April 25, 2024, 12:24:25 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.097 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Ultimate nutrition zatvoren  (Pročitano 30467 puta)

Van mreže aleksaz9

  • Član
  • *
  • Poruke: 25
Odg: Ultimate nutrition zatvoren
« Odgovor #30 poslato: Septembar 19, 2019, 04:38:47 posle podne »
Probao sam i The naravno. Terminator se pokazao odlično za PCT, prosle godine sam ga pio. Whey sam pio jednom, pre par godina, solidan je.

Inace, jel zna neko sta se desava sa Terminatorom, posto vidim da ga nema kod Pedje na sajtu? Trebalo bi da krenem sa PCT za dve nedelje, pa mi treba.



Ima terminator naravno:

https://www.ogistra-nutrition-shop.com/gh-i-testo-boosteri/194-x3m-terminator-180-kapsula.html

sto se tice gore tvog pitanja, odnosno odgovra pirata koji j vise nego tacan, a onda i tvog odg njemu
Moram da ti kazem, i nadam se da neces pogresnio shvatiti ovo. Nisu u pravu.

Evo ti kazes nrpr da nekako NE verujes u suplemente iz drzava koje si naveo, a na pitanje zasto, odgovor je - pa jbg ne verujem
Znas da je sve sto je pirat nabrojao TACNO, ali i dalje se nastavlja to kupovati.E to je nesto neverovatno sto pere samo nas Srbe.
ALi evo malo detalja o kojma moze da sazna ko hoce i kada hoce. Tehonlgija prozivdnje i zakoni koji su propisani regulativnom EU, su MNOGO MNOGO i do 1000 x ostriji kada je rec o dodacimi ishrani. Pa tako jedan brend u EU, ima vise ceritfikata, analiza i svega od nekog "vauu" brenda iz USA
Sve ovo sto se desavalo sa tim vau brendovima nema veze sa laktanjem vec sa tim da je globalizacojom interneta ljudima dostupna INFORMACIJA!! U EU u poslednjih 3 god, prodaja USA brendova je opala 89%!! I to nisam rekao, ja to postoji zvanican podatak.Zasto? Pa zbog svega sto je pirat nabrojao a stvari su I GORE!!

Evo ti npr kazes za THE whey da je solidan - a ja kada bi smeo da napisem npr da verovatno taj isti whey pijes samo sa jednom drugom etiketom i garantujem zivotom da bi rekao da je vrh vrhova- ti ne bi verovao ili bi seo na dupe>to je praksa i to se tako radi. Na moje pitanje-ZASTO je tah whey solidan ( nemoj da sada ispadne ja samuvoznik a THE pa tu nesto kao kenjam) vec samo zeli da poksuam da edukujem.Dakle, na pitanje ZASTO je neki whey bolji od drugog jedini argument u nasem vasljenskom Serbskom drustvu je CENA!! sto je SKUPO to je dobro - OK!

Pa kako to onda, da jedan whey koji je do jucer bio TOP kvalitet i kostao 100 eu za kutiju od 2 ,3 kg i verovatn si ga i ti kupovao i sam, od jednom, i preko noci padne na cenu od 60 eu- a sada dolaz najzaniljiviji deo- nama koji ga prodajemo MARZA je ostala ista?...Kako? gde nestade taj kvalitet preko noci?. ;)

Ili imas npr drugi whwy cija kompanija JAVNO izbacuje certifikate i analize i POREKLO sirovine (da mislim na yamamoto) i onda znas zasto njihov iso fuji kosta 80 eu - ovo je kod nas!! ALi kada odbijes 20% samo PDV koji je najveci kod nas, dok je u zemljama EU na dodatke ishrani uglavnom oko 9% , onda dolazimo da jedam najscistji oblik filtraije surutke 0 SA JAVNO OBLJAVLJENIM ANALIZIMA itd itd itd kosta nekoh 65-70 eu dok je neko smetliste sa jedva 80ak % cistoce, i do SIROVINE NPEONZATOG POREKLA kosta 80 % do samo pre nekoliko? A nabavna cena je ....e tu bolje da cutim.

Ovo su cinjenice. I to nema nikakve veze sa KVALITETOM, vec sa tim sto ljudi NE ZELE da im se ruse mitovi i sta ja znam sta vec ne zamisljau. Bez obizra na SVE, i na sve argumente koje iznesem - ljudi su opte, Ma to nema veze, taj protein je ok ili nesto slcno, ali daj ti ono sto ja "znam" da je top!

U krajnju ruku, spajkovanje proteina su pocele upravo gore nabrojane firme od strane pirata. I to ne treba NIKO da ti kaze- zato bi pobogu? Uzmes suplemnet facts i procitas AK profil i sve ti bude jasno.

Moras da shvatis da je u EU (kada si vec spomenuo protein( npr izvor proteina moguc samo od DVA globalna proizvodjaca (nadam se da znas da BREND nije PROZIVODJAC SIROVINE). Pa tako sirovinu za whey mozes da uzmes samo od Austrjskog Brentaga ili ENg Vollacka. I to je to!! Naravno, ova dva prozivodjaca podlezu RIGOROZNIM kontrolma i svakako ne postoji ni najamnja mogucnost da se nesto muva itd....dakel, iz KIne ne moze da uvezes i da HOCES jer jednostavno za to ne postoji OPCIJA, a svakako da neko sverca konejner sirovine iz Kine i ovako napisano na forumu zvuci retaridrano..

dok...

za USA brednova ne postoje stroge kontole kvaliteta kao sto posoje u EU, vec njihov senat (kao i za njihove sportiste sto garnatuju da niu dopinogovani) izadje STAMP kao verzija KVALITATA - yahhhhh ...\

i za kraj, posto zurim na trendzu
svako konje bio u USA (sam to mogu da potvrdim) i da ti kazem da protein istog proizvodjaca kuljen u EU, i u USA nema NIKAKVE VEZE JEDNO SA DRUGIM!! i to je fakat i to ce svako ko je bio u USA da ti potrdi..

i za kraj...

mi srbi nemamo svoj indetitet ili karakater ili kako vec....
Gledam samo u stranim drzavama koliko su ljudi ponosni na svoju zemlju, koliko je vole itd.A sta mi...bas bih voleo kada bih mogao da vidim da neki Slov ili Hrvat nose majicu sa srpskim domenom ili slicno,  ali dobro.....zbog toga valjda i jesmo tu gde jesmo....realno.

Hvala Pedja na ovako opširnim odgovorima, tek sam sad nasao vremena da udjem na forum.

Ja inace kad krenem nesto da kupujem tesko menjam izbor i uglavnom izbegavam da eksperimentisem, zato sam dugo bio na Ultimatu iako sam znao u kakvim se problemima nalaze. Uglavnom, zato sto nemam poverenja ni u ostale. Jer ako firme koje su tako dugo u tom biznisu kao sto su Ultimate, Dymatize i Twinlab muljaju, kako onda da verujem nekom Sci muscle, 6 pak nutrition, Tesla nutrition i sličnima koji nicu kao pecurke posle kise, a onda, jos brze nestaju sa trzista. Zato sam rekao da je danas tesko naći dobar i pouzdan suplement.

Sto se tice konkretno brendova, u The mogu da verujem jer sam probao Terminatora i znam da šljaka odlično. I verujem tebi i drugim ljudima sa foruma koji ga dugo piju, tako da ce mi sledeca porudzbina verovatno biti hydro whey.

Inace, posto je tema o Ultimate-u, znam da su njihovi problemi počeli jos tamo 2012-2013. Tad su vec upali u ozbiljne dugove, posle su se sudili sa Mr Olympia u vezi sa sponzorstvom. Ko je koga tu tuzio ne secam se, znam da je Ultimate izgubio spor na sudu i da su i tu bili duzni da plate neku veliku lovu. Bankrorirali su 2014. pa je nestala neka ogromna kolicina zaliha i sirovina iz skladista... Ma svašta je bilo, pratio sam dosta po stranim sajtovima. Ipak, delovalo mi je da su se konsolidovali poslednje 2-3 godine, izbacili su dosta novih proizvoda, cinilo mi se da staju na noge. Tako da sam iskreno iznenadjen ovim poslednjim desavanjima. Inace, firma formalno i dalje nije zatvorena, samo su otpusteni radnici iz fabrike, sto mozda znaci da izmeštaju negde proizvodnju. Videcemo, bice jos vesti sigurno.

Uglavnom svi kad izmeste proizvodnju skroz srozaju proizvode. Twinlab je sad potpuna katastrofa, za one koji ne znaju ta firma je bila dzin za sve ove ostale 80-ih i 90-ih. Bukvalno je bila jača od svih zajedno. Oni su imali nekoliko bankrota, krajem 90ih i u skorije vreme.

Jbg, tržište je surovo, ne zivi se od stare slave.

Mislim da danas marketing prodaje robu mnogo vise nego kvalitet. Meni se recimo Scitec nikada nije svidjao, spajkuju whey, ni ukusi mi se cak ne svidjaju, iako ih mnogi hvale. Previše su mi vestacki. Ali Scitec se prodaje ko alva, ljudi ga kupuju iz ne znam kojih razloga, jer meni nikad nisu bili neki sinonim za kvalitet.
« Poslednja izmena: Septembar 19, 2019, 04:53:02 posle podne aleksaz9 »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.306
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ultimate nutrition zatvoren
« Odgovor #31 poslato: Septembar 19, 2019, 05:01:20 posle podne »
Citat
Inace, posto je tema o Ultimate-u, znam da su njihovi problemi počeli jos tamo 2012-2013. Tad su vec upali u ozbiljne dugove, posle su se sudili sa Mr Olympia u vezi sa sponzorstvom. Ko je koga tu tuzio ne secam se, znam da je Ultimate izgubio spor na sudu i da su i tu bili duzni da plate neku veliku lovu. Bankrorirali su 2014. pa je nestala neka ogromna kolicina zaliha i sirovina iz skladista... Ma svašta je bilo, pratio sam dosta po stranim sajtovima. Ipak, delovalo mi je da su se konsolidovali poslednje 2-3 godine, izbacili su dosta novih proizvoda, cinilo mi se da staju na noge. Tako da sam iskreno iznenadjen ovim poslednjim desavanjima. Inace, firma formalno i dalje nije zatvorena, samo su otpusteni radnici iz fabrike, sto mozda znaci da izmeštaju negde proizvodnju. Videcemo, bice jos vesti sigurno.

Uglavnom svi kad izmeste proizvodnju skroz srozaju proizvode. Twinlab je sad potpuna katastrofa, za one koji ne znaju ta firma je bila dzin za sve ove ostale 80-ih i 90-ih. Bukvalno je bila jača od svih zajedno. Oni su imali nekoliko bankrota, krajem 90ih i u skorije vreme.

Jbg, tržište je surovo, ne zivi se od stare slave.

evo, sve ovo sto si napisao je i vise nego TACNO, ali ja nisam hteo o tome, posto znam i jos mnogo vise i naduze sto se kaze, ali se i nebitno sada vec da je aposlutna cinjenica.

Sto se tice izmestanja. Neuspeo pokusaj 2017 u Canadu. Zabraljali nakon par meseci poslovanja ako moze tako da se kaze, tj maltene nisu ni poslovali. I onda, davanje licenci...gde....ma necu, bolje ne...sve ce neko da napise kao i ti sto si sada, pre ili kasnije

sto se tice poverenja
u tome i jeste caka. Svi ti "velikani" su se uljuljkali u to sto jesu- da su najveci.Evo npr, davne 1991 god, u firmu ON je dosao covek koji je jednostavno bio vizoinar.Sta se desilo. Grupa klinaca je osnovna 1989 god bulleting board bb com ili tada body buidling comunity.Ekspaznija intenreta je krenula (dok smi mi ratovali) a covek je jednsoavno video nesto sto drugi nisu. Ponudio je klinacima neku lovu i otkupio prava na 99 god !!! THE REST IS HISTORY!! Znas i sam koliko je bilo forisrano kada je to u pitanju.Kasnije su radi enormnog finacisjkog dobitka koje su ostale firme nudile, naravno prodavali reklamni prostor kao i sto se na BB sada moze videti ali negde se uvek provlacilo kako je GOLD najbolji.

Inace od svih USA brendova, ON je prvi zbrisao u EU :D, tacnije u ENG i kao sto to pravila igre nalazu, nakon par godina psolovanja, moraju da reg proizvode.ALi to nije moguce uciniti, posto USA zakoni i eu NISU ISTI i mnogo toga ne mzoe da se prodaje u eu. Onda ide menjanje formula, sastava, dobavljanje sirovine i....imamo ovo sto imamo i sto sam napisao kada je eu u ptianju...

Inace, se pocetnicke firme bore sa kvalitetom na trzistu.Jer moras da shvatis da su kod nas cene neralno visoke zbog PDV i svih zahvatanja drzave. PRimera radi, ja sam za 10 prozivoda yamamoto, platio drzavi oko 10k eu samo za analize, upise u min bla bla bla a da nisam uvezao NI JEDAN JEDINI PROZIVOD.I onda na to kada uvezes jos idu pONOVO analize + PDV od 20% dok je u svim zemjama oko 9% na dodatke ishrani.

Ono sto je najveca fora je da niko nista NE KRIJE ali niko nece da cita.
Ako na prozivodi pise da sadrzi SOY isfolavon to ne znaci da je protein od soye , ali posto su nasi ljudi navikli na to i ne pitaju, umesto da pitaju da li taj SOY ima GMO -GMP certse ili nema? ako ima, mora jasno da bude naglaseno zar ne ;)

A svaki prozivod koji je od vise komponentni (govorim o whey protenima) koji su uglavnom danas svi mesavine necega pa tako imas ili WPC koji je sirovina veoma pristupacna ili WPI iili WPH koji su veoma skupi.
I onda imas mesanje WPC I WPI ili WPH pa cak i u blndeove gde se stavlja kazein u nekim oblicima...i tu je potreban FILER ili ucvrsivac. Neki stavljaju soy neki beef ovisno kako koji brend. Eu brenodvi, iz razloga sto NE ZELE da se zamlacuju sa necim da li je GMP ili nije masovno ne zele da koriste ni jedan oblik soye jer su zakonske regulative veoma stroge kada je u pitanju GMP ......

i sta se onda desilo.....

desilo se to da su ti velikani, otrezenjeni setitli se cega? da sami sebi DAMPUJU cene. Nije moguce dampovati sam sebi cenu- mozes se odreci ZARADE- ali ta mera nije popularna zar ne.
Onda se pristupa cemu?
pa snizavanja kvalteta onoga sto radis, na ustrrb musterija

i jebg.....odo da omaltim 10 belanaca, gldan sam kao pas :D

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Ultimate nutrition zatvoren
« Odgovor #32 poslato: Septembar 19, 2019, 06:24:18 posle podne »
Ako bi neko hteo da postane distributer kod nas za Yamamoto, to bi mogao jel tako? jel porez placas na svaku kantu koju uvezes ili je to porez za proizvod koji ces uvoziti?

Van mreže Luka Šćepanović

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.013
  • Son of Zeus
    • Instagram
Odg: Ultimate nutrition zatvoren
« Odgovor #33 poslato: Septembar 19, 2019, 09:46:45 posle podne »
Ako bi neko hteo da postane distributer kod nas za Yamamoto, to bi mogao jel tako? jel porez placas na svaku kantu koju uvezes ili je to porez za proizvod koji ces uvoziti?

Placas za svaku kantu. S tim sto ti je to ulazni PDV koji ti se na kraju mjeseca vrace. Al placas i carine koje su dosta znacajne za dodatke ishrani. Takodje placas analize i tako te stvari. Masu je tu troskova samo da se drzavi isplati njen dio.
Meni Vidi Visi

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.306
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ultimate nutrition zatvoren
« Odgovor #34 poslato: Septembar 20, 2019, 05:38:48 pre podne »
Ako bi neko hteo da postane distributer kod nas za Yamamoto, to bi mogao jel tako? jel porez placas na svaku kantu koju uvezes ili je to porez za proizvod koji ces uvoziti?


ne mozes da bude distrubter ako neko ima eksluzivu, - ako zelis eksuzlvu onda te frima uslovi sa KOLICNOM robe na godisnjem niovu.Dakle, ako ne mozes da ispunis njihov zahtev, onda mozes da budes samo distrubetr dok se ne pojavi ekuslizvni uvoznik (tako je trenutno u BiH npr) tj ko ce bit disturubert, to odreduje onaj ko ima ekuslzivu.
Porez se placa druze na ULAZNU fakturu i to na UKUPNU obracunatu vrednsot fakture, sto znaci ako ti je faktura 50k eu + prevoz 1000 eu+ spediterski troskovi+ maniuplativni troskovi + bla bla bla e onda na sve to placas 20%- SVE SE PLACA UNAPRED.dakle ne kada robu prodas pa da ti se obracuna PDV, vec platis, pa prodao ili ne, i kada, nikoga to nije briga.

Naravno, na sve to imas jos 15% porez na DOBIT, ali to je opet nesto drugo.

Luka
pdv se NE VRACA, pdv moze samo da se preklapa sa ulaznim i izlaznim, ali to ne znaci da ti se VRACA bilo sta, vec ti opet platis pa platis ...
Mi uzimamo robu od uvoznika koji su u PDV, ali je uvek veci nas ULAZNI pdv od tog izlaznog, tako da su preklapanja u pm...mi smo prosli mesec platitli 500k pdv za prosli mesec.Toliko o vracanju
« Poslednja izmena: Septembar 20, 2019, 05:48:06 pre podne Pedja_Petrovic »

Van mreže Luka Šćepanović

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.013
  • Son of Zeus
    • Instagram
Odg: Ultimate nutrition zatvoren
« Odgovor #35 poslato: Septembar 20, 2019, 07:08:13 pre podne »
Pogresno sam se izrazio. U teoriji vraca ti se razlika ulaznog i izlaznog  ako je ulazni veci. Naravno kod nas ako trazis te pare posalju ti inspekcije i ugase te za sekund. Al u sustini ukoliko si imao vise ulaznog imas pravo da trazis povracaj razlike od poreske uprave. E sad ti platis taj ulazni kad ti dodje roba al onda posle platis manje na kraj mjeseca kad ti obracunaju i izlazi. Al u svakom slucaju poenta je da ce drzava uvjek uzet svoje prva pa tebi sta ostane. :)
Meni Vidi Visi

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Ultimate nutrition zatvoren
« Odgovor #36 poslato: Septembar 20, 2019, 07:41:21 pre podne »
Citat
ako zelis eksuzlvu onda te frima uslovi sa KOLICNOM robe na godisnjem niovu

pa na to sam mislio, kada je u slucaju potpisivanje ugovora direktno sa firmom, posto znam na svakom sajtu da ima odeljak ponude za ditributere.... da ti budes eksluzivni distributer...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.306
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ultimate nutrition zatvoren
« Odgovor #37 poslato: Septembar 20, 2019, 09:55:27 pre podne »
Pogresno sam se izrazio. U teoriji vraca ti se razlika ulaznog i izlaznog  ako je ulazni veci. Naravno kod nas ako trazis te pare posalju ti inspekcije i ugase te za sekund. Al u sustini ukoliko si imao vise ulaznog imas pravo da trazis povracaj razlike od poreske uprave. E sad ti platis taj ulazni kad ti dodje roba al onda posle platis manje na kraj mjeseca kad ti obracunaju i izlazi. Al u svakom slucaju poenta je da ce drzava uvjek uzet svoje prva pa tebi sta ostane. :)

upravo tako
ne diraj lava dok spava- prevedeno

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.306
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ultimate nutrition zatvoren
« Odgovor #38 poslato: Septembar 20, 2019, 09:56:30 pre podne »
Citat
ako zelis eksuzlvu onda te frima uslovi sa KOLICNOM robe na godisnjem niovu

pa na to sam mislio, kada je u slucaju potpisivanje ugovora direktno sa firmom, posto znam na svakom sajtu da ima odeljak ponude za ditributere.... da ti budes eksluzivni distributer...

ma preveliki su oni da bi to radili...tako da oni to nemaju..

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Ultimate nutrition zatvoren
« Odgovor #39 poslato: Septembar 20, 2019, 11:12:50 pre podne »
Citat
ako zelis eksuzlvu onda te frima uslovi sa KOLICNOM robe na godisnjem niovu

pa na to sam mislio, kada je u slucaju potpisivanje ugovora direktno sa firmom, posto znam na svakom sajtu da ima odeljak ponude za ditributere.... da ti budes eksluzivni distributer...

ma preveliki su oni da bi to radili...tako da oni to nemaju..

imaju na saju ono retailers formular, mada j to mozda nesto drugo
« Poslednja izmena: Septembar 20, 2019, 11:41:06 pre podne pirat »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.306
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ultimate nutrition zatvoren
« Odgovor #40 poslato: Septembar 20, 2019, 01:10:40 posle podne »
Citat
ako zelis eksuzlvu onda te frima uslovi sa KOLICNOM robe na godisnjem niovu

pa na to sam mislio, kada je u slucaju potpisivanje ugovora direktno sa firmom, posto znam na svakom sajtu da ima odeljak ponude za ditributere.... da ti budes eksluzivni distributer...

ma preveliki su oni da bi to radili...tako da oni to nemaju..

imaju na saju ono retailers formular, mada j to mozda nesto drugo

ma to imaju forumular, da
kao sam popunis i i onda ako u sistemu ne izbaci da u zemlji u kojoj zelis da budes riteler nema exulizvie
i mislim da isto ima limit do kojeg moras da porucuejs tipa da ne moze mda uzmes 300-500 eu i ti si kao riteler i slicno...imaju ono jako dobar sistem

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Ultimate nutrition zatvoren
« Odgovor #41 poslato: Septembar 20, 2019, 01:49:41 posle podne »
Naravno, nisam mislio na neku neozbiljnu priču. Čisto sumnjam da bi odbili ako su i pitanju široke palete i dosta novca, koliko god da su veliki...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.306
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ultimate nutrition zatvoren
« Odgovor #42 poslato: Septembar 20, 2019, 03:16:55 posle podne »
Naravno, nisam mislio na neku neozbiljnu priču. Čisto sumnjam da bi odbili ako su i pitanju široke palete i dosta novca, koliko god da su veliki...

ma nisi me razumeo
ti i ne moyes da se reg kao reteler ako u zemlji koju ukucas postoji exluziva. Sistem ti nece dozvoliti, pa mozes ti da nudis i milione. Imao sam ja vec slucjeva da su slali na info@ mailove da ce udvostruciti moju prodaju samo da mi se oduzme eklduziva., probalio se reg kao retileri i naravno nisu mogli. Ne ide to bas tako u kulturnom svetu osim ako firma nijebanana i ako im guzica nije zinula na novac
I ti sada da se i reg kao ritelers ne mozes da imas popust veci od 10% dok ti menager accanta ne odobri cene koje dobijas kao retilder, a ako i prdoje reg onda svakako no pasaran dalje....

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Ultimate nutrition zatvoren
« Odgovor #43 poslato: Septembar 20, 2019, 03:38:42 posle podne »
 :) to je druga prica, veliki su oni ali treba da opstanu na tržištu...
« Poslednja izmena: Septembar 20, 2019, 03:46:57 posle podne pirat »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.306
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ultimate nutrition zatvoren
« Odgovor #44 poslato: Septembar 20, 2019, 03:59:06 posle podne »
:) to je druga prica, veliki su oni ali treba da opstanu na tržištu...

hahah pa ce da opstanu tako sto ce da se cimaju na svakog ko im trazi robu..hha eeeeeeee
pa zbog toga su jos veci i popucali jer su debili
tako se ne radi ovaj posao da na nagovestaj svake budale se lozis kao hepo kocka
pa ja ovdemogu da prodam svaki dan sleper robe -TAKO!
ali to nije nacin poslovanja
ne u ovom poslu