Mart 28, 2024, 02:48:43 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.945 članova - Poslednji član: Fredgor
X3MShop banner

Autor Tema: Najbolja izgradnja misica?!?  (Pročitano 22694 puta)

Van mreže Lazar93

  • Član
  • *
  • Poruke: 1
Najbolja izgradnja misica?!?
« poslato: Jul 23, 2019, 01:01:40 pre podne »
Pozdrav svima, ja sam sam Lazar, imam 25 godina. Pokrenuo sam ovu temu jer ocekujem da cu ovde dobiti adekvatne odgovore :)
Dakle, visok sam 193 i trenutno imam 98kg, do pre 2 meseca imao sam 107, previse masti prouzrokovano nekontrolisanim jelom "junk" hrane, i odlucio sam da stavim tacku na to. Nisam bas klasican pocetnik, trenirao sam dugo, zato me toliko i boli trenutno stanje tj. Izgled. Naravno ostalo je tu nesto misica, ali naravno i stomak koji se nije toliko izgubio sa gubitkom ovih 10kg, pretpodstavljam da je to izbacena voda i salo sa ostalih delova tela. Drzim dijetu, ne gladujem samo ne jedem slatkise, hleb i ostale namirnice prepune secera i ugljenih hidrata. Radim kardio saki drugi dan 10km laganog trcanja. Razlog sto sam toliko udavio sa pricom i ovim prevelikim uvodom je taj sto nemam snagu u teretani kao ranije, i ne napredujem, jednostavno imam osecaj da mi fali "lose hrane" da bih iscepao misic kako treba, a naravno izbegavam je, jer zelim da telesne masti svedem na minimum. Od suplementacije koristim samo whey protein. Nekako mi je neverovatno da za pola godine sa 110kg iz benca i 10 ponavljanja, spadnem na 60-70 i to jedva 3 serije. Razumem da pauza pravi korak u nazad, ali mislim da je ovde vise problem ishrana, mozda neadekvatni treninzi, pa me zanima sta vi mislite? Hvala unapred, i izvinjavam se na ovolikom textu :D ×D

Van mreže King_Filip87

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 110
Odg: Najbolja izgradnja misica?!?
« Odgovor #1 poslato: Jul 23, 2019, 02:04:29 pre podne »
Ne unosis dovoljno energije I jos se trosis na trcanju. Kako unosis masti? Hidrate obavezno posle treninga.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Najbolja izgradnja misica?!?
« Odgovor #2 poslato: Jul 23, 2019, 08:38:44 pre podne »
pa napisi ishranu

Van mreže Luka Šćepanović

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.013
  • Son of Zeus
    • Instagram
Odg: Najbolja izgradnja misica?!?
« Odgovor #3 poslato: Jul 23, 2019, 12:13:43 posle podne »
To da ti fali "lose hrane" da bi dodao misic je cista glupost. Ako jedes vise smeca to je upravo ono sto ces i da dobijas - smece. Unosom kvalitetne hrane ces da dodajes kvalitetnu kilazu, tj cistu misicnu masu. To sto je neki tamo gym baja dodao 10 kg za 2 mjeseca i sto mu je obim ruke porastao 4 cm ne znaci da je dodao 10 kg misica. Od tih 10 kg nema ni 2 kg misica.

Druga stvar, kakvo trcanje 10 km. To je dobro apsolutno ni za sta osim da izdrndas kortizol toliko da zajebes rad stitne zlijezde pa vise neces moci da sagoris ni gram masti.

Napisi ishranu pa ces dobit savjete kako dalje.
Meni Vidi Visi