April 28, 2024, 07:57:37 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.105 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Vulfov zakon i testosteron?  (Pročitano 2871 puta)

Van mreže Luka Šćepanović

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.013
  • Son of Zeus
    • Instagram
Vulfov zakon i testosteron?
« poslato: Maj 07, 2019, 12:29:45 posle podne »
Naime, zakon je donio Julius Wolff, njemacki fizijatar. Zakon kaze da ako se kostano tkivo izlaze stresu koji izaziva mikrofrakture, u procesu iscjeljivanja ce se popraviti osteceno i sintetisati novo tkivo koje ce taj isti stres izdrzati ako mu bude izlozen opet. Isto tako, u odsustvu stresa tkivo ce se razgradjivati. Isto ko misici.

E sad me zanima da li u ovom slucaju testosteron pomaze, tj ubrzava tu sintezu novog tkiva?
Meni Vidi Visi

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Vulfov zakon i testosteron?
« Odgovor #1 poslato: Maj 07, 2019, 12:45:48 posle podne »
ne, pomaze samo hormon rasta.

ali to je kalus... to imaju kik bokseri na cevanicama, jer ih neprestano rokaju u tvrde predmete... 

sa druge strane nisam siguran dal se kost razgradjuje pri nekoriscenju , ali ono sto je 100 % sigurno je da gubi na masi, taj stres se odnosi semanticki ne samo na udarce , nego provenstveno na nosenje tezine...

Van mreže Luka Šćepanović

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.013
  • Son of Zeus
    • Instagram
Odg: Vulfov zakon i testosteron?
« Odgovor #2 poslato: Maj 07, 2019, 12:56:57 posle podne »
I ja sam mislio da su trajni ti benefiti al nisu. Na vise mjesta sam procitao da se pri nekoristenju to tkivo opet vrace na ono staro, kao i misic kad se ne trenira. Samo sto kod kick boxera to ne moze da se desi jer ih oni svaki dan izlazu stresu.

I znam iz svog iskustva. Dok sam trenirao primao sam udarce samo takve po rebrima da se bukvalno ni ne nakrivim, a sad nedavno mi je udarac koji nije bio ni 20% od toga povrijedio rebra toliko da su me preko mjesec dana boljela. Tako da siguran sam da odusustvo stresa utice na razgradnju.

Ima tu naravno i pogled iz nervnog ugla. Sto se vise udaraca prima to nervi vise "otupe" pa do mozga ne stize signal za bol.

A jos jedno pitanje. Pretpostavljam da je u ovu svrhu vise nego pozeljna suplementacija kolagenom, vitaminom C i kalcijumom?
Meni Vidi Visi

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Vulfov zakon i testosteron?
« Odgovor #3 poslato: Maj 07, 2019, 01:28:03 posle podne »
ne, gubljenje na kostanoj masi ide pri totalnim paralizama ili disbalansima, kada se recimo ne oslanjas na jednu nogu itd... kalus koji se pravi kod kik boksera ostaje za ceo zivot... jer je to oziljacno tkivo... drugacije su to stvari, drugo tvoje rebro je pretrpelo kontuziju, znaci ti si primio udarac u rebro, rebro je povezano mekanim tkivima, ligamentima , misicima, otkud znas ot toga sta tebe zaista boli. ako kost nije naprsla , pukla nije ostecena, tebe boli ta kontuzija.
pa onda udarac ne mora da bude uopste jak..  moze da bude nezgodan, da ga nisi dobro apsorbovao itd...

nema tu leka i preventive... udarci nisu dobri. Sibacki sportovi i ovo sada sto je popularno , to je za saku ljudi koji to mogu da trpe i koji ce od neke svoje 50 te to osecati ... mali je procenat ljudi koji to ne oseti, najcesce oni koji su primili najmanje batina. isto ti je i sa bilo kojim sportom, sve povrede pocnes u nekom trenutku u zivotu da osecas, bitnoje da znas kada da stanes i da se presaltas na nesto drugo, teretana je odlicna stvar za bivse sportiste.

Van mreže Notorius93

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Vulfov zakon i testosteron?
« Odgovor #4 poslato: Maj 27, 2019, 06:37:32 posle podne »
Pozdrav.
Posto sam i sam imao nekoliko ozljeda koje su bile jako teske.Sve sam ih potpuno izljecio,iako sam prosao nekoliko drzava Europe da nadjem pravog Lijecnika.
Postoji lijek sto se daje osobama koji imaju rak kostiju.Nakon 8 tjedana kosti dosta ojacaju i vise nemas nikakve probleme.
Sto se suplementacije tice.Uzimas Vitamin D3,Kalcij,Kolagen i Gelatin.1h prije treninga i poslije treninga.Ako te sto zanima pitaj,pozz.

Van mreže Luka Šćepanović

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.013
  • Son of Zeus
    • Instagram
Odg: Vulfov zakon i testosteron?
« Odgovor #5 poslato: Maj 27, 2019, 07:06:46 posle podne »
Ma nisam imao nikakvu povredu te vrste hvala bogu. Mada terapeut mi je rekao isto ovo sto i pirat. Stvara se oziljacno kostano tkivo koje vremenom postaje sve gusce i jace.

U svakom slucaju hvala ti na odg. Nadam se da si sad ok. :)
Meni Vidi Visi

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Vulfov zakon i testosteron?
« Odgovor #6 poslato: Maj 27, 2019, 07:34:20 posle podne »
Pozdrav.
Posto sam i sam imao nekoliko ozljeda koje su bile jako teske.Sve sam ih potpuno izljecio,iako sam prosao nekoliko drzava Europe da nadjem pravog Lijecnika.
Postoji lijek sto se daje osobama koji imaju rak kostiju.Nakon 8 tjedana kosti dosta ojacaju i vise nemas nikakve probleme.
Sto se suplementacije tice.Uzimas Vitamin D3,Kalcij,Kolagen i Gelatin.1h prije treninga i poslije treninga.Ako te sto zanima pitaj,pozz.

kakve si ozljede imao?