Mart 28, 2024, 11:33:01 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.947 članova - Poslednji član: Alena
X3MShop banner

Autor Tema: Pucanje misica/tetive - operacija/lecenje - gde,sta,kako ?  (Pročitano 4696 puta)

Van mreže bojanh66

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Pucanje misica/tetive - operacija/lecenje - gde,sta,kako ?
« poslato: Maj 09, 2019, 07:20:19 posle podne »
U zadnjih mesec dana dogodilo se dosta povreda u svetu bodybuildinga/powerliftinga (bar kod ljudi koje ja pratim po mrezama).
Antoine Vaillant pre 2 dana pocepao biceps dizuci neku tesku stvar sa poda , kompletna ruptura, zahteva operaciju.
Fouad Abiad pocepao triceps tetivu radeci bench press pretty hard, odradio operaciju.
Benedikt Magnusson powerlifter delimicno pocepao zadnju lozu skakajuci, povreda je na 12:30 koga zanima, https://www.youtube.com/watch?v=wKiogxa26MM&t=881s

Osim toga,bilo je tu jos mnogo,mnogo pucanja kod bildera svetske klase, Kevin Levrone pucanje grudi benchujuci negde 1993, ali uspesno operisano, nije narusen estetski deo misica.
Dorian Yates,pripreme za Olympiju negde 1994-1995 valjda, pucanje bicepsa, kasnije i tricepsa, nije isao na operaciju i ostao deformisan misic (skracen).
Clan foruma VeljaP je imao pucanje misica i nazalost je ostao deformisan misic.

S obzirom da ovakve povrede mogu da se dese sasvim iznenada, ne bi bilo lose informisati se na vreme o njima.
Dakle, gde ih mozemo sanirati, tj imamo li sportskog doktora/hirurga u Srbiji koji uspesno resava takve probleme, jel mozda VMA ?

Pedja, imas li ti vise informacija o ovome, s obzirom da si se dugo takmicio, mozda je neko od takmicarskih kolega imao nekada neku povredu koja je zahtevala operaciju, ako bi mogao da ukratko podelis sa nama ako znas nesto o tome ?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pucanje misica/tetive - operacija/lecenje - gde,sta,kako ?
« Odgovor #1 poslato: Maj 10, 2019, 05:53:16 pre podne »
U zadnjih mesec dana dogodilo se dosta povreda u svetu bodybuildinga/powerliftinga (bar kod ljudi koje ja pratim po mrezama).
Antoine Vaillant pre 2 dana pocepao biceps dizuci neku tesku stvar sa poda , kompletna ruptura, zahteva operaciju.
Fouad Abiad pocepao triceps tetivu radeci bench press pretty hard, odradio operaciju.
Benedikt Magnusson powerlifter delimicno pocepao zadnju lozu skakajuci, povreda je na 12:30 koga zanima, https://www.youtube.com/watch?v=wKiogxa26MM&t=881s

Osim toga,bilo je tu jos mnogo,mnogo pucanja kod bildera svetske klase, Kevin Levrone pucanje grudi benchujuci negde 1993, ali uspesno operisano, nije narusen estetski deo misica.
Dorian Yates,pripreme za Olympiju negde 1994-1995 valjda, pucanje bicepsa, kasnije i tricepsa, nije isao na operaciju i ostao deformisan misic (skracen).
Clan foruma VeljaP je imao pucanje misica i nazalost je ostao deformisan misic.

S obzirom da ovakve povrede mogu da se dese sasvim iznenada, ne bi bilo lose informisati se na vreme o njima.
Dakle, gde ih mozemo sanirati, tj imamo li sportskog doktora/hirurga u Srbiji koji uspesno resava takve probleme, jel mozda VMA ?

Pedja, imas li ti vise informacija o ovome, s obzirom da si se dugo takmicio, mozda je neko od takmicarskih kolega imao nekada neku povredu koja je zahtevala operaciju, ako bi mogao da ukratko podelis sa nama ako znas nesto o tome ?

Preivse si opterecen sa tim posto ne mozes da utices na isto ni 1%
Naravno da mozes, adekvatnim treninzima, ne natezanjem na nesto sto ne mozes, ali kao i sto si sam naveo gore imena, vidis da nisu klinci i debili, vec ozibljna imena u ovom svetu, sto znaci da se NISU natezali na nesto sto ne mogu, ali su ipak imali problem
Imao sam pucanje kvadricepsa kao i bicepsa desne ruke.
U 90% slucajeva, NE POSTOJI OPERACIJA niti moze da se bilo sta uradi sa operacijom, posto se napukla delomicno ili u celosti misinca vlakna nE OPERISU. Ovo naravno govorim iz empirzije posto mi je kvad napukao, ja sam nastavio da vezbam, bla bla bla, te i nakon 5 dana je doslo do problema. Zbog gustine misinih vlakana, a pucanje nije bilo u celosti vec delimicno, krv koja obicno i u 99% slacjeva izadje na pvrsnu ( uglavnom povrsina bude indigo plave boje u roku od 5 min), meni nije mogla da izadje na povrsinu, ja to nisam znao, vec je otislu dubinski prema kosti i inficirala se u sterlinim uslovima. Tu je nastao problem jer su svi snimci pokazivali RUPTURU misica ali nigde UPALU vec sam imao srecu da je lekar znao o cemu se radi Dr Vladimir Harhai, i radikalnom metodom ulaska velikom iglom (na zivo bez anastezije) je dokazao KOLEGAMA koji nisu davali saglasnost sa operaciju posto se PUKNUTI MSIC NE OPERISE, da je ovde pored ruputre rec o upali. Tako je i bilo, bio sam skoro pa u zadnjem staidujmu sepse, operacija je urgentno zakazana ali ne zbog PUKNUTOG MISICA vec zbog preolbma koju je izazvala krv koja se ucairula pri kosti i napravila haos. Biceps mi je pukao bas onako, lepo, skloski, i pauza od 2.5 meseci je bila neminovna. Ali NIJE BILO OPERACIJE kao i sto se ne radi

Tako da nemas potrebe da budes optrecen sa tim, posto i niti mozes da sprecis niti mozes da znas da ce bas TEBI to da se desi.


Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Pucanje misica/tetive - operacija/lecenje - gde,sta,kako ?
« Odgovor #2 poslato: Maj 10, 2019, 06:21:19 pre podne »
zavisi i kako je puknuo misic, ako je po sred misica to ne operisu , ali ako je na pripoju(kao sto u naslovu pise tetiva) to samo privezu za kost srafom. Onaj Calum (valjda se tako zove) je imao operaciju bicepsa takvu 2x

jesi imao temperaturu kada ti je pukao kvadriceps?
« Poslednja izmena: Maj 10, 2019, 06:24:05 pre podne pirat »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pucanje misica/tetive - operacija/lecenje - gde,sta,kako ?
« Odgovor #3 poslato: Maj 10, 2019, 09:33:04 pre podne »
zavisi i kako je puknuo misic, ako je po sred misica to ne operisu , ali ako je na pripoju(kao sto u naslovu pise tetiva) to samo privezu za kost srafom. Onaj Calum (valjda se tako zove) je imao operaciju bicepsa takvu 2x

jesi imao temperaturu kada ti je pukao kvadriceps?

ako je takva vrsta povrede (kao sto si rekao u prvom delu) onda je tu reci o drugacijoj vrsti povrede a ne o pucanju misica. Jer meko tkivo (tetiva, pripoji itd) nisu kao misic da imaju tendaciju da se samooproavka u nekom vr periodu uz odredjene terpaije. Nebitno sada

Prvih 3-4 dana nisam imao temp vec samo blage bolove. Kako su se bolovi pojacavali, i dan pred operaciju mi je skocila temp, tada sam i istao da vadim krv i da vidim da li je upalni proces neki u pitanju...crp je ekspoldirao u nebo i to je bilo to

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Pucanje misica/tetive - operacija/lecenje - gde,sta,kako ?
« Odgovor #4 poslato: Maj 10, 2019, 09:37:59 pre podne »
Citat
ako je takva vrsta povrede (kao sto si rekao u prvom delu) onda je tu reci o drugacijoj vrsti povrede a ne o pucanju misica. Jer meko tkivo (tetiva, pripoji itd) nisu kao misic da imaju tendaciju da se samooproavka u nekom vr periodu uz odredjene terpaije. Nebitno sada
Citat

pise u naslovu zato sam tako napisao , inace ni misic ne moze da se samooporavi kada je ruptura u pitanju, na tom mestu se formira drugacije tkivo od misicnog, koje je u sustini nefunkcionalno, terapijom se gleda da se izbegne stvaranje veliko kalcifikata

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pucanje misica/tetive - operacija/lecenje - gde,sta,kako ?
« Odgovor #5 poslato: Maj 10, 2019, 10:01:22 pre podne »
Citat
ako je takva vrsta povrede (kao sto si rekao u prvom delu) onda je tu reci o drugacijoj vrsti povrede a ne o pucanju misica. Jer meko tkivo (tetiva, pripoji itd) nisu kao misic da imaju tendaciju da se samooproavka u nekom vr periodu uz odredjene terpaije. Nebitno sada
Citat

pise u naslovu zato sam tako napisao , inace ni misic ne moze da se samooporavi kada je ruptura u pitanju, na tom mestu se formira drugacije tkivo od misicnog, koje je u sustini nefunkcionalno, terapijom se gleda da se izbegne stvaranje veliko kalcifikata

pirat
kada kazem da se samoopravi onda mislim da nije potrebna operacija i ostale stvari- citaj malo sa rauzmevanjem jbg. Ruputra misica se NE OPERISE a misicno tkivo se oproavlja i na mestu na kome je naceto, tacno je i logicno da se ne "krpa" samo od sebe, ali samoopravak ne znaci da se na tom mestu stvara kost ili neko drugo vezivo tkivo, vec vlakna formiraju novu strukutru, cvrscu i svakako na tom mestu nikada vise nece doci do pucanja.To sto su strukutre uglavnom nepravilnog oblika pa izlgeda ruzno- to je nebitno. I siris pricu u nedogled bzvz...ja nalgasvam da kada je RUPUTRA u pitanju, misic se SAM OPRAVLJA- sta god da izrste po tvom na tom mestu, nije potrebna OPERACIJA. O tome govorim.

Mene su TERPAIJE i sjebale i upravo su one i prodnele ovome sto se desilo, tako da.......

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Pucanje misica/tetive - operacija/lecenje - gde,sta,kako ?
« Odgovor #6 poslato: Maj 10, 2019, 10:11:11 pre podne »
Znam da nije potrebna operacija, ne pricam o tome, nego meni su rekli  da na tom mestu vise ne moze da se stvori misicno tkivo, posto mi je puklo na prednjem deltu, i zaista kada sam radio ultrazvuk mekih tkiva vidi se da to nisu misicna vlakna, nego neka vrsta veziva , masti itd. Koja posle ne ucestvuju u aktivnoj kontrakciji.. samo sam tu hteo da se nadovezem...
Mozda bi se to u nekim slucajevima maticnim moglo pokrpiti al to nemam pojma...

Nego sto su te sjebale terapije? Kako bi drugacije radio da se vratis u to vreme? Imas neki info po tom.pitanju?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pucanje misica/tetive - operacija/lecenje - gde,sta,kako ?
« Odgovor #7 poslato: Maj 10, 2019, 10:35:44 pre podne »
Znam da nije potrebna operacija, ne pricam o tome, nego meni su rekli  da na tom mestu vise ne moze da se stvori misicno tkivo, posto mi je puklo na prednjem deltu, i zaista kada sam radio ultrazvuk mekih tkiva vidi se da to nisu misicna vlakna, nego neka vrsta veziva , masti itd. Koja posle ne ucestvuju u aktivnoj kontrakciji.. samo sam tu hteo da se nadovezem...
Mozda bi se to u nekim slucajevima maticnim moglo pokrpiti al to nemam pojma...

Nego sto su te sjebale terapije? Kako bi drugacije radio da se vratis u to vreme? Imas neki info po tom.pitanju?

Upravo to sto si rekao gore
Pogledaj samo moj desni bic vs levi.To je to tkivo koje je formirano i ne lici na ono sto je bilo i to jeste problem ako su ruptere VECE tipa kada pukne pectrolis ili neki veci misic, vizuelno zaista novo/nastalo tkivo je uzas.Ali jbg..nije potrebna op niti bi sta resila i da te ovore.

SJebalo su me terpaije grej/hlad I to elitni dr i Ns nabijem ga na masakrdana. Cak je majmun i rekao- nemoj slucjano da ti neko predlozi operaciju I tako ja, 5 dana isao za ns, pukao 300 eu i stanje se za vikend pogorsalo, sto mi je kasnije i dr harhai i potvrdio da sam samo jos vise raspalio "vatru" sa tim terpaijma jer nisam dao prostora za mirovanje ostecenim vlaknima.
Botmlajn sto se kaze..da sam prestao trenirati, i da nisam silovao treninge i dalje, radio kardio, isao na terarije, postoji mogucnost da bi misic uspeo da aposrbuje kolcinu krvi koja se pojavilo kod ruputre...ali jbg......zivi brzo i ludo, umri mlad i budi lep les......debil