April 27, 2024, 12:10:03 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.101 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: MAGNEZIJUM CITRAT  (Pročitano 4694 puta)

Van mreže Brandy93

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Odg: MAGNEZIJUM CITRAT
« Odgovor #15 poslato: April 26, 2021, 07:57:50 posle podne »
Ljudi, moze li objasnjenje malo o kompatibilnosti minerala?
Ja npr pijem multiv od yammamota, znamo svi sastav.
E sad, slusao sam dosta prica npr o tome da cink i zeljezo nisu kompatibilni(ima ih u yammamotu), i da bi cink trebalo piti odvojeno sa selenom za najbolje rezultate.
Ja uz multivitamin uzimam dodatno i cink od yammamota, pa bih voleo ako bi Pedja mogao reci nesto vise o tome, jer planiram dodatno u ishranu ubaciti i jod, pa pre svega ne zelim da mi se u organizmu desavaju zabune, a druga stvar ne zelim bacati pare ☺️
Moje pitanje je da li npr to zeljezo iz multivitamina 2caps x4,2mg zeljeza, moze da utice na iskoristivost cinka i selena u ogranizmu?
Bez napada ikakvih ako je moguce, o medicini nemam pojma, ali ovo bih voleo znati jer nisam mogao naci slicno objasnjenje.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: MAGNEZIJUM CITRAT
« Odgovor #16 poslato: April 26, 2021, 09:00:09 posle podne »
zn moze da utice na apsorbovanje gvozdja, obrnuto ne u serumu,  ali u kontekstu multi kompleksa je to retardirano razmisljati, oni se ne uzimaju zbog toga... ti ako imas deficit u Fe, moras uzimati posebno svakako... ili neki preparat koji ima vecu konc... takodje moras biti oprezan sa gvozdjem jer nije dobro velika kolicina ako nemas potrebe sa time...

Van mreže Brandy93

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Odg: MAGNEZIJUM CITRAT
« Odgovor #17 poslato: April 26, 2021, 09:52:14 posle podne »
zn moze da utice na apsorbovanje gvozdja, obrnuto ne u serumu,  ali u kontekstu multi kompleksa je to retardirano razmisljati, oni se ne uzimaju zbog toga... ti ako imas deficit u Fe, moras uzimati posebno svakako... ili neki preparat koji ima vecu konc... takodje moras biti oprezan sa gvozdjem jer nije dobro velika kolicina ako nemas potrebe sa time...

Ma ne uzimam ja gvozdje i ne planiram, osim ovoga sto ima vec u ovom multivitaminskom kompleksu od yammamota.
Nego moje pitanje se odnosilo samo na to da li te dvije kapsule odnosno 4mg gvozdja mogu da poremete iskoriscenost cinka u organizmu?

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: MAGNEZIJUM CITRAT
« Odgovor #18 poslato: April 27, 2021, 06:43:10 pre podne »
e sada stvarno da se covek zapita kako drugacije da ti se kaze... pa jel citas ti sta ti se pise ? NE ne utice

Van mreže BOGISHA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 902
  • Sve je to od loseg vina
Odg: MAGNEZIJUM CITRAT
« Odgovor #19 poslato: April 27, 2021, 06:50:47 pre podne »
Pored ovoga, pominjes dodatno selen i ubacivanje joda, imas li ti neki problem sa stitnom?

Van mreže Brandy93

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Odg: MAGNEZIJUM CITRAT
« Odgovor #20 poslato: April 27, 2021, 08:27:01 pre podne »
Pored ovoga, pominjes dodatno selen i ubacivanje joda, imas li ti neki problem sa stitnom?

A sto nuzno mora da znaci da ako zelimo obogatiti ishranu necime, da smo bolesni?
Znaci ako pijem omega 3, srcani sam bolesnik?
Ne, jednostavno zelim malo obogatiti ishranu radi svakodnevnog zdravlja.

Hvala Pirate.

Van mreže BOGISHA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 902
  • Sve je to od loseg vina
Odg: MAGNEZIJUM CITRAT
« Odgovor #21 poslato: April 27, 2021, 08:36:32 pre podne »
Momak samo sam te pitao, opusteno ;)

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: MAGNEZIJUM CITRAT
« Odgovor #22 poslato: April 27, 2021, 08:54:59 pre podne »
pitao te to covek, zato sto ako imas normalnu ishranu dodatni jod ti nije potreban...  jedino ako uzimas neku so koja je denaturalizovana na duze vreme...  podsecas me na jednog clana koji je toliko bio zaludjen vitaminima da se na kraju otrovao Zn kom od preteranog unosa... tako isto trebalo bi da imas razlog zasto unosis dodatno jod...

Van mreže Brandy93

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Odg: MAGNEZIJUM CITRAT
« Odgovor #23 poslato: April 27, 2021, 08:56:02 pre podne »
Ok, hvala na savetima i odgovorima. Poslusacu.