April 25, 2024, 08:11:26 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Savet nekog malo strucnijeg  (Pročitano 5447 puta)

Van mreže here's maki

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Savet nekog malo strucnijeg
« Odgovor #15 poslato: Jul 04, 2019, 10:56:08 posle podne »
Ma o kakvim AAS pricamo bre ovde, pojedes kilu hleba dnevno sa kecapom i salamom i imas 3 obroka dorucak, vecera, rucak...kakvi crni steroidi ti moras prvo najosnivnije osnove druze da naucis.
Oke, za pocetak da razdvojim na 4-5 obroka i da li da povecam unos proteina i koliko su bitna vlakna u celoj toj prici?

Van mreže PinkPanter

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 215
Odg: Savet nekog malo strucnijeg
« Odgovor #16 poslato: Jul 04, 2019, 11:21:04 posle podne »
Proteine ostavi tako ali iz normalnih namirnica racunaj (whey, piletina, junetina, riba, jaja, nemasni sir...)
Kecap, salamu i i taj hleb izbaci. Umesto hleba neka idu pirinac, krompir, ovsene itd.
Gledaj da imas 4-5 kvalitetnih obroka.
AAS zaobidji za sada.

Van mreže here's maki

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Savet nekog malo strucnijeg
« Odgovor #17 poslato: Jul 05, 2019, 12:01:31 pre podne »
Proteine ostavi tako ali iz normalnih namirnica racunaj (whey, piletina, junetina, riba, jaja, nemasni sir...)
Kecap, salamu i i taj hleb izbaci. Umesto hleba neka idu pirinac, krompir, ovsene itd.
Gledaj da imas 4-5 kvalitetnih obroka.
AAS zaobidji za sada.
Okej probacu tako pa cemo videti sta ispada, nego me zanima vezano za trening ja uglavnom treniram do upale, znaci sutra dan ako ne dobijem upalu makar malu imam osecaj da nije bio dobar trening, kako da znam da li superkompenzujem?

Van mreže AcoBB

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 241
Odg: Savet nekog malo strucnijeg
« Odgovor #18 poslato: Jul 05, 2019, 12:27:10 pre podne »
Proteine ostavi tako ali iz normalnih namirnica racunaj (whey, piletina, junetina, riba, jaja, nemasni sir...)
Kecap, salamu i i taj hleb izbaci. Umesto hleba neka idu pirinac, krompir, ovsene itd.
Gledaj da imas 4-5 kvalitetnih obroka.
AAS zaobidji za sada.
Okej probacu tako pa cemo videti sta ispada, nego me zanima vezano za trening ja uglavnom treniram do upale, znaci sutra dan ako ne dobijem upalu makar malu imam osecaj da nije bio dobar trening, kako da znam da li superkompenzujem?
Nepretjeruj s otkazima, izolacije jos ajde, ali na osnovnim vjezbama nikako. Upala nije nuzno pokazatelj dobrog treninga. Tesko ces znati, mozes vidjeti po malaksavosti, umoru itd... da si pretreniran, ali iskreno, puno vise ljudi je podtrenirano nego pretrenirano. Povecaj unos P, sta se tice treninga, 4x nedeljno ti je sasvim dosta, samo rasporedi volumen pametno, ako bas zelis nesto vecu frekvenciju, mozes dodati peti trening, ali pazi na rasporedjivanje volumena.
« Poslednja izmena: Jul 05, 2019, 12:31:37 pre podne AcoBB »
Instagram: Aco_1007

Van mreže here's maki

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Savet nekog malo strucnijeg
« Odgovor #19 poslato: Jul 05, 2019, 01:32:18 pre podne »
Proteine ostavi tako ali iz normalnih namirnica racunaj (whey, piletina, junetina, riba, jaja, nemasni sir...)
Kecap, salamu i i taj hleb izbaci. Umesto hleba neka idu pirinac, krompir, ovsene itd.
Gledaj da imas 4-5 kvalitetnih obroka.
AAS zaobidji za sada.
Okej probacu tako pa cemo videti sta ispada, nego me zanima vezano za trening ja uglavnom treniram do upale, znaci sutra dan ako ne dobijem upalu makar malu imam osecaj da nije bio dobar trening, kako da znam da li superkompenzujem?
Nepretjeruj s otkazima, izolacije jos ajde, ali na osnovnim vjezbama nikako. Upala nije nuzno pokazatelj dobrog treninga. Tesko ces znati, mozes vidjeti po malaksavosti, umoru itd... da si pretreniran, ali iskreno, puno vise ljudi je podtrenirano nego pretrenirano. Povecaj unos P, sta se tice treninga, 4x nedeljno ti je sasvim dosta, samo rasporedi volumen pametno, ako bas zelis nesto vecu frekvenciju, mozes dodati peti trening, ali pazi na rasporedjivanje volumena.

Jedno dobro vreme mi je plan izgledao ovako
pon(grudi,biceps) uto(ledja,triceps) sre(noge,ramena) cet(grudi,biceps) pet(ledja,triceps) sub(noge,ramena) ned(pauza) i radio sam progresive, pa sam posle toga menjao na pon(grudi) uto(ruke) sre(ledja,ramena) cet(grudi) pet(ruke) sub(ledja,ramena) noge sam bio izbacio posto nisu bile proporcionalne, pa sam na kraju radio radio pon(push) uto(pull) sre(pauza) cet(push) pet(pull) sub(neki mini kardio nesto) ned(pauza) tu sam dosta napredovao u masi posto sam i ostale dane unosio puno kalorija
P.S. prvi sistem treninga sam koristio bas dosta dugo tipa 2g pa sam drugi koristio pola godine i ovaj poslednji isto pola godine i pored svega toga sam imao treninge fudbala gde se dosta trcalo pa sam morao dosta vise kalorija da unosim.