno cini dobar lik sa savetima na mestu. Evo binge watch radim, odgledah jedno 30ak videa :D

Popajev biceps.. :DDDD Hvala vam na savetima ljudovi. 
« Poslednja izmena: Mart 06, 2019, 07:48:03 posle podne MarkoC88 »

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Lakat i rame, bolovi
« Odgovor #6 poslato: Mart 07, 2019, 06:33:13 pre podne »
Čemu ta opsednutost zgibovima... Toliko vežbi za ledja ima, tu barem možeš da biraš i opterećenje i sve... Ta tetiva kada ti pukne, samo jedan čovek može da ti je vrati na mesto, a to je hirurg. I opet to više nije ista ruka... Kada je duga pauza pravljena, da kažemo u starosnom dobu 25 + - 30+ g, nije samo stvar mišićne atrofije, nego i tetive u mirovanju zadebljaju, kada si u pokretu one se izduzuju, mišići takodje. U mirovanju se skraćuju, to je mehanizam tela da se regeneriše(zato posle operacija, noga, lakat, rame, sve bude kruto pa mora da se isteze), ali isto tako u zglobovima se manje luci sinovljeva tecnost, tako da je to ukoliko se krene punom parom u trenažni proces, idealna atmosfera za pravljenje povrede... Evo sedi, radi statican posao 3, 4 meseca, i napravi neki setnju od po 2, 3 sata, kukovi, kolena, osetices pooprilicno... Donja ledja... Isto tako i sa rukama, umesto da si krenuo postepeno, malo lat mašina, malo biceps pregib bucicama, malo kotur... Da ti se zglobovi probude, jedno 2,3 meseca, steknes snagu u stisku, ramenima, da se latisimusi razvuku istegnu... Sada imaš lepo dve parcijalne rupture tetiva, i cekaces fin period dok to se ne oporavi, pa ispočetka... Tako je to jbg... Kupi msm, u jačim dozama i hladi te laktove tu gde imaš bol... Nece ti to proći samo od sebe, možda negde da nadjes hil laser ko ima... Ali samo to.

Van mreže MarkoC88

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Odg: Lakat i rame, bolovi
« Odgovor #7 poslato: Mart 07, 2019, 09:29:36 pre podne »
Cekaj, stani.. Nemoj me traumirati, hirurzi i laseri :D
Nemam ja bol ovako u svakodnevnom zivotu, bez problema radim stvari tuda, podignem odnesem donesem, nista ne boli, nista ne zateze. Znaci pauza od 2 3 meseca, lagana istezanja i lagane vezbe da se te tetive opet ne skvrche i ne skupe ali dovoljno blago da ih jos vise ne sjebem? Ili da mirujem 100%, bez IKAKVOG naprezanja i istezanja?

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Lakat i rame, bolovi
« Odgovor #8 poslato: Mart 07, 2019, 10:03:34 pre podne »
cekaj , stani , mali Djogani ?! onako kako sam ti napisao... hil laser je fizikalna terapija ako nemas pare za to, kupi msm da ti smanji upalu i piju u jacim dozama, koristi hladnu terapiju. nemoj nista istezati...
« Poslednja izmena: Mart 07, 2019, 10:24:30 pre podne pirat »

Van mreže MarkoC88

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Odg: Lakat i rame, bolovi
« Odgovor #9 poslato: Mart 29, 2019, 11:49:55 pre podne »
Update - prosli bolovi, sve je ok :D Hvala vam ljudi za savete i posebno Piratu za onog Athleana, svaka mu dala :D