April 26, 2024, 09:39:51 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Pomoc oko suplementacije  (Pročitano 2113 puta)

Van mreže Cimi

  • Član
  • *
  • Poruke: 15
Pomoc oko suplementacije
« poslato: Mart 26, 2019, 08:50:20 posle podne »
Pozdrav svima,

nekad davno sam vezbao redovno,pa sam napravio dugu pauzi od 7 godina ::),sad sam krenuo ponovo sa teretanom.
Idem 5 puta nedeljno.
Mislim da mi je ishrana korektna,ovsena,jaja,pilece belo,malo crvenog mesa,pirinac,slatki krompir,tuna,sardina,ela sir...
Dnaveno gledam da unesem oko 2g proteina na 1kg tezine,cak cesto to i premasim(5 celih jaja +600-700gr pileceg belog).
Za ovih 4 meseca sam super napredovao,ali to pripisujem pocetnickim rezultatima,prosto misic reaguje na vezbanje.

Zeleo bih da pojacam napredak i oporavak sto vise mogu.Imam 33 godine pa primecujem da mi oporavak traje solidno duze nego sa 25 god ;D.
Takodje posto sam pre 1 god imao 20kg viska koje sam skinuo,ostalo mi je jos malo salcica,pogotovu na donjem stomako hteo bih i toga da se resim.

Imam nekoliko pitanja pa ako moze pomoc:

1.Da li mi je stvarno potreban Whey protein posto vec unosim skoro 180-200gr proteina kroz ishranu?Posto ne bih da uzimam jos 2 sejka dnevno koje cu da prosledim u wc solju (ako dobro razumem)
2.Koji bi mi bio dobar fat burner,vidim da dosta hvalite The Fat Burner?
3.Sta preporucujete za oporavak i za vise snage tokom treninga,a da stvarno deluje iz iskusta?

Zaista bi mi znacila bilo koja vasa pomoc/savet,jer pored interneta ne znam sta vise da verujem da radi sta je samo marketing.

Hvala unapred,

Na mreži Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.539
Odg: Pomoc oko suplementacije
« Odgovor #1 poslato: Mart 27, 2019, 12:50:49 pre podne »
pa ti si vec negde procitao na internetu da je whey sranje jbg i da se proteini unose samo preko hrane...  2 g po kg na duze staze je izazov za svakog coveka... whey ti je osnova za oporavak u pwm , bcaa, glutamin , ne postoji jedan suplement kao resenje za bolji oporavak, tako ne znam kakav odgovor  bi tu ocekivao...

1. potreban je

2. dobar je ali vidim da hvale i AI yamamoto (skuplja varijanta)

3. oporavak zavisi koliki ti je budzet izdvojen za to, ali to su ti supsi pored whey a , bcaa sa vise leucina, vece doze glm , testo boosteri, esencijalne amino... naravno ne treba da imas u svojoj artiljeriji sve moguce proizvode da bi radili posao , ali idealne su kombinacije 2 ili 3 proizvoda, sto opet zavisi od tvog budzeta... i zavisi i koji su supsi u pitanju... ja mogu da pijem samo esencijalne i da osetim oporavak boljim , ali tako bih morao toliko da pojacam doze i ucestalost uzimanja da bi na kraju mi jedna kutija trajala mozda nedelju dana max... ako kapiras.... ali ako bih ih uzeo uz whey i neki carbo mix to bi vec bila bolja prica da se izvuce duze koriscenje...  kazem ti sve zavisi...   od budzeta, sematskog uzimanja, plana ishrane...


Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoc oko suplementacije
« Odgovor #2 poslato: Mart 27, 2019, 05:43:34 pre podne »
pa ti si vec negde procitao na internetu da je whey sranje jbg i da se proteini unose samo preko hrane...  2 g po kg na duze staze je izazov za svakog coveka... whey ti je osnova za oporavak u pwm , bcaa, glutamin , ne postoji jedan suplement kao resenje za bolji oporavak, tako ne znam kakav odgovor  bi tu ocekivao...

1. potreban je

2. dobar je ali vidim da hvale i AI yamamoto (skuplja varijanta)

3. oporavak zavisi koliki ti je budzet izdvojen za to, ali to su ti supsi pored whey a , bcaa sa vise leucina, vece doze glm , testo boosteri, esencijalne amino... naravno ne treba da imas u svojoj artiljeriji sve moguce proizvode da bi radili posao , ali idealne su kombinacije 2 ili 3 proizvoda, sto opet zavisi od tvog budzeta... i zavisi i koji su supsi u pitanju... ja mogu da pijem samo esencijalne i da osetim oporavak boljim , ali tako bih morao toliko da pojacam doze i ucestalost uzimanja da bi na kraju mi jedna kutija trajala mozda nedelju dana max... ako kapiras.... ali ako bih ih uzeo uz whey i neki carbo mix to bi vec bila bolja prica da se izvuce duze koriscenje...  kazem ti sve zavisi...   od budzeta, sematskog uzimanja, plana ishrane...



fantasti;an odg

Van mreže Lazar S

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 491
Odg: Pomoc oko suplementacije
« Odgovor #3 poslato: Mart 27, 2019, 05:33:02 posle podne »
Za pocetak sredi hranu da sve bude na mestu a od suplemenata imas akciju u Ogistri Whey + Glutamin i neki dobar kompleks vitamina i minerala.