April 25, 2024, 09:52:44 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Cluster Dextrin  (Pročitano 1966 puta)

Van mreže Lukic993

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Cluster Dextrin
« poslato: Maj 31, 2019, 09:35:55 posle podne »
Pozdrav ekipa,

Zanima me gde bi se mogao nabaviti cist Cluster Dextrin. Istrazivao sam malo ovih dana i mislim da bih mogao podici trening + oporavak na novi nivo. Zanimaju me veca pakovanja od 2-3+ kilograma. Isto tako da li ima kod nas EAA u prahu, i koje su im cene. Isto tako u kojoj meri je BCAA i dextroza ( ili ako ima neki drugi bolji pristupacni uh) zamena za ovo.
Hvala unapred.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Cluster Dextrin
« Odgovor #1 poslato: Jun 01, 2019, 05:56:09 pre podne »
Pozdrav ekipa,

Zanima me gde bi se mogao nabaviti cist Cluster Dextrin. Istrazivao sam malo ovih dana i mislim da bih mogao podici trening + oporavak na novi nivo. Zanimaju me veca pakovanja od 2-3+ kilograma. Isto tako da li ima kod nas EAA u prahu, i koje su im cene. Isto tako u kojoj meri je BCAA i dextroza ( ili ako ima neki drugi bolji pristupacni uh) zamena za ovo.
Hvala unapred.

Pozdrav

imas i EAA u prahu:

https://www.ogistra-nutrition-shop.com/mesavine-aminokiselina/834-x3m-eaa-the-nutrition-500-grama-esencijalne-aminokiseline.html

Imas cluster dextrin bez i sa Eak i to Kyowa Qulaity
https://www.ogistra-nutrition-shop.com/uh-transportni-sistemi-izotonicni-napici/814-glycobol700-grama.html

https://www.ogistra-nutrition-shop.com/uh-transportni-sistemi-izotonicni-napici/832-glycobol-performance-700-gramayamamoto-nutrition.html

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Cluster Dextrin
« Odgovor #2 poslato: Jun 01, 2019, 05:58:42 pre podne »
😎😎
Brzo kontrahujuca vlakna (snaga i snaga) imaju veći potencijal za rast od sporo kontrahujucih vlakana.

• Oni “anaerobno” dobijaju svoju energiju bez kiseonika i uglavnom iz mišićnog glikogena.

• Glikogen obezbeđuje energiju veoma brzo i kratkoročno, tako da su vlakna u mogućnosti da se kontrahuju.

• Isto kao što je energija brzo osigurana, tako brzo je i potrosena.

• Ako su vaši treninzi vrlo visokog intenziteta, imaćete koristi od potrošnje ugljenih hidrata.

• Obično kada su potrebni brzi ugljeni hidrati, izabrani su visoki glikemijski indeksi ugljenih hidrata kao što su glukoza.

• Glukoza i ostali jednostavni ugljeni hidrati izgledaju sjajno na papiru, ali tanko crevo ima osmoreceptore koji osećaju osmolalnost hrane koja izlazi iz želuca i usporava pražnjenje iz stomaka  u tanko crevo, gde se ugljeni hidrati zapravo apsorbuju.💪💪

• Još gore, ne samo da odgađate absorbicju ugljenih hidrata, nego odlažete i absorbciju aminokiselina u TOKU TRENINGA!

• Ovo predstavlja problem posto se uvek koriste jednostavni / prosti šećeri.

• Rešenje je da prevarite želudac u oslobađanju ugljenih hidrata  u tanko crevo radi brze apsorpcije.

Glycobol tj CLUSTER DEXTRIN odnosno CIKLICNI DEXTRIN koji je mnogo nižu  osmolalnosti od glukoze sto znači da prolazi kroz želudac veoma brzo, ali se polako apsorbuje u krvotok!

• To čini GlycoBol savršenim unutrašnjim izvorom ugljenih hidrata!😱😱

• Vaše telo će moći da održava visoke nivoe šećera u krvi, a da pri tom ne sprečava sagorevanje telesne masti. Op!!🥰

• Glikobol povećava performanse, potiče sagorevanje masti i smanjuje osećaj mučnine.
Ciklodekstrini (Cluster Dextrin) su najinovativniji ugljeni hidrati nove generacije, rastvorniji i brzo apsorbovani od bilo kog drugog izvora, sa dodatnim prednostima snabdevanja konstantnom energijom bez 'spajkova ' i srodnih "glikemicnih" udara i bez preteranog povecanja nivoa insulina

ï Cluster DextrinÆ je izuzetno popularan kao dodatak ugljenih hidrata pre i / ili u toku treninga. Moûe se koristiti i nakon treninga.

ï Svi ugljeni hidrati obezbeduju izvor energije, ali Cluster Dextrin je drugaciji. Postepeno se degradira i apsorbuje u krvotok, osiguravajuci da nivo öecera u krvi ostane konstantan-STO JE OD KRUCIJALNE VAZNOSTI, narocito za bodi bildere koji u svom arsenalu koriste insulin.

ï Ove gore navedene cinjenice, a ispitivajuci granicame  gastrointestinalnih poremecaja, cesto su bili veliki ogranicavajuci faktor u upotrebi ugljenih hidrata tokom treninga. Kada govorimo o gastrointestinalim poremecajima, onda su tu svima nama dobro poznate stvari kao sto su -MUCNINA-NADUTOST-GASOVI i kao najveca smrt za bodi bildere- NEDOSTATAK APETITA nakon konuzumacije konvencionalnih oblika UH pre i u TOKU treninga.,Zahvaljujci ovim karakteristikama koje Cluster ima ovo viöe nije slucaj.


ï Obogacen sa flavnoima dobijenim iz kore slatke pomorandze,ima sposobnost da u mitohondrije, tj "naöu celijsku elektranu" efikasnije ugura gradivne materije  (povecanje izlazne snage za 5,0%), stvarajuci viöe ATP-a na konstantnim nivoima kiseonika. Obezbeduje vecu aerobnu izdrûljivost i viöe anaerobne snage.

ï GLYCOGEN sadrûi i kokosov vodeni prah, kalijum, magnezijum i citrat natrijum hlorida.

ï Glycobol i Glycobol perfomance (obogacen sa Kyowa farmacetskim amino kiselinama -https://www.ogistra-nutrition-shop.com/53_2yamamoto-nutrition  je napitak za pre i  intraworkout sa jakom elektrolitskom podrökom, maksimalnom tolerancijom i sposobnoöcu absorpcije creva pogodnim za sve sportiste, ukljucujuci bodi bildere, cross-fitere, borce i bicikliste.

ï Kada se konzumira solo Glycobol, preporuka je da se dalje kombinuje sa drugim brzim asimilacionim hranjivim materijama kao öto su BCAA, EAA ili hidrolizovane proteine ??kako bi se dodatno ojacao oporavak, snabdevanjem rekonstrukcionim materijalom koji su neophodni miöicima pod stresom i naporima.