Mart 29, 2024, 04:03:22 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: Da li je bol u ramenu na istoj strani na kojoj je i miš?  (Pročitano 2800 puta)

Van mreže Luka Šćepanović

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.013
  • Son of Zeus
    • Instagram
Da li je bol u ramenu na istoj strani na kojoj je i miš?
« poslato: Mart 27, 2019, 03:18:03 posle podne »
E ljudi skoro sam procitao jedan clanak al necu da prevodim sve da ne tupim ali uglavnom radi se o tome da koriscenje kompjutera dosta steti ramenom zglobu, ligamentima i tetivama rotatora i bicepsa.

Naime, ukoliko nam je sto za kompjuter visok, tj da nam mis dodje nedje u visini ramena ili malo ispod dovodimo rame u nezgodan polozaj i u tako nezgodnom polozaju dje su nam bukvalno ligamenti i tetive "zavrnuti" provodimo sate na dnevnom nivou i pomjeramo ruku koja se vece nalazi u nezgodnom polozaju.

Naravno 5 sati ispred kompjutera nece pocijepati tetive, ali ako uzmemo u obzir da provodimo po nekoliko sati dnevno na kompjuteru pa pomnozimo to sa brojem dana u godini, pa sa godinama koje tako provodimo, dodjemo do toga da je desni zglob pretrpio mnogo vise stresa od lijevog. Zato se obicno desava da ljudi osjecaju bol u onom ramenu koje je na istoj strani dje i mis.

Napravljeni su takozvani vertikalni misevi, tj misevi kojima se dugmici nalaze sa strane, tako da se ruka ne bi uvrtala u nezgodan polozaj. Naravno, ne savjetujem sad da svi portcimo i kupimo ove miseve, al eto ova slika u prilogu samo daje predstavu o tome koliko je ustvari nezgodan polozaj u kom mi provodimo sate na dnevnom nivou.

Takodje mis bi trebalo da se nalazi na toj visini tako da nas lakat stoji tacno uz kuk, a nikako visocije od nivoa kukova. Takodje kacim sliku u prilogu.
Meni Vidi Visi

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Da li je bol u ramenu na istoj strani na kojoj je i miš?
« Odgovor #1 poslato: Mart 27, 2019, 03:37:46 posle podne »
ruke ti nece stradati , taj clanak je sranje... niti ce ti vertikalni mis napraviti neku razliku. Problem medjutim dugog sedenja za racunarom , u fotelji, u kolima, daktilografski poslovi itd je mnogo indirektno ozbiljniji. Tacnije prave se spazmovi misica koji idu direktno na kicmu... vratni deo , torakalni, lumbalni , sve zavisi od pozicije...  Zamisli to ovako, da drzis ruku minut pod nekom tenzijom, neces osetiti , ali pokusaj da je drzis u istom polozaju bez oslonca sat, dva, dolazi do laganog progresivnog opetecenja misica, sta radi telo onda? pa kompenzuje, znaci ide na rame, kako je rame prokretljiv zglob to i nece biti problem, ali preko trapeza se sila prenosi na prsljen. Taj spazam ne moras ni da osetis cak , ali udji sa njim u teretanu ili naglo napravi pokret , eto usinuca... cak nekada i spontanog... 
Tako da resenje je ako dugo sedis za kompom, da jednostavno na svakih pola sata , sat- ustanes, istegnes se, promenis polozaj, na kraju krajeva odradis par cucnjeva, razdrmas se. Jednostavno ne postoje anatomski uredjaji za inertna stanje tela, jer je ono pravljeno da se krece.

Van mreže Luka Šćepanović

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.013
  • Son of Zeus
    • Instagram
Odg: Da li je bol u ramenu na istoj strani na kojoj je i miš?
« Odgovor #2 poslato: Mart 27, 2019, 03:45:30 posle podne »
U zadnje vrijeme bas osjecam neprijatnost u desnom ramenu dok sam za kompom. Bukvalno drzim mis 5 minuta i pocnem da osjecam neko presijecanje blago ali konstantno u predjelu ramena...
Meni Vidi Visi

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Da li je bol u ramenu na istoj strani na kojoj je i miš?
« Odgovor #3 poslato: Mart 27, 2019, 03:53:36 posle podne »
to uopste ne mora da znaci da potice od ramena konkretno, najcesce je od vrata... idi malo kod kiro da te iskrcka i radi facepull ove... letenja ako radis , eksterna rotacija lakta (znam suprotno od onog sto se uci) , ide vise na prednje rame ,ali ako promenis ugao sa pretklonom, vratices na srednje...

Van mreže Luka Šćepanović

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.013
  • Son of Zeus
    • Instagram
Odg: Da li je bol u ramenu na istoj strani na kojoj je i miš?
« Odgovor #4 poslato: Mart 27, 2019, 05:12:33 posle podne »
Idem u subotu kod kiro da me iskrcka. A sto so face pullova tice radim redovno i dosta paznje poklanjam rotatorima.
Meni Vidi Visi

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Da li je bol u ramenu na istoj strani na kojoj je i miš?
« Odgovor #5 poslato: Mart 27, 2019, 05:51:02 posle podne »
Zakljucak je buraz da se bavis prodajom vertikalnih miseva i da hoces da nam uvalis xxx komada... :D :D ;D

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Da li je bol u ramenu na istoj strani na kojoj je i miš?
« Odgovor #6 poslato: Mart 27, 2019, 06:53:57 posle podne »
Ma nije to strasno, odmori posle kiroprakticara dan, pa nastavi sa treningom, dobro zagrej vrat i ramena, nikakvi nagli pokreti neko vreme... Jbg baviš se borilačkih sportom, gledaj ti vise da bijes njih negoli oni tebe. To ti je jedino resenje ;D

Van mreže Luka Šćepanović

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.013
  • Son of Zeus
    • Instagram
Odg: Da li je bol u ramenu na istoj strani na kojoj je i miš?
« Odgovor #7 poslato: Mart 27, 2019, 08:57:40 posle podne »
Ma ne bavim se ja borilackim sportom. To sam samo bzv posao jedan dan cisto jer mi je dosadno bilo. Uradicu tako kako si mi rekao. Nadam se da ce da popusti.

E jbg Vojo. Razotkrio si moj pakleni plan. :D
Meni Vidi Visi