April 25, 2024, 03:43:04 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.097 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Ultimate nutrition zatvoren  (Pročitano 30470 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.306
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ultimate nutrition zatvoren
« Odgovor #15 poslato: Septembar 16, 2019, 05:57:41 pre podne »
Probao sam i The naravno. Terminator se pokazao odlično za PCT, prosle godine sam ga pio. Whey sam pio jednom, pre par godina, solidan je.

Inace, jel zna neko sta se desava sa Terminatorom, posto vidim da ga nema kod Pedje na sajtu? Trebalo bi da krenem sa PCT za dve nedelje, pa mi treba.



Ima terminator naravno:

https://www.ogistra-nutrition-shop.com/gh-i-testo-boosteri/194-x3m-terminator-180-kapsula.html

sto se tice gore tvog pitanja, odnosno odgovra pirata koji j vise nego tacan, a onda i tvog odg njemu
Moram da ti kazem, i nadam se da neces pogresnio shvatiti ovo. Nisu u pravu.

Evo ti kazes nrpr da nekako NE verujes u suplemente iz drzava koje si naveo, a na pitanje zasto, odgovor je - pa jbg ne verujem
Znas da je sve sto je pirat nabrojao TACNO, ali i dalje se nastavlja to kupovati.E to je nesto neverovatno sto pere samo nas Srbe.
ALi evo malo detalja o kojma moze da sazna ko hoce i kada hoce. Tehonlgija prozivdnje i zakoni koji su propisani regulativnom EU, su MNOGO MNOGO i do 1000 x ostriji kada je rec o dodacimi ishrani. Pa tako jedan brend u EU, ima vise ceritfikata, analiza i svega od nekog "vauu" brenda iz USA
Sve ovo sto se desavalo sa tim vau brendovima nema veze sa laktanjem vec sa tim da je globalizacojom interneta ljudima dostupna INFORMACIJA!! U EU u poslednjih 3 god, prodaja USA brendova je opala 89%!! I to nisam rekao, ja to postoji zvanican podatak.Zasto? Pa zbog svega sto je pirat nabrojao a stvari su I GORE!!

Evo ti npr kazes za THE whey da je solidan - a ja kada bi smeo da napisem npr da verovatno taj isti whey pijes samo sa jednom drugom etiketom i garantujem zivotom da bi rekao da je vrh vrhova- ti ne bi verovao ili bi seo na dupe>to je praksa i to se tako radi. Na moje pitanje-ZASTO je tah whey solidan ( nemoj da sada ispadne ja samuvoznik a THE pa tu nesto kao kenjam) vec samo zeli da poksuam da edukujem.Dakle, na pitanje ZASTO je neki whey bolji od drugog jedini argument u nasem vasljenskom Serbskom drustvu je CENA!! sto je SKUPO to je dobro - OK!

Pa kako to onda, da jedan whey koji je do jucer bio TOP kvalitet i kostao 100 eu za kutiju od 2 ,3 kg i verovatn si ga i ti kupovao i sam, od jednom, i preko noci padne na cenu od 60 eu- a sada dolaz najzaniljiviji deo- nama koji ga prodajemo MARZA je ostala ista?...Kako? gde nestade taj kvalitet preko noci?. ;)

Ili imas npr drugi whwy cija kompanija JAVNO izbacuje certifikate i analize i POREKLO sirovine (da mislim na yamamoto) i onda znas zasto njihov iso fuji kosta 80 eu - ovo je kod nas!! ALi kada odbijes 20% samo PDV koji je najveci kod nas, dok je u zemljama EU na dodatke ishrani uglavnom oko 9% , onda dolazimo da jedam najscistji oblik filtraije surutke 0 SA JAVNO OBLJAVLJENIM ANALIZIMA itd itd itd kosta nekoh 65-70 eu dok je neko smetliste sa jedva 80ak % cistoce, i do SIROVINE NPEONZATOG POREKLA kosta 80 % do samo pre nekoliko? A nabavna cena je ....e tu bolje da cutim.

Ovo su cinjenice. I to nema nikakve veze sa KVALITETOM, vec sa tim sto ljudi NE ZELE da im se ruse mitovi i sta ja znam sta vec ne zamisljau. Bez obizra na SVE, i na sve argumente koje iznesem - ljudi su opte, Ma to nema veze, taj protein je ok ili nesto slcno, ali daj ti ono sto ja "znam" da je top!

U krajnju ruku, spajkovanje proteina su pocele upravo gore nabrojane firme od strane pirata. I to ne treba NIKO da ti kaze- zato bi pobogu? Uzmes suplemnet facts i procitas AK profil i sve ti bude jasno.

Moras da shvatis da je u EU (kada si vec spomenuo protein( npr izvor proteina moguc samo od DVA globalna proizvodjaca (nadam se da znas da BREND nije PROZIVODJAC SIROVINE). Pa tako sirovinu za whey mozes da uzmes samo od Austrjskog Brentaga ili ENg Vollacka. I to je to!! Naravno, ova dva prozivodjaca podlezu RIGOROZNIM kontrolma i svakako ne postoji ni najamnja mogucnost da se nesto muva itd....dakel, iz KIne ne moze da uvezes i da HOCES jer jednostavno za to ne postoji OPCIJA, a svakako da neko sverca konejner sirovine iz Kine i ovako napisano na forumu zvuci retaridrano..

dok...

za USA brednova ne postoje stroge kontole kvaliteta kao sto posoje u EU, vec njihov senat (kao i za njihove sportiste sto garnatuju da niu dopinogovani) izadje STAMP kao verzija KVALITATA - yahhhhh ...\

i za kraj, posto zurim na trendzu
svako konje bio u USA (sam to mogu da potvrdim) i da ti kazem da protein istog proizvodjaca kuljen u EU, i u USA nema NIKAKVE VEZE JEDNO SA DRUGIM!! i to je fakat i to ce svako ko je bio u USA da ti potrdi..

i za kraj...

mi srbi nemamo svoj indetitet ili karakater ili kako vec....
Gledam samo u stranim drzavama koliko su ljudi ponosni na svoju zemlju, koliko je vole itd.A sta mi...bas bih voleo kada bih mogao da vidim da neki Slov ili Hrvat nose majicu sa srpskim domenom ili slicno,  ali dobro.....zbog toga valjda i jesmo tu gde jesmo....realno.

Van mreže Oak

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 152
Odg: Ultimate nutrition zatvoren
« Odgovor #16 poslato: Septembar 16, 2019, 08:47:08 posle podne »
Uporedis odnos cena u nekoj stranoj internet prodavnici sa cenama u lokalnom sopu, i uopste nije isto. Mene je, po mom utisku bolje radio whey od 2,5kg/40e nego whey od 2,2kg/55e. Mozda ce neko reci da ne postoji nacin da ja na mesecnom nivou uocim koji je bolji po kvalitetu, ali znam za sigurno da taj koji je skuplji sigurno ne pravi toliku razliku u efektu, kolika je izrazena u ceni, i ne znam zbog cega bih onda bacao pare na skuplji, posebno ako nemam ambicije za brutalnu definiciju i sl.

Van mreže Dannie1981

  • Lepotica
  • Bantamweight Member
  • *****
  • Poruke: 164
Odg: Ultimate nutrition zatvoren
« Odgovor #17 poslato: Septembar 17, 2019, 07:49:17 pre podne »
Probao sam i The naravno. Terminator se pokazao odlično za PCT, prosle godine sam ga pio. Whey sam pio jednom, pre par godina, solidan je.

Inace, jel zna neko sta se desava sa Terminatorom, posto vidim da ga nema kod Pedje na sajtu? Trebalo bi da krenem sa PCT za dve nedelje, pa mi treba.



Ima terminator naravno:

https://www.ogistra-nutrition-shop.com/gh-i-testo-boosteri/194-x3m-terminator-180-kapsula.html

sto se tice gore tvog pitanja, odnosno odgovra pirata koji j vise nego tacan, a onda i tvog odg njemu
Moram da ti kazem, i nadam se da neces pogresnio shvatiti ovo. Nisu u pravu.

Evo ti kazes nrpr da nekako NE verujes u suplemente iz drzava koje si naveo, a na pitanje zasto, odgovor je - pa jbg ne verujem
Znas da je sve sto je pirat nabrojao TACNO, ali i dalje se nastavlja to kupovati.E to je nesto neverovatno sto pere samo nas Srbe.
ALi evo malo detalja o kojma moze da sazna ko hoce i kada hoce. Tehonlgija prozivdnje i zakoni koji su propisani regulativnom EU, su MNOGO MNOGO i do 1000 x ostriji kada je rec o dodacimi ishrani. Pa tako jedan brend u EU, ima vise ceritfikata, analiza i svega od nekog "vauu" brenda iz USA
Sve ovo sto se desavalo sa tim vau brendovima nema veze sa laktanjem vec sa tim da je globalizacojom interneta ljudima dostupna INFORMACIJA!! U EU u poslednjih 3 god, prodaja USA brendova je opala 89%!! I to nisam rekao, ja to postoji zvanican podatak.Zasto? Pa zbog svega sto je pirat nabrojao a stvari su I GORE!!

Evo ti npr kazes za THE whey da je solidan - a ja kada bi smeo da napisem npr da verovatno taj isti whey pijes samo sa jednom drugom etiketom i garantujem zivotom da bi rekao da je vrh vrhova- ti ne bi verovao ili bi seo na dupe>to je praksa i to se tako radi. Na moje pitanje-ZASTO je tah whey solidan ( nemoj da sada ispadne ja samuvoznik a THE pa tu nesto kao kenjam) vec samo zeli da poksuam da edukujem.Dakle, na pitanje ZASTO je neki whey bolji od drugog jedini argument u nasem vasljenskom Serbskom drustvu je CENA!! sto je SKUPO to je dobro - OK!

Pa kako to onda, da jedan whey koji je do jucer bio TOP kvalitet i kostao 100 eu za kutiju od 2 ,3 kg i verovatn si ga i ti kupovao i sam, od jednom, i preko noci padne na cenu od 60 eu- a sada dolaz najzaniljiviji deo- nama koji ga prodajemo MARZA je ostala ista?...Kako? gde nestade taj kvalitet preko noci?. ;)

Ili imas npr drugi whwy cija kompanija JAVNO izbacuje certifikate i analize i POREKLO sirovine (da mislim na yamamoto) i onda znas zasto njihov iso fuji kosta 80 eu - ovo je kod nas!! ALi kada odbijes 20% samo PDV koji je najveci kod nas, dok je u zemljama EU na dodatke ishrani uglavnom oko 9% , onda dolazimo da jedam najscistji oblik filtraije surutke 0 SA JAVNO OBLJAVLJENIM ANALIZIMA itd itd itd kosta nekoh 65-70 eu dok je neko smetliste sa jedva 80ak % cistoce, i do SIROVINE NPEONZATOG POREKLA kosta 80 % do samo pre nekoliko? A nabavna cena je ....e tu bolje da cutim.

Ovo su cinjenice. I to nema nikakve veze sa KVALITETOM, vec sa tim sto ljudi NE ZELE da im se ruse mitovi i sta ja znam sta vec ne zamisljau. Bez obizra na SVE, i na sve argumente koje iznesem - ljudi su opte, Ma to nema veze, taj protein je ok ili nesto slcno, ali daj ti ono sto ja "znam" da je top!

U krajnju ruku, spajkovanje proteina su pocele upravo gore nabrojane firme od strane pirata. I to ne treba NIKO da ti kaze- zato bi pobogu? Uzmes suplemnet facts i procitas AK profil i sve ti bude jasno.

Moras da shvatis da je u EU (kada si vec spomenuo protein( npr izvor proteina moguc samo od DVA globalna proizvodjaca (nadam se da znas da BREND nije PROZIVODJAC SIROVINE). Pa tako sirovinu za whey mozes da uzmes samo od Austrjskog Brentaga ili ENg Vollacka. I to je to!! Naravno, ova dva prozivodjaca podlezu RIGOROZNIM kontrolma i svakako ne postoji ni najamnja mogucnost da se nesto muva itd....dakel, iz KIne ne moze da uvezes i da HOCES jer jednostavno za to ne postoji OPCIJA, a svakako da neko sverca konejner sirovine iz Kine i ovako napisano na forumu zvuci retaridrano..

dok...

za USA brednova ne postoje stroge kontole kvaliteta kao sto posoje u EU, vec njihov senat (kao i za njihove sportiste sto garnatuju da niu dopinogovani) izadje STAMP kao verzija KVALITATA - yahhhhh ...\

i za kraj, posto zurim na trendzu
svako konje bio u USA (sam to mogu da potvrdim) i da ti kazem da protein istog proizvodjaca kuljen u EU, i u USA nema NIKAKVE VEZE JEDNO SA DRUGIM!! i to je fakat i to ce svako ko je bio u USA da ti potrdi..

i za kraj...

mi srbi nemamo svoj indetitet ili karakater ili kako vec....
Gledam samo u stranim drzavama koliko su ljudi ponosni na svoju zemlju, koliko je vole itd.A sta mi...bas bih voleo kada bih mogao da vidim da neki Slov ili Hrvat nose majicu sa srpskim domenom ili slicno,  ali dobro.....zbog toga valjda i jesmo tu gde jesmo....realno.

Eeeee, kada bi ljudi tebe malo procitali i usvojili...

Ja inace imam ogroman problem sa odredjenim ljudima iz teretana i prestala sam vremenom i da objasnjavam i da se trudim da dokazujem neke stvari...
1) Ja mislim da gomila ljudi kada za neki protein kaze da je vrhunski - solidan - onako - los, misli na ukus. Jer, hajde da realno pricamo - koliko ljudi drzi izuzetno nizak procenat masti npr na period od 6 meseci, ne menjajuci nista u ishrani niti u treningu, a npr uzme dva brenda proteina i svaki koristi po 3 meseca i onda uporedi efekat? Jako malo ili nikoliko u svetu povremenih rekreativaca i sl.
2) Koliko ljudi gleda etikete wheya dublje od onoga ima 22, 25 gr proteina? Npr, ako protein na mericu od 30 gr ima 22 gr proteina, 1 gr masti, 2 gr UH, koliko njih se pita sta je u ostalih 5 gr? Ili ono cuveno uuuu, ovaj ima 26 gr proteina!! Da, ima, ali merica je 40 gr, a ima i 1.5 gr masti, i 3 gr UH, dakle, sta je ostalih 10 gr u tih 40 gr? I koliko je taj whey koncentrat i da li je 70, 90% cistoce i sl...

Ali dobro, ukus je valjda taj koji je najbitniji.  ::) ::) ::)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.306
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ultimate nutrition zatvoren
« Odgovor #18 poslato: Septembar 17, 2019, 09:32:02 pre podne »
Dannie
stvar je u tome sto ljudi ne zele da citaju vec se ide po sistemu da je nesto dboro iz razloga sto je to rekao mehanicar koji popravja kola jednoj devojci, koja se zabavlja sa sinom od mesara kod kog jedan bilder kupuje meso!

Ili na pitanje- zasto nesto valja ili ne valja, odgovro je ZATO!!

KOLIKO SAM samo pisao o spajkovanju AK profila
I to ne pise pedja petrovic iz backe palanke, vec to pisu naucnici, tehonlozi i ljudi cije analize, studije itd izlaze u zvanicnim publikacjima itd I to nema veze sa tim ko je ko i ko je od kuda, vec je stvar da ja eto, znam tu i tamo eng jezik, a volim da citam i eto..desi se cudo jbg....

Sve sam pisao i na blogovima i na fb i na sajtu i znam da ce kad tada neko kucati SPAJKOVONJE PROTEINA i posto je to nesto prv kao sto sam mnogo stvari prvi radio u ovoj zemlji, da je google presao preko toga i da ce im izbacivati te moje tekstove
I ovo nije reklama za Ogistru niti Pedju- jer me licno zabole q...c za te koji ne citaju, i mnogo su mi bitniji oni koji citaju i oni koji ce da citaju, jer ja ove koji to ne rade, ne mogu da edukujem i da ih nacuim i oni imaju svoj stav (ovo devojka od mehanicara bla bla bl) i to je to. Meni takvi ne trebaju jer ne zelim da trosim energiju na ljude koji NE ZELE da cuju ono sto im ne prija usima, a na pokusaj da ih naucis,zavrsava se uglavnom kako ne treba.I to je ok. Nemam ja nista protiv toga.


ja npr, mogu da pitam zasto je jedan protein koji je samo do nedavno kostao 12 000 rsd (razlog cene je bio VRHUNSKI KVALITET), nedugo zatim kostao 6500 din? A nama koji ga prodajemo marza ostala ista? Cudno zar ne.

Zasto je npr jedan protein do pre 3 god bio cisti WPC (whey protein concetran sa 79-80% cistoce)) i to nije bio denatruzovan (znaci da je kvalitet odlican), postao preko noci MESAVINA wpc ( i to upitnog kvalietat) i WPi (whey protein isolata) sa 80% cistoce?? I onda, bacivsi pogled na prethodnu nutr facts (label) i na sadasnji, pojavi se da npr ak histidn ima vise za skoro 4 gr po servngu- BAKADABUMMMM.....e sada...naravno, to nekome ne znaci nista jer pre svega

- ne cita
- i da procita ne razume
- a ja sam sa svojim tekstovima oko spajkinga bas o tome ...ajde, prevodio, da ne kazem pisao, posto sam ipak morao da doradim i prialgodim tesktove kako bi obican svet razumeo pisanje....

I kako sada da ja, koji ovde nisam spomenuo NIKOGA i NISTA, nekome bilo sta objasnim? Ovo su cinjenice i ovo nije neki pedja iz neke palanke pisao jer mu se digao q..c pa ima vremena da gubi, vec kada mi neko postavi pitanje - ja odgovorim, isto kao i ja ako nekome postavim ptianje ZASTO, voleo bih da cujem odgovor ali ne da isti bude ZATO, jer to nije odgovor vec linija manjeg otpora i odraz neznanja o materiji o kojoj se pise, raspravlja ili sta god da jeste......

Jos jednom
ovo nema veze ni sa kakvim marektingom jer se ne obracam nikome i nicemu, vec iznosim cinjenice koje su napisane od strane eminentih ljudi i ustanova.

Da ne ulazim u pricu o nepostojecim USA brendovima, o tome kako su oni idealna meta za fejkere jer su i dok su posjtali bili mali brednovi a to je odlicna meta kako bi se njihovi produkti fejkovali. I nije nesto dobro i da dobro radi jer ima na 10 gr 333 mg coffeina, jer to nije OK. vec ako trazis da te nesto radi, onda treba da znas STA trazis od cega i na koji nacin....

Evo jos jedom samo deo o spajku posto je tema citana, pa mozda neko i nauci nesto:

 Spajkovanje proteina je najveca epidemija koja je pogodila industriju suplemenata. Uradite Google potragu za "protein spajking" i otkrili cete da su mnoge kompanije ukljucene u tužbe za proteine.Najveci problem lezi u tome, sto nekad veliki "brendovi" uvidevsi enormnu zaradu su u stvari oni koji su prvi to krenuli da rade, a pod odavno veoma dobro razradjenom marketinskom masinerijom kupci su kupovali i kupuju u stvari gore napisano, dok su im cene ostale one koje su imali dok su koristi raw material adekvatnog kvaliteta.

• Pošto dodate aminokiseline nisu potpuni proteini, sadržaj belancevina proteina u prahu nije ono što tvrde da jeste.

• Mikrofiltracija je najskuplji proces za izolaciju, ali je takode najbolji u ocuvanju integriteta i prisustva bioaktivnih proteinskih frakcija, koji odreduju kvalitet proteina.

• Mikrofilterirani proteini su 99% nedenaturisani i zadržavaju sve važne bio-aktivne peptidne frakcije nedenaturisane surutke.
« Poslednja izmena: Septembar 17, 2019, 09:34:17 pre podne Pedja_Petrovic »

Van mreže Dannie1981

  • Lepotica
  • Bantamweight Member
  • *****
  • Poruke: 164
Odg: Ultimate nutrition zatvoren
« Odgovor #19 poslato: Septembar 17, 2019, 09:57:38 pre podne »
Upravo tako!!!

I kako onda objasniti liku iz teretane sto je npr u ovom slucaju, Ultimate Nutrition zatvoren ili sl, ako me on pogleda belo i kaze - kako jbt, bas su bili vrh kvalitet, imali su komadice STVARNOG keksa u cookies and cream ukusu.  ::) ::) ::)

Masa njih gleda ukus, i skoro nista drugo ne vidi.
Retko ljudi pogledaju sastav, retko se i razumeju da rastumace sastav, masa njih ne zna sta je CFM, masa njih ne pravi razliku cistoce i procenta, masa njih ne gleda jel aspartam unutra, ili je stevia, splenda, sukraloza, samo neka je whey i neka je slatko i rokaj... Da li je hidrolizat, cemu hidrolizat sluzi, zasto ce ga neko uzeti pre nego koncentrat, zasto ce neko kupiti blend umesto koncentrata, ili obrnuto, zasto neko uzima izolat i sl... Nego samo da je slatko i da ima dobar ukus.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.306
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ultimate nutrition zatvoren
« Odgovor #20 poslato: Septembar 17, 2019, 10:07:42 pre podne »
Upravo tako!!!

I kako onda objasniti liku iz teretane sto je npr u ovom slucaju, Ultimate Nutrition zatvoren ili sl, ako me on pogleda belo i kaze - kako jbt, bas su bili vrh kvalitet, imali su komadice STVARNOG keksa u cookies and cream ukusu.  ::) ::) ::)

Masa njih gleda ukus, i skoro nista drugo ne vidi.
Retko ljudi pogledaju sastav, retko se i razumeju da rastumace sastav, masa njih ne zna sta je CFM, masa njih ne pravi razliku cistoce i procenta, masa njih ne gleda jel aspartam unutra, ili je stevia, splenda, sukraloza, samo neka je whey i neka je slatko i rokaj... Da li je hidrolizat, cemu hidrolizat sluzi, zasto ce ga neko uzeti pre nego koncentrat, zasto ce neko kupiti blend umesto koncentrata, ili obrnuto, zasto neko uzima izolat i sl... Nego samo da je slatko i da ima dobar ukus.

jbg
po tom pitanju je BASIC za korak ispred svih.
meni ljudi salju poruke tipa...cek..jel nas zajebavas?. pa ovo je isti ukus kao...da ne imenujem sada
ja kazem jeste, naravno - posto je isti protein..........

Van mreže Dannie1981

  • Lepotica
  • Bantamweight Member
  • *****
  • Poruke: 164
Odg: Ultimate nutrition zatvoren
« Odgovor #21 poslato: Septembar 17, 2019, 10:36:29 pre podne »


@Dannie1981

kada bi ti znala sta masa ljudi guta , mimo suplemenata a da ni ne pita sta stavlja u sebe, onda bi razumela da je za tu masu ljudi dal ce popiti ovaj ili onaj whey cista limunada... a vecina njih bi i zelela da u tom whey bude svega i svacega, stoga i prolazi marketing sa nazivima ULTRA< MEGA< ANABOLIC< SEGA<WHEY , RADIOACTIVE itd...


 ;D ;D ;D

Pa verujem. Samo mi je presmesno da gomila njih i dalje pojma nema,  danas kada su informacije tako lako dostupne svugde, samo je potrebno malo vremena i interesovanja, i sposobnosti da ukacis to sto si procitao. Jbt nije mi jasno, ako radis na sebi, hoces da nahranis misice koje si pocepao na treningu, kako ti bre nije bitno na sta bacas 50 - 60 - 70 - 80 eur. I jos bitnije mozda - kako ti nije bitno sta trpas u sebe i kog kvaliteta je to cime hranis misice direktno posle treninga.

Ali jbg, ima nas raznih vajda...

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Ultimate nutrition zatvoren
« Odgovor #22 poslato: Septembar 17, 2019, 10:45:01 pre podne »
ne razmisljaju , jer im to nije bitno... recimo pre neki dan je neko rekao da mu Yamamoto whey skup... buraz... pre bih dao za jednu kantu Yama, nego 7 kg whey a nekog random... pa koliko traje da traje... i te price kada neko kaze protein me radio... to je kao da si rekao meso me radilo bolje iz Lidla nego meso iz Maxija...  protein ne moze da te uradi... proteinski sejk je pomoc, dodatak prehrani... moze da ti pomogne oko unosa proteina na dnevnom nivou... ono sto mozes da gledas je kvalitet samo a uz to obvezno ide pored vega sto je napisano i bolje varenje, manje opterecenje sistema, apsorbcija, i koliko ti zaista u toj jednoj merici imas ono sto ti je potrebno... 


naravno to je samo prica kada je protein u pitanju...

Van mreže Lazar S

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 491
Odg: Ultimate nutrition zatvoren
« Odgovor #23 poslato: Septembar 17, 2019, 09:02:59 posle podne »
Probao sam i The naravno. Terminator se pokazao odlično za PCT, prosle godine sam ga pio. Whey sam pio jednom, pre par godina, solidan je.

Inace, jel zna neko sta se desava sa Terminatorom, posto vidim da ga nema kod Pedje na sajtu? Trebalo bi da krenem sa PCT za dve nedelje, pa mi treba.



Ima terminator naravno:

https://www.ogistra-nutrition-shop.com/gh-i-testo-boosteri/194-x3m-terminator-180-kapsula.html

sto se tice gore tvog pitanja, odnosno odgovra pirata koji j vise nego tacan, a onda i tvog odg njemu
Moram da ti kazem, i nadam se da neces pogresnio shvatiti ovo. Nisu u pravu.

Evo ti kazes nrpr da nekako NE verujes u suplemente iz drzava koje si naveo, a na pitanje zasto, odgovor je - pa jbg ne verujem
Znas da je sve sto je pirat nabrojao TACNO, ali i dalje se nastavlja to kupovati.E to je nesto neverovatno sto pere samo nas Srbe.
ALi evo malo detalja o kojma moze da sazna ko hoce i kada hoce. Tehonlgija prozivdnje i zakoni koji su propisani regulativnom EU, su MNOGO MNOGO i do 1000 x ostriji kada je rec o dodacimi ishrani. Pa tako jedan brend u EU, ima vise ceritfikata, analiza i svega od nekog "vauu" brenda iz USA
Sve ovo sto se desavalo sa tim vau brendovima nema veze sa laktanjem vec sa tim da je globalizacojom interneta ljudima dostupna INFORMACIJA!! U EU u poslednjih 3 god, prodaja USA brendova je opala 89%!! I to nisam rekao, ja to postoji zvanican podatak.Zasto? Pa zbog svega sto je pirat nabrojao a stvari su I GORE!!

Evo ti npr kazes za THE whey da je solidan - a ja kada bi smeo da napisem npr da verovatno taj isti whey pijes samo sa jednom drugom etiketom i garantujem zivotom da bi rekao da je vrh vrhova- ti ne bi verovao ili bi seo na dupe>to je praksa i to se tako radi. Na moje pitanje-ZASTO je tah whey solidan ( nemoj da sada ispadne ja samuvoznik a THE pa tu nesto kao kenjam) vec samo zeli da poksuam da edukujem.Dakle, na pitanje ZASTO je neki whey bolji od drugog jedini argument u nasem vasljenskom Serbskom drustvu je CENA!! sto je SKUPO to je dobro - OK!

Pa kako to onda, da jedan whey koji je do jucer bio TOP kvalitet i kostao 100 eu za kutiju od 2 ,3 kg i verovatn si ga i ti kupovao i sam, od jednom, i preko noci padne na cenu od 60 eu- a sada dolaz najzaniljiviji deo- nama koji ga prodajemo MARZA je ostala ista?...Kako? gde nestade taj kvalitet preko noci?. ;)

Ili imas npr drugi whwy cija kompanija JAVNO izbacuje certifikate i analize i POREKLO sirovine (da mislim na yamamoto) i onda znas zasto njihov iso fuji kosta 80 eu - ovo je kod nas!! ALi kada odbijes 20% samo PDV koji je najveci kod nas, dok je u zemljama EU na dodatke ishrani uglavnom oko 9% , onda dolazimo da jedam najscistji oblik filtraije surutke 0 SA JAVNO OBLJAVLJENIM ANALIZIMA itd itd itd kosta nekoh 65-70 eu dok je neko smetliste sa jedva 80ak % cistoce, i do SIROVINE NPEONZATOG POREKLA kosta 80 % do samo pre nekoliko? A nabavna cena je ....e tu bolje da cutim.

Ovo su cinjenice. I to nema nikakve veze sa KVALITETOM, vec sa tim sto ljudi NE ZELE da im se ruse mitovi i sta ja znam sta vec ne zamisljau. Bez obizra na SVE, i na sve argumente koje iznesem - ljudi su opte, Ma to nema veze, taj protein je ok ili nesto slcno, ali daj ti ono sto ja "znam" da je top!

U krajnju ruku, spajkovanje proteina su pocele upravo gore nabrojane firme od strane pirata. I to ne treba NIKO da ti kaze- zato bi pobogu? Uzmes suplemnet facts i procitas AK profil i sve ti bude jasno.

Moras da shvatis da je u EU (kada si vec spomenuo protein( npr izvor proteina moguc samo od DVA globalna proizvodjaca (nadam se da znas da BREND nije PROZIVODJAC SIROVINE). Pa tako sirovinu za whey mozes da uzmes samo od Austrjskog Brentaga ili ENg Vollacka. I to je to!! Naravno, ova dva prozivodjaca podlezu RIGOROZNIM kontrolma i svakako ne postoji ni najamnja mogucnost da se nesto muva itd....dakel, iz KIne ne moze da uvezes i da HOCES jer jednostavno za to ne postoji OPCIJA, a svakako da neko sverca konejner sirovine iz Kine i ovako napisano na forumu zvuci retaridrano..

dok...

za USA brednova ne postoje stroge kontole kvaliteta kao sto posoje u EU, vec njihov senat (kao i za njihove sportiste sto garnatuju da niu dopinogovani) izadje STAMP kao verzija KVALITATA - yahhhhh ...\

i za kraj, posto zurim na trendzu
svako konje bio u USA (sam to mogu da potvrdim) i da ti kazem da protein istog proizvodjaca kuljen u EU, i u USA nema NIKAKVE VEZE JEDNO SA DRUGIM!! i to je fakat i to ce svako ko je bio u USA da ti potrdi..

i za kraj...

mi srbi nemamo svoj indetitet ili karakater ili kako vec....
Gledam samo u stranim drzavama koliko su ljudi ponosni na svoju zemlju, koliko je vole itd.A sta mi...bas bih voleo kada bih mogao da vidim da neki Slov ili Hrvat nose majicu sa srpskim domenom ili slicno,  ali dobro.....zbog toga valjda i jesmo tu gde jesmo....realno.

 
Sta sve moze da se nauci na ovom forumu od treninga, suplementacije, ishrane, hemije pa sve do porekla sirovina, cistoce brendova itd prava ENCIKLOPEDIJA svaka cast !

Van mreže Dannie1981

  • Lepotica
  • Bantamweight Member
  • *****
  • Poruke: 164
Odg: Ultimate nutrition zatvoren
« Odgovor #24 poslato: Septembar 18, 2019, 06:56:44 pre podne »
   Inace, zanimljivo je da Ultimate Nutrition i dalje uredno postoji po suplement shopovima, kako kod nas tako i napolju.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.306
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ultimate nutrition zatvoren
« Odgovor #25 poslato: Septembar 18, 2019, 09:49:23 pre podne »
   Inace, zanimljivo je da Ultimate Nutrition i dalje uredno postoji po suplement shopovima, kako kod nas tako i napolju.

zalihe su bile OK i svakako nije moguce da nestane preko noci
Ali u narednih mesec-dva max tri ...

Van mreže Dannie1981

  • Lepotica
  • Bantamweight Member
  • *****
  • Poruke: 164
Odg: Ultimate nutrition zatvoren
« Odgovor #26 poslato: Septembar 18, 2019, 01:34:52 posle podne »
A zna li se uopste potvrdjeno zasto su pukli, jel lose islo zbog prevelike konkurencije pa su proglasili bankrot, ili su provaljeni da fulaju ingredients i nutritional facts, nisu dobili sertifikat za dalju proizvodnju...? Zna li se ISTA o njihovom zatvaranju?
Mislim, ja licno nikad nisam koristila njih u smislu whey i BCAA, ali sam uzimala chromium picolinate njihov cini mi se, a i cuveni su bili po tome sto su sponzorisali Phil Heatha, pa ono, kontam da su bili podosta popularni zbog toga, otkud znam... Kontam da poznati brendovi ne propadaju TEK TAKO preko noci, jbg... sta znam...  :o :o :o :o

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Ultimate nutrition zatvoren
« Odgovor #27 poslato: Septembar 18, 2019, 01:47:56 posle podne »
Pa sada će biti rasprodaje, možeš da se nakupujes i bcaa i whey

Van mreže Dannie1981

  • Lepotica
  • Bantamweight Member
  • *****
  • Poruke: 164
Odg: Ultimate nutrition zatvoren
« Odgovor #28 poslato: Septembar 18, 2019, 02:23:55 posle podne »
Pa sada će biti rasprodaje, možeš da se nakupujes i bcaa i whey

Koji ce mi, ja uvek uzimam THE nutrition i uvek od Pedje. Otprilike na 3 meseca nakrcam narudzbinu burenceta i BASIC, i the bcaa i glutamine, THE Omega 3, Multivitamin neki, chromium picolinate, Insulomin R, Vit C, D3, zink, Mg, i bog da me vidi.

Ne bih da eksperimentisem, to ja ovako godinama, uz skori dodatak Insulomina, i prezadovoljna sam. Ne vidim razlog da se menja recept koji radi.  ;)
« Poslednja izmena: Septembar 18, 2019, 02:25:28 posle podne Dannie1981 »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.306
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ultimate nutrition zatvoren
« Odgovor #29 poslato: Septembar 18, 2019, 02:27:59 posle podne »
A zna li se uopste potvrdjeno zasto su pukli, jel lose islo zbog prevelike konkurencije pa su proglasili bankrot, ili su provaljeni da fulaju ingredients i nutritional facts, nisu dobili sertifikat za dalju proizvodnju...? Zna li se ISTA o njihovom zatvaranju?
Mislim, ja licno nikad nisam koristila njih u smislu whey i BCAA, ali sam uzimala chromium picolinate njihov cini mi se, a i cuveni su bili po tome sto su sponzorisali Phil Heatha, pa ono, kontam da su bili podosta popularni zbog toga, otkud znam... Kontam da poznati brendovi ne propadaju TEK TAKO preko noci, jbg... sta znam...  :o :o :o :o

pa ja znam za ovo od pre 2 god
(citaj, od kada su prestali da budu sponzor Mr O)
onda je krenuo haos sa brzinom u Kanadu, pa onda....

ma ne smem sve ni da pricam
Bice to sve obelodanjeno negde na nekom sajtu sa official podacima.
ali nijeult u usa nista tu falsovao
vec politika koja se odnosla na zemnlje EU (a za nas palestnice da ne govorim)
a posle..jbg....