April 24, 2024, 12:38:49 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.102 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Nejednaki kukovi i disbalans misica  (Pročitano 4503 puta)

Van mreže Stevan98

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Nejednaki kukovi i disbalans misica
« poslato: Septembar 02, 2019, 12:47:15 posle podne »
Pozdrav ljudi,

Novi sam na forumu i dolazim vam zbog problema koji sam naveo u naslovu.

Da skratim pricu, dugo godina sam bio neaktivan, znao po nekad da odem na basket i to bas rijetko. Poceo sam da treniram sa nekih 19,5 godina i to je sve sa prekidima, sastavim 4-5 mjeseci pa napravim pauzu, pa izgubim volju i znate vec kako to ide. Ubrzo punim 21 godinu, imam veliku zelju da se posvetim treningu ali imam gore navedeni problem. U pocetku sam trenirao svaki misic posebno i to nekih godinu dana, kasnije sam zbog obaveza presao na 3 puta nedeljno (full body), shvativsi da mi je to najbolja opcija obzirom na obaveze koje imam (posao i faks). Postavicu slike uz tekst jer ne znam kako da vam objasnim koji mi misici prave problem, manje vise sav sam u nejednak. Najveci problem trenutno, barem mislim da je tako, mi predstavlja trapez (ako to spada u trapez) koji je mnogo veci na lijevoj strani. Svaku vucnu vjebu osjecam kao da vucem 80% sa lijevom stranom. Lijeva strana grudi mi je sva stegnuta, a gornji dio grudi kao da je jedan misic sa ramenom. Poceo sam da radim neke vjezbe za istezanje toga i mislim da se malo popravilo. Sto se ostalih grupa misica tice, za sad ih ne bih ukljucivao u pricu, bitno mi je za pocetak da ispavim ledja i cjelokupno drzanje. Istrazivanjem po internetu dosao sam i do zakljucka da imam nejednake kukove, tacnije desni kuk je visociji od lijevog, smatram da je to uzrok sve te nejednakosti.

Volio bih da cujem vas savjet, na sta da se fokusiram tokom treninga, da li da poshetim nekog ljekara i ako da kojeg?

Hvala unaprijed na odgovorima!

Prva slika lijeva, druga desna strana
https://drive.google.com/file/d/1b2WeGiqoSMcV0WxwOC1DTgbo3UtqDzBL/view?usp=
https://drive.google.com/file/d/13BKrVo9CC6wT1VrYCyTSlYh3fW18HEEl/view?usp=drivesdk
https://drive.google.com/file/d/1f92I6MVfjF25c85XUui_LwrmXNHljPAz/view?usp=drivesdk
Na zadnjos slici se vidi misic koji je neuporedivo jaci na lijevoj strani.
https://drive.google.com/file/d/1UIJPVXFMTUeCXw8l51xB0fEeUrZ8BjDm/view?usp=drivesdk

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.541
Odg: Nejednaki kukovi i disbalans misica
« Odgovor #1 poslato: Septembar 02, 2019, 01:11:43 posle podne »
ti imas lose drzanje i skapularnu slabost te leve strane koju si podigao , nije ti ta strana jaca nego slabija... nikakvi tu kukovi ne igraju ulogu... jbt kako uspete da donesete takve zakljucke...  nauci da radis vezbe PRAVILNO i nadji nekog fizioterapeuta da ti pokaze nesto korektivne gimnastike koju ces ubaciti u rutinu

Van mreže Stevan98

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Nejednaki kukovi i disbalans misica
« Odgovor #2 poslato: Septembar 02, 2019, 02:18:14 posle podne »
ti imas lose drzanje i skapularnu slabost te leve strane koju si podigao , nije ti ta strana jaca nego slabija... nikakvi tu kukovi ne igraju ulogu... jbt kako uspete da donesete takve zakljucke...  nauci da radis vezbe PRAVILNO i nadji nekog fizioterapeuta da ti pokaze nesto korektivne gimnastike koju ces ubaciti u rutinu
Jeste, drzanje mi je katastrofa. Vrlo moguce je i to sto pricas za slabost lijeve strane, a ona je ,,prirodno" visocija, nisam je nista podigao.

Zakljucke sam donio citajuci neka iskustva, prateci fitnes instruktore koji obradjuju te i slicne teme. Ja sam laik sto se tice medicine, treninga ili bilo čega vezano za to dvoje i zbog toga sam se i prijavio ovdje da naucim nesto.

Prije nego sto odradim neku vjezbu dobro ispratim sve instrukcije vezano za nju, pratim sebe u ogledalu da bih se ispravio u slucaju da vidim da se nesto ne poklapa sa tim instrukcijama. E sad uvijek fosiram maksimalne kilaze ili 90% od maksimuma. Moze li biti da je u tome problem, jer slabija strana ne moze jacu da prati, pa se manje aktivira?

Opet me muci ovo na ledjima, zašto je taj misić toliko izrazeniji?

Hvala na odgovoru, pozdrav

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.541
Odg: Nejednaki kukovi i disbalans misica
« Odgovor #3 poslato: Septembar 02, 2019, 02:28:12 posle podne »
nije ti misic izrazeniji nego nemas kontrolu nad scapulom , lopaticom... pa ona vise iskoci... tu ces pre osetiti probleme sa ramenom u kasnijim godinama...  imas vezbe koje jacaju to... to su ti oni plankov iz lopatica, vucenje samo lopaticama... izdrzaji... itd... kucaj scapula stabilization excercises, imas i na atlean x  kanalu na yt... bas dosta materijala... problem kod vas je sto krenete da vezbate sa tom slaboscu, a da vam to niko ne predoci i onda se problem samo produbljuje... a vrlo je lako resiv u stvari... pogotovo u tvojim godinama...

Van mreže Stevan98

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Nejednaki kukovi i disbalans misica
« Odgovor #4 poslato: Septembar 02, 2019, 02:50:54 posle podne »
nije ti misic izrazeniji nego nemas kontrolu nad scapulom , lopaticom... pa ona vise iskoci... tu ces pre osetiti probleme sa ramenom u kasnijim godinama...  imas vezbe koje jacaju to... to su ti oni plankov iz lopatica, vucenje samo lopaticama... izdrzaji... itd... kucaj scapula stabilization excercises, imas i na atlean x  kanalu na yt... bas dosta materijala... problem kod vas je sto krenete da vezbate sa tom slaboscu, a da vam to niko ne predoci i onda se problem samo produbljuje... a vrlo je lako resiv u stvari... pogotovo u tvojim godinama...

Hvala druže, pratim atlean x i njegove savjete, al dzaba kad ne znam na šta da se fokusiram. U narednom periodu ću da se fokusiram na to u toku treninga. Počeo sam trening, baš kako si rekao nesvjesan da imam taj problem, pa gledam da na vrijeme ispravim.

A sta mislis o ovome za nejednake kukove? Kad gledam slike ili obratim pažnju ispred ogledala, ima razlike 1-2cm u visini. Mogu i da objavim sliku ako je potrebno.

pozdrav

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.541
Odg: Nejednaki kukovi i disbalans misica
« Odgovor #5 poslato: Septembar 02, 2019, 04:49:23 posle podne »
ne znam za kukove, to bi morao da proveris kod fizija... tesko da ti kukovi mogu biti nejednaki, to je problem pre kod donjeg dela kicme...