April 25, 2024, 04:21:09 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.097 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Početničko pitanje  (Pročitano 3219 puta)

Van mreže steamroller

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Početničko pitanje
« poslato: April 11, 2019, 11:07:05 posle podne »
Pozdrav svima,
Guglao sam, naišao na ovaj forum i jednu temu u vezi sportske povrede, pa sam, čini mi se našao pravo mesto gde mogu da postavim pitanje koje imam.
Počeo sam da treniram prošle godine ali već posle par treninga shvatio sam da bol u kolenu koji imam, a koji se javljao nakon dužeg pešačenja ili trčanja, ustvari jeste neki vid problema s istim, pa nisam mogao da radim čučanj.
Išao sam kod lekara, snimao koleno i išao na terapiju koja je bila puštanje struje i zračenje. Lekar je rekao da je koleno medicinski zdravo, i da nema apsolutno nikakvih problema.
Posle terapije nije bilo nikakvog poboljšanja, jednostavno stavim steznik na koleno, vežem neki zavoj da malo to bolje stegne, i to pomaže, bola nema u većoj količini, ali je ipak tu. Čučanj ne radim uopšte zbog toga. Taj bol je u predelu meniskusa, nije oštar, nije u jednu tačku, već je tup, nekako prostran okolo tog meniskusa i nije jak... samo je nekog niskog inteziteta, nervira, a jačeg inteziteta bude ako radim čučanj ili trčim po betonu a prethodno ne vežem.
Terapije sam prošao pre par meseci, nakon kojih nisam išao dalje kod druge lekare, jer sam i sam hteo da se uverim u problem...
Ipak...
Želim od vas iskusnijih savet, šta mislite, šta to može da bude?
 

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Početničko pitanje
« Odgovor #1 poslato: April 12, 2019, 07:08:10 pre podne »
jesi snimao magnetom? samo taj snimak moze nesto da ti kaze konkretno, takoda ako si snimao rendgen ili ultrazvuk to nista ne govori... Bol u predelu meniskusa je sirok pojam, ...znas da meniskus predstavlja plato hrskavice na tibiji celom kontaktnom povrsinom sa artikularnom hrskavicom femura... postoje testovi koje rade ortopedi kad aproveravaju da li je meniskus...
steznici mogu da budu resenje iz mog licnog iskustva kada su tetive i ligamenti u pitanju ali kada je hrskavicato ponekad moze cak i da pogorsa situaciju... da li imas oticanje?

Van mreže Luka Šćepanović

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.013
  • Son of Zeus
    • Instagram
Odg: Početničko pitanje
« Odgovor #2 poslato: April 12, 2019, 09:33:54 pre podne »
Isto bi valjalo da napises koliko si visok, godine, kg i tako to.

Bas mi je neki momcic u teretanu pricao prije neki dan da oni u porodici genetski imaju problem sa koljenom jer prebrzo rastu. On je tipa u protekloj godini porastao oko 15 16 cm a ima 16 godina.

Ne kazem da je to problem kod tebe. Al valja navesti uvjek godine, visinu, kilazu, iskustva u porodici ako ih ima itd.
Meni Vidi Visi

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Početničko pitanje
« Odgovor #3 poslato: April 12, 2019, 10:50:21 pre podne »
To je osgood. Nije nikakav problem...

Van mreže steamroller

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Početničko pitanje
« Odgovor #4 poslato: April 12, 2019, 11:15:06 pre podne »
Nisam snimao magnetnom, samo rendgen, na osnovu kog su ustanovili da je sve navodno u redu. Kod fizioterapeuta sam radio neke vežbe da proveri kako koleno funkcioniše, kaže da je apsolutno sve u redu. Da, i ja se slažem da ti pregledi očigledno nisu bili dovoljno dobri i da treba ići dalje dok se pronađe problem i rešenje za isti.
Nemam oticanje, samo taj bol koji sam opisao.
Visina 185cm, težina 83-87kg (menja se, kako kad :D ) ... ali, mislim da to nije neki problem.
Eventualno, što možda ima veze sa ovim problemom je sledeće... mnogo godina ranije dobro sam istegao ligamente na skočnom zglobu, to je sada u redu, ali koleno na toj nozi je problem, dakle-možda su u tom periodu neke tetive oslabele, ili šta već... iako je to bilo pre deset godina, a nakon te povrede igrao sam i fudbal i košarku nisam imao nikada bolove, sem u poslednje 2-3 godine a od kad treniram intenzivirao se bol.
Takođe, možda su problem ravni tabani - koji je bio rešen, tj. ta krivina se stvorila pa sam izbacio tu vrstu obuće, ortopedske uloške... međutim nakon par godina primetio sam da je opet stanje isto, pa sam, pre godinu dana opet počeo da nosim ortopedske uloške, koje nosim i za vreme trčanja, treninga... Tako da koleno, možda, vremenom, doživelo neki nepravilan položaj ili kako već da nazovem... (iako sam sve ovo ispričao lekaru, izgleda da nije važno, a meni se čini da ipak možda ima neke veze...)...

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Početničko pitanje
« Odgovor #5 poslato: April 12, 2019, 12:24:12 posle podne »
Ma jok... Dok ne snimis magnetnom, ne možeš ni da nagadjas...

Van mreže steamroller

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Početničko pitanje
« Odgovor #6 poslato: April 12, 2019, 02:54:11 posle podne »
Hvala vam puno na odgovorima i pomoći!

Van mreže shomispc

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 108
Odg: Početničko pitanje
« Odgovor #7 poslato: April 12, 2019, 03:55:01 posle podne »
Cudi me da su fizijatar i fizioterapeut uopste davali vezbe bez da su pogledali magnet..

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Početničko pitanje
« Odgovor #8 poslato: April 12, 2019, 04:16:06 posle podne »
Cudi me da su fizijatar i fizioterapeut uopste davali vezbe bez da su pogledali magnet..

kod nas nema dobrih terapeuta... znaju samo da mackaju onim kurcima ... to su pisljive trogodisnje skole , koje i sami jedva zavrsavaju