April 20, 2024, 04:17:32 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.090 poruka u 18.750 tema - 20.949 članova - Poslednji član: KeithTeaxy
X3MShop banner

Autor Tema: Tenovaginitis i lezija?  (Pročitano 5923 puta)

Van mreže Luka Šćepanović

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.013
  • Son of Zeus
    • Instagram
Tenovaginitis i lezija?
« poslato: Maj 08, 2019, 02:42:35 posle podne »
Dobio sam izvjestaj sa magnetne za desno rame pa ako neko moze da mi kaze sta znace ove stvari dolje u zakljucku i sta da radim?
Meni Vidi Visi

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Tenovaginitis i lezija?
« Odgovor #1 poslato: Maj 08, 2019, 03:01:23 posle podne »
au coce vaginitis neki, postaces picka :) nije ti nista, ako treba odradi malo fizikalnu, laseri, ultrazvuk , struje da se smanji upala , pij hijaluronsku i msm...

Van mreže Luka Šćepanović

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.013
  • Son of Zeus
    • Instagram
Odg: Tenovaginitis i lezija?
« Odgovor #2 poslato: Maj 08, 2019, 03:03:11 posle podne »
A ovaj AC Joint?
Meni Vidi Visi

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Tenovaginitis i lezija?
« Odgovor #3 poslato: Maj 08, 2019, 03:09:33 posle podne »
degenerativne promene , imam i ja to...jel se secas onog videa sto sam kacio linkove od athleana, kako trenirati ramena? znaci ti ne bi trebalo da sada silujes ko zna kakve uglove, tu moze ta zglobna kapsula i tetive da ti se upale, radi na moblnosti ramena, dobro ih zagrej pred svaki trening i nemas brige... poledaj athlean jos jednom sve sto je kacio za ramena, bench isto radi kosi i ravni ako ti ne smeta, ali ako boli ili se nadjes u situaciji da "trazis " ugao koji ti je lagodan, buraz bucke, da vidis kako sise rastu...

Van mreže Luka Šćepanović

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.013
  • Son of Zeus
    • Instagram
Odg: Tenovaginitis i lezija?
« Odgovor #4 poslato: Maj 08, 2019, 03:13:19 posle podne »
Pa jesam do sad silovao neke ulgove jer mi ono pogadjaju bolje gornje grudi mada se do skoro nisam temeljno zagrijavao, o istezanju da ne pricam. Mada bench sa sipkom svakako ne radim. Za grudi uglavnom bucice i kablove. Al eo mjesec dana sam poceo da se zagrijavam bas temeljno i istezem posle treninga tako da nadam se da nece bit problema, u svakom slucaju bol se od tad ne pogorsava. Uzecu taj msm, hijaluronsku kiselinu i glukozamin, imam i hidrolizovani kolagen vec kuci pa cu vidjet kako ce to ici. :)
Meni Vidi Visi

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Tenovaginitis i lezija?
« Odgovor #5 poslato: Maj 08, 2019, 03:15:37 posle podne »
vezbe mobilnosti , kako bi sastrugao te obolele  da kazemo delove, tu se posle pravi fibrinogena hrskavica... nemoj da forsiras vise tako sise... koristi kablove i sve gde mozes da rotiras ruke...

edit
ako nekada u zivotu uletis u neki kes, pogotovo za rame, ima jedna odlicna klinika u Belgiji , rade maticne.. to kada je tako u pocetnim fazama, to je ko rukom odnoseno, bolje rame nego ranije...
« Poslednja izmena: Maj 08, 2019, 03:18:43 posle podne pirat »

Van mreže Luka Šćepanović

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.013
  • Son of Zeus
    • Instagram
Odg: Tenovaginitis i lezija?
« Odgovor #6 poslato: Maj 08, 2019, 03:19:30 posle podne »
A zanima me kako se to formira nova hrskavica kad ti djelovi nemaju dotok krvi? Ja sam cuo da se operacijom to podsitce kad se izbuse male rupice da krv prostruji.

Sta mogu jos da radim kuci? Hladjenje, zagrijavanje, istezanje itd?

Koliko kosta ta operacija?
Meni Vidi Visi

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Tenovaginitis i lezija?
« Odgovor #7 poslato: Maj 08, 2019, 03:32:48 posle podne »
ta operacije je mikrofraktura i ne daje bas dobre rezultate ,bez maticnih ili graftova, u zavisnosti od velicine lezija tesko...  fibrinogena hrskavica se pravi vremenom, ali nema odlike prave, medjutim na mestima gde nemas nosenje tezine to nije ni bitno kao sto je rame, ona se pravi trenjem posto hrskavica je rusi i obnavlja kontasntno , to je kontinuiran proces, bitno je samo da nema upala (tu nastaju degenerativne promene, artritis)... belgija ti je 10 some jevra po zglobu , i kod njih nema cenkanja... ali rade bas ozbiljan posao, mnogi nasi rukometasi i rukometasice su tamo to odradili , i izvukli se od operacije... rade to i nasi neki hirurzi , ali to su uglavnom poduceni po nekim seminarima itd i ne daju ti nikakvu garanciju... ja sam jendom takvom jebao majku kada sam video da hoce da uzme samo pare i da mu je to najbitnije... u belgiji su prvi to poceli i prvi su u tome, bioregenerativnoj medicini. Tako da to ti je ta prica, buducnost toga je zaista u 3d printingu, i to su ti implanti koji privlacne okolne celije da zarastaju, ono u Srbiji 2080 te mozda... sve je to najbolje raditi napolju... gledao sam jednog americkog hirurga koji artorskopski vrsi tu operaciju , dok kod nas to su sve otvorene operacije, ono razjebe ti ceo zglob pa se ti jebavaj godinu dana da ga vratis u funkciju... tu bre moras da budes spretan u umetnik sa tim stvarima, a ne kasapini kao ova nasa govna ovde
« Poslednja izmena: Maj 08, 2019, 03:34:24 posle podne pirat »

Van mreže Luka Šćepanović

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.013
  • Son of Zeus
    • Instagram
Odg: Tenovaginitis i lezija?
« Odgovor #8 poslato: Maj 08, 2019, 03:38:51 posle podne »
Xaxaxa. Sto veli moj bivsi trener "Ja posao kod ovoga da me operise a on od instrumenata ima sataru al mi kaze da je dobar sa njom." :D :D :D

Pa dobro ako vec pise da je umjerena lezija onda vjerovatno operacija i nije prijeko potrebna. Poslusacu te za te vjezbe mobilnosti ramena i to.
Samo mi odgovori za ovo sta mogu kuci da radim sam da mi bude bolje, npr hladjenje ili zagrijavanje itd?
Meni Vidi Visi

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Tenovaginitis i lezija?
« Odgovor #9 poslato: Maj 08, 2019, 03:42:58 posle podne »
to samo kada je upaljen zglob... ako nisi alergican na ujed pcele i ose, ima pcelinji otrov ruska krema, odlicna stvar za tetive... maksimalna prokrvljenost, samo nemoj mazati pre treninga da nekoga ne sjebes na spravama:)

Van mreže Luka Šćepanović

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.013
  • Son of Zeus
    • Instagram
Odg: Tenovaginitis i lezija?
« Odgovor #10 poslato: Maj 08, 2019, 03:46:37 posle podne »
Ok. Jos mi reci za ove glukozamin, msm i hijaluronsku kiselinu kako se uzimaju, koliko itd?
Meni Vidi Visi

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Tenovaginitis i lezija?
« Odgovor #11 poslato: Maj 08, 2019, 04:37:12 posle podne »
to zavisi od  proizvodjaca... znas i sam... uglavnom se podebljaju doze i unose ravnomerno tokom dana...

Van mreže Luka Šćepanović

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.013
  • Son of Zeus
    • Instagram
Odg: Tenovaginitis i lezija?
« Odgovor #12 poslato: Maj 08, 2019, 04:59:47 posle podne »
Sad sam bio u kupovinu. Skupi ovi ljekovi za zglobove u picku materinu.
Meni Vidi Visi

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Tenovaginitis i lezija?
« Odgovor #13 poslato: Maj 08, 2019, 05:15:43 posle podne »
ma podmazi zglobove nekom mladom ribicom i zaboravi da imas problem...  riblje ulje :)

Van mreže Luka Šćepanović

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.013
  • Son of Zeus
    • Instagram
Odg: Tenovaginitis i lezija?
« Odgovor #14 poslato: Maj 08, 2019, 06:20:26 posle podne »
I to kosta... ako ne novca onda zivaca. :D
Meni Vidi Visi