April 25, 2024, 10:13:22 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.098 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: SNAGA SA 5 / 3 / 1 METODOM  (Pročitano 2912 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
SNAGA SA 5 / 3 / 1 METODOM
« poslato: Septembar 06, 2019, 01:24:25 posle podne »
PRIMENA TRENAŽNE METODE 5/3/1


Tokom istorije ljudska bića su konstantno težila ličnom unapređenju, radi dizanja kvaliteta života u različitim okruženjima. Slično je, naravno, i sa fizičkim treningom.
Relativno skoro se u vežbačkoj zajednici pojavila nova trenažna metoda 5/3/1, proklamovana kao jedna od najboljih za razvijanje fizičke snage. Ipak, u poslednje vreme, mnogi koji su je oprobali izgleda da dobronamerno sugerišu njenom tvorcu, Džimu Vendleru (eng. Jim Wendler) da je modifikuje ili unapredi.


Mnogi su prigovarali u vezi sa individualizacijom i potrebom prilagođavanja nekog trenažnog protokola atributima svakog pojedinca.
 Džim izgleda da nije preterano bio voljan da izađe u susret predlozima i kritikama. „Stalno slušam o individualizaciji, o tome kako nismo svi isti, i uvek dobijem glavobolju! Ukoliko radite čučanj, uvećaćete mišićnu masu na nogama, bez obzira imate li duge udove i kosti, tanane članke, ili mislite da vam roditelji nisu posvetili dovoljno pažnje i dali dovoljno ljubavi kada ste bili mali.


Nedavno sam bio na jednom seminaru, gde je jedan momak pokušao da me ubedi kako glute-zadnja loža ekstenzija nije dala rezultata za njega. Odgovorio sam mu da nije problem u vežbi, već vrlo verovatno je on nije izvodio na pravi način“.
Pa, da li je onda metoda 5/3/1 nešto što uopšte ne treba modifikacije, nešto univerzalno?


„Nisam to nikada rekao!“, kaže Vendler. Hajde da prođemo kroz nekoliko tipičnih scenarija....

Nastavak teksta procitajte OVDE