April 24, 2024, 08:15:08 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: UDVOSTRUČI VELIČINU SVOG BICEPSA  (Pročitano 2430 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.306
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
UDVOSTRUČI VELIČINU SVOG BICEPSA
« poslato: Septembar 19, 2019, 03:57:03 posle podne »
Jesi li primetio markantnu promenu gledista prisutnu u sadasnje vreme u teretani?Profesionalni bodibilderi su se okrenuli dizanju teskih tegova.U nasim teretanama su gotovo puni delovi za slobodno dizanje tegova,a jednorucne bucice koje su do sada skupljale prasinu po uglovima teretana sada su ponovo u prometu.Prah krede,stenjanje,prasak,zivot se vraca u teretane,vazduh je usijan,vise nego ikad pre.A zahvaljujuci meni,jedno staro Weiderovo nacelo opet osvaja.
 Superserije.Mozda su zahvaljujuci modernoj tehnologiji bodibilderi vezbali samo na spravama,da bi odjednom shvatili kako se dimenzije njihovih ruku ne mogu dalje razvijati,pa su zato posegnuli do samih izvora,do starih metoda,kada sprave jos nisu vladale u teretanama.Ili je mozda zapanjujucom snagom delovalo na njih sto sam kao svezi profesionalac stupio na scenu i mogao ponosno da pokazem bicepse kakve u zivotu nisu videli.

Koji god da je bio razlog moram da vam kazem da sam stekao puno fanova kad sam zapoceo da promovisem superserije,vise celovitih serija i osnovne vezbe koje su predhodne bodibilderske generacije vrlo rado koristile.
 Video sam da neki momci odjednom vuku dve sipke do Scottove klupe,ili na isti stalak montiraju normalnu i Z-sipku,dakle dupliraju uredjaj pre nego sto zapocnu sa bicepsnom vezbom.A sve to ne rade da olaksaju sebi,nego naprotiv,da bi se pripremili za intenzivno jako,totalno ratno stanje.Dosta im je vezbanja na spravi bez rezultata.Zeleli su da osete napredak,promene i to su zeleli da osete kroz odredjeno vreme.Sposobni su da prihvate gorku istinu da to sve nije moguce izvesti bez stvarno jakih,intenzivnih superserije.

Ovde nije rec o nekoj jednostavnoj odluci nakon koje sve ide samo po sebi .Superserije se mogu izvesti dobro ili lose,vezano za superserije jedan je od losih pristupa staviti bilo koje dve vezbe u par.Potrebna je ozbiljna analiza da bi se pronasao idealan par,bas kada neko trazi sebi par,tj. zenu.

Kada uopsteno govorimo o paru,tada obe komponente uzimamo kao celinu i svejedno je koja je prva a koja druga.Kod superserija je situacija drugacija:vezbe izvedene pomocu teskih slobodnih serija moraju da budu prve,jer ce onje dobro umoriti i misice u dubini ciljanih misicnih grupa,a drugom vezbom se opet bombarduju isti delovi tela cime ce se opet umoriti i ostali misici datog dela tela.


Za optimalan rast nije dovoljna jedna kombinacija superserije,nego je potrebno napraviti brzo jednu za drugom,bar 2-3.Time se jaca intenzitet i opterecenje i mozemo da zakljucimo rast.Kada radimo superserije za bicepse izvodimo tri sigurne vezbe koje uvrstimo u superserije kao prvi par u programu superserije koju sam stavio za vezbanje bicepsa.

Od svakog para napravimo pet superserija,medjutim za pocetnike i za srednje napredne u pocetku predlazem samo tri superserije.Tri sigurne vezbe za bicepse i opis njihovog pravilnog izvodjenja.

Ceo tekst procitaj OVDE