Mart 28, 2024, 10:03:39 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.039 poruka u 18.747 tema - 20.944 članova - Poslednji član: Markionybg
X3MShop banner

Autor Tema: Trening grudi-ramena  (Pročitano 3860 puta)

Van mreže -nele-

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Trening grudi-ramena
« poslato: Maj 06, 2019, 05:39:19 posle podne »
Pozdrav ljudi,
pitanje u vezi treninga na kojem se spajaju grudi i ramena...da li je ok na takvom treningu raditi i jednu vezbu potiska za ramena(military, sedeci, masina) s obzirom na to da se ramena vec trose nakon recimo 3-4 serije ravnog i 3-4 kosog potiska za grudi? Ili je recimo dovoljno, nakon 10-12 serija za grudi, za ramena odraditi 2 izolacione vezbe sa po 3-4 serije?

Van mreže King_Filip87

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 110
Odg: Trening grudi-ramena
« Odgovor #1 poslato: Maj 07, 2019, 01:14:58 pre podne »
Moj ti je savet da zadnje rame ostavis za trening ledja. Sa grudima odradi prednje i srednje rame. Mozes i posle ravnog i kosog potiska da odradis military dok si jos svez,pa se vrati na razvlacenja za grudi,srednje rame. Ili zavrsis grudi, odradis potisak sa bucicama i letenje. Iz kod razloga radis grudi sa ramenima. Ne mozes da uklopis poseban dan za rame ili? Ja posle svakog treninga grudi uradim i srednje rame. Imam dan za ramena gde ga treniram ponovo. Isto je i sa zadnjim ramenom koga radim posle ledja, potom ga ponovo radim kad radim ramena samo drugu vezbu.
« Poslednja izmena: Maj 07, 2019, 01:17:34 pre podne King_Filip87 »

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Trening grudi-ramena
« Odgovor #2 poslato: Maj 07, 2019, 07:06:00 pre podne »
Pozdrav.
Sa tvoje slike na avataru rekao bih da imas dobra ramena, prilicno dobro razvijeno prednje rame a da su grudi nesto ravnije tj. da im fali mesa.
Ako je takva situacija zasto bi posle treninga grudi radio prednje rame?
Nisam jos sreo nekoga kome prednje rame zaostaje, jednostavno radi kroz sve potiske i to je to sto naravno ne znaci da ga nikad ne moras raditi.

Van mreže Gumac

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 489
Odg: Trening grudi-ramena
« Odgovor #3 poslato: Maj 07, 2019, 08:32:08 pre podne »

Pozdrav ljudi,
pitanje u vezi treninga na kojem se spajaju grudi i ramena...da li je ok na takvom treningu raditi i jednu vezbu potiska za ramena(military, sedeci, masina) s obzirom na to da se ramena vec trose nakon recimo 3-4 serije ravnog i 3-4 kosog potiska za grudi? Ili je recimo dovoljno, nakon 10-12 serija za grudi, za ramena odraditi 2 izolacione vezbe sa po 3-4 serije?


Moj glas za izolacije, dovoljno radi prednje na potiscima. Osobno nisam radio potisak za ramena sigurno 3 godine, nemam u ni u planu. Drmni srednje rame i dovidenja. Cak i da zadnje odradis uz to nece smetat, dapace.

Van mreže -nele-

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Trening grudi-ramena
« Odgovor #4 poslato: Maj 08, 2019, 07:10:15 pre podne »
To je to..reseno  :D