April 24, 2024, 12:55:25 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.105 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Spavanje  (Pročitano 16066 puta)

Van mreže Lazar S

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 491
Odg: Spavanje
« Odgovor #15 poslato: Septembar 23, 2019, 03:20:07 posle podne »
Da, da sad sam nasao na netu steta sto nema kod nas nije skup suplement, videcemo sad 3 - 5mg citrata + ashwagandha 2 kapsule :D

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.306
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Spavanje
« Odgovor #16 poslato: Septembar 23, 2019, 03:21:55 posle podne »
Da, da sad sam nasao na netu steta sto nema kod nas nije skup suplement, videcemo sad 3 - 5mg citrata + ashwagandha 2 kapsule :D

spavaces ti i od ovoga
nije da neces...

Van mreže Urke_Pavlović

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: Spavanje
« Odgovor #17 poslato: Septembar 23, 2019, 08:44:19 posle podne »
Hvala na vam svima na savetima, imam još jedno pitanje. Je l postoji mogućnost da sam ja mozak ,uvežbao' tako da kada razmišljam o tome što se desilo, da mozak i telo doživljavaju stres što za posledicu ima loš san, paranoju... Letos sam ujutru išao na trening, popodne na posao(8h) i umorim se i ispraznim, ali teško zaspim, ne kanališem je.
P.S. Znam da niste psiholozi/psihijatri i možda bih trebao da popričam sa nekim stručnim licem, ali zanima me vaše mišljenje.

Van mreže bbc

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 220
Odg: Spavanje
« Odgovor #18 poslato: Septembar 23, 2019, 09:40:54 posle podne »
Hvala na vam svima na savetima, imam još jedno pitanje. Je l postoji mogućnost da sam ja mozak ,uvežbao' tako da kada razmišljam o tome što se desilo, da mozak i telo doživljavaju stres što za posledicu ima loš san, paranoju... Letos sam ujutru išao na trening, popodne na posao(8h) i umorim se i ispraznim, ali teško zaspim, ne kanališem je.
P.S. Znam da niste psiholozi/psihijatri i možda bih trebao da popričam sa nekim stručnim licem, ali zanima me vaše mišljenje.
Ako imas hipersenzitivni cns moguce je da si preplavljen celodnevnim desavanjima. Hioersenzitivne osobe se doosta teze nose sa psihickim stresom, treba I'm vremena da isti procesuiraju, svaku informaciju obradjuju drugacije i brze se umaraju. Overthinking misli preko misli itd..

Van mreže Luka Šćepanović

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.013
  • Son of Zeus
    • Instagram
Odg: Spavanje
« Odgovor #19 poslato: Septembar 23, 2019, 10:32:40 posle podne »
Pa svakako nije sramota poci kod psihologa. Ja idem kad imam probleme a i kad mi sve ide super u zivotu. Oko glave uvjek imas posla. :)
Meni Vidi Visi

Van mreže Urke_Pavlović

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: Spavanje
« Odgovor #20 poslato: Septembar 23, 2019, 10:45:38 posle podne »
Hvala vam momci, ma naravno da nije sramota ionako imam u planu da ga posetim.
Slažem se za ovo što si napisao bbc i da, baš mislim da je to u pitanju

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.306
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Spavanje
« Odgovor #21 poslato: Septembar 24, 2019, 05:38:13 pre podne »
Hvala na vam svima na savetima, imam još jedno pitanje. Je l postoji mogućnost da sam ja mozak ,uvežbao' tako da kada razmišljam o tome što se desilo, da mozak i telo doživljavaju stres što za posledicu ima loš san, paranoju... Letos sam ujutru išao na trening, popodne na posao(8h) i umorim se i ispraznim, ali teško zaspim, ne kanališem je.
P.S. Znam da niste psiholozi/psihijatri i možda bih trebao da popričam sa nekim stručnim licem, ali zanima me vaše mišljenje.
Ako imas hipersenzitivni cns moguce je da si preplavljen celodnevnim desavanjima. Hioersenzitivne osobe se doosta teze nose sa psihickim stresom, treba I'm vremena da isti procesuiraju, svaku informaciju obradjuju drugacije i brze se umaraju. Overthinking misli preko misli itd..

kako to neko moze da ustanovi da je neko npr "preplavljen"
Hvala na vam svima na savetima, imam još jedno pitanje. Je l postoji mogućnost da sam ja mozak ,uvežbao' tako da kada razmišljam o tome što se desilo, da mozak i telo doživljavaju stres što za posledicu ima loš san, paranoju... Letos sam ujutru išao na trening, popodne na posao(8h) i umorim se i ispraznim, ali teško zaspim, ne kanališem je.
P.S. Znam da niste psiholozi/psihijatri i možda bih trebao da popričam sa nekim stručnim licem, ali zanima me vaše mišljenje.
Ako imas hipersenzitivni cns moguce je da si preplavljen celodnevnim desavanjima. Hioersenzitivne osobe se doosta teze nose sa psihickim stresom, treba I'm vremena da isti procesuiraju, svaku informaciju obradjuju drugacije i brze se umaraju. Overthinking misli preko misli itd..
Hvala na vam svima na savetima, imam još jedno pitanje. Je l postoji mogućnost da sam ja mozak ,uvežbao' tako da kada razmišljam o tome što se desilo, da mozak i telo doživljavaju stres što za posledicu ima loš san, paranoju... Letos sam ujutru išao na trening, popodne na posao(8h) i umorim se i ispraznim, ali teško zaspim, ne kanališem je.
P.S. Znam da niste psiholozi/psihijatri i možda bih trebao da popričam sa nekim stručnim licem, ali zanima me vaše mišljenje.
Ako imas hipersenzitivni cns moguce je da si preplavljen celodnevnim desavanjima. Hioersenzitivne osobe se doosta teze nose sa psihickim stresom, treba I'm vremena da isti procesuiraju, svaku informaciju obradjuju drugacije i brze se umaraju. Overthinking misli preko misli itd..


kako neko moze da ustanovti da je neko drugi "prepavljen" celodvenim desavanjima?
Ili je to kao intoleraccija na hranu, pa kada debeloj zeni kazu da je alergicna na brasno, i jaoooooo znala sam od cega se gojim.

Mislim, postaviti tako neku tezu u praksi je mozda i moguce, boraveci sa tom osobom 24/7
U protivnom, je to bojim se samo izgovor da se natakne na neki antideprerisv i da se skine sa q..a

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.543
Odg: Spavanje
« Odgovor #22 poslato: Septembar 24, 2019, 07:43:29 pre podne »
ma psihoterapeuti su gubljenje vremena...  to su ti sve debili koji su poceli time da se bave zbog svojih psihickih problema... ko bi se normalan time bavio...  i da, vrlo je verovatno da ce te negovarati da pijes ili antidepresive ili anksilotike... i jos ces da mu das pare da te zamajva ko zna kakvim glupostima i sranjima... ti si mlad , imas 18 godina tvoj rganizam se sad oporavlja, CITAJ od svega u rekordnom periodu... potrebno ga je samo malo usmeriti sa nekim umnim radnjama... ono sto sam ti napisao tamo si preskocio brzom brzinom, a siguran sam da kurcem nisi mrdnuo da uradis nesto povodom toga kao i 90 % tvoje milenijumske generacije... uzmi tu aswagandu i radi domace unapred pred spavanje , sigurno ucis neku skolu ? ako ne ucis upisi , nazulji mozak i problemi sa psavanjem ce nestati... jbt ja u tvojim godinama sam imao problema sa spavanjem ali u smislu da nisam imao kada da spavam... spavalo mi se non stop...

Van mreže Athletes

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 120
Odg: Spavanje
« Odgovor #23 poslato: Septembar 24, 2019, 04:41:48 posle podne »
ma psihoterapeuti su gubljenje vremena...  to su ti sve debili koji su poceli time da se bave zbog svojih psihickih problema... ko bi se normalan time bavio...  i da, vrlo je verovatno da ce te negovarati da pijes ili antidepresive ili anksilotike... i jos ces da mu das pare da te zamajva ko zna kakvim glupostima i sranjima... ti si mlad , imas 18 godina tvoj rganizam se sad oporavlja, CITAJ od svega u rekordnom periodu... potrebno ga je samo malo usmeriti sa nekim umnim radnjama... ono sto sam ti napisao tamo si preskocio brzom brzinom, a siguran sam da kurcem nisi mrdnuo da uradis nesto povodom toga kao i 90 % tvoje milenijumske generacije... uzmi tu aswagandu i radi domace unapred pred spavanje , sigurno ucis neku skolu ? ako ne ucis upisi , nazulji mozak i problemi sa psavanjem ce nestati... jbt ja u tvojim godinama sam imao problema sa spavanjem ali u smislu da nisam imao kada da spavam... spavalo mi se non stop...
Psihoterapijom ne pocnes da se bavis jer pre toga moras da zavrsis ili psihologiju ili neke oblasti medicine jer to dolazi do dodatne edukacije u vidu master i sl.
Psihoterapet ne mozes da izda lekove niti da savetuje koriscenje istih,to radi iskljucivo samo psihijatar.Psihoterapeut totalno druga oblast.
no pain no gain

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.306
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Spavanje
« Odgovor #24 poslato: Septembar 24, 2019, 05:22:44 posle podne »
ma psihoterapeuti su gubljenje vremena...  to su ti sve debili koji su poceli time da se bave zbog svojih psihickih problema... ko bi se normalan time bavio...  i da, vrlo je verovatno da ce te negovarati da pijes ili antidepresive ili anksilotike... i jos ces da mu das pare da te zamajva ko zna kakvim glupostima i sranjima... ti si mlad , imas 18 godina tvoj rganizam se sad oporavlja, CITAJ od svega u rekordnom periodu... potrebno ga je samo malo usmeriti sa nekim umnim radnjama... ono sto sam ti napisao tamo si preskocio brzom brzinom, a siguran sam da kurcem nisi mrdnuo da uradis nesto povodom toga kao i 90 % tvoje milenijumske generacije... uzmi tu aswagandu i radi domace unapred pred spavanje , sigurno ucis neku skolu ? ako ne ucis upisi , nazulji mozak i problemi sa psavanjem ce nestati... jbt ja u tvojim godinama sam imao problema sa spavanjem ali u smislu da nisam imao kada da spavam... spavalo mi se non stop...
Psihoterapijom ne pocnes da se bavis jer pre toga moras da zavrsis ili psihologiju ili neke oblasti medicine jer to dolazi do dodatne edukacije u vidu master i sl.
Psihoterapet ne mozes da izda lekove niti da savetuje koriscenje istih,to radi iskljucivo samo psihijatar.Psihoterapeut totalno druga oblast.

naravno
ali JEDNO ne iskljcuje DRUGO i obratno kada je krajnji ishod i postavljanje dijagnoze odnosno teraprije u ptianju....I OBRATNO zar ne?

tako da bas i nije bez dodornih tacaka ;)

Van mreže Athletes

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 120
Odg: Spavanje
« Odgovor #25 poslato: Septembar 24, 2019, 06:03:08 posle podne »
ma psihoterapeuti su gubljenje vremena...  to su ti sve debili koji su poceli time da se bave zbog svojih psihickih problema... ko bi se normalan time bavio...  i da, vrlo je verovatno da ce te negovarati da pijes ili antidepresive ili anksilotike... i jos ces da mu das pare da te zamajva ko zna kakvim glupostima i sranjima... ti si mlad , imas 18 godina tvoj rganizam se sad oporavlja, CITAJ od svega u rekordnom periodu... potrebno ga je samo malo usmeriti sa nekim umnim radnjama... ono sto sam ti napisao tamo si preskocio brzom brzinom, a siguran sam da kurcem nisi mrdnuo da uradis nesto povodom toga kao i 90 % tvoje milenijumske generacije... uzmi tu aswagandu i radi domace unapred pred spavanje , sigurno ucis neku skolu ? ako ne ucis upisi , nazulji mozak i problemi sa psavanjem ce nestati... jbt ja u tvojim godinama sam imao problema sa spavanjem ali u smislu da nisam imao kada da spavam... spavalo mi se non stop...
Psihoterapijom ne pocnes da se bavis jer pre toga moras da zavrsis ili psihologiju ili neke oblasti medicine jer to dolazi do dodatne edukacije u vidu master i sl.
Psihoterapet ne mozes da izda lekove niti da savetuje koriscenje istih,to radi iskljucivo samo psihijatar.Psihoterapeut totalno druga oblast.

naravno
ali JEDNO ne iskljcuje DRUGO i obratno kada je krajnji ishod i postavljanje dijagnoze odnosno teraprije u ptianju....I OBRATNO zar ne?

tako da bas i nije bez dodornih tacaka ;)
Kako god da odgovorim ispasce da se poklapam sa tvojim misljenjem sto i jeste delimicno tacno....
Recimo da on ode sada kod psihoterapeta i objasni mu problem ovaj ce ga odmah poslati pod psihijatra e sad psihijatar da,prepisace mu neki lek jer se on budi zbog neke akncioznosti i straha koji je izazvao taj stres.
Psihoterapeut bi mogao verbalno da mu pomogne da prevazidje strah i to je sve...
  Nisam zeleo decku da odgovorim da ne ulazim u neke rasprave jer zaista nemam dovoljno iskukstva niti diplomu oko toga.Druga sam godina psihologije tj zavrsna i moja oblast je klinicka psihologija ali mi je bzv da gledam vredjanje tih psihoterapeuta kako su ludaci(mislim to je stvarno bzv)...
 Klinicka psihologa izmedju ostalog pozdrazumeva uticaj bas bilo kog stresa(trening,strah,afekat i ...) na hormone...
no pain no gain

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.543
Odg: Spavanje
« Odgovor #26 poslato: Septembar 24, 2019, 06:33:34 posle podne »
ja stvarno ne znam nikog da je isao kod psihica i da se izlecio... ili da mu je to makar nesto pomoglo... znas onaj vic , "i sto mu to nesto pomoglo ? " , sve se svodi na Frojdovskom pristupu(a doticni je smrkao kokain dok mu nos nije otpao i sv eje objasnjavo preko seksa, da njega jebe otac ili on jebe mamu pa je ljubomoran sta vec...), kakav si sa mamom , tatom , sekom ,batom, kucetom , macetom... e kada to ne pomogne idemo sarene pilule za lilule... i onda hoda covek kao zombi... kroz noc... ALI medicinski je izlecen... i ajde sto psihici to rade, nego sto dodjes kod lekara i on kada ne zna sta ti je - jbg bato lud si... evo jedan momak bas sa foruma je imao to iskustvo...  tako da buraz, veruj mi , mozda neka psiholoska kriiminalistika pa da pravis razliku u toj profesiji, nije da ti neces imati love, jer su ovce za sisanje... i to ce oduvek tako biti, ali mlatiparenje i to nazivati strukom(mada i tu treba imati teske veze da u padnes u te radionice) ... evo idi kod neke veste gatare... isti efekat se postize...
« Poslednja izmena: Septembar 24, 2019, 06:36:31 posle podne pirat »

Van mreže Oak

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 152
Odg: Spavanje
« Odgovor #27 poslato: Septembar 24, 2019, 09:14:08 posle podne »
Doktor opste prakse ce reci da nije njegov fah i poslati od specijaliste, a svaki psihijatar ce propisati svoju dijagnozu i svoju terapiju, nije uopste obavezno da su slicne. Postujem tudja misljenja, ali ne trazi misljenje od tome od ljudi koji se nisu skolovali za to i imali praksu sa tim. Ne obeashrabrujem te da odes kod specijaliste, naprotiv, samo pricam o nekim iskustvima. Ako ti nekako ne pronadjes tu duhovnu snagu u sebi, tesko da ce iko da ti bude od velike koristi.
« Poslednja izmena: Septembar 24, 2019, 09:21:17 posle podne Oak »

Van mreže Urke_Pavlović

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: Spavanje
« Odgovor #28 poslato: Septembar 24, 2019, 10:35:04 posle podne »
Doktor opste prakse ce reci da nije njegov fah i poslati od specijaliste, a svaki psihijatar ce propisati svoju dijagnozu i svoju terapiju, nije uopste obavezno da su slicne. Postujem tudja misljenja, ali ne trazi misljenje od tome od ljudi koji se nisu skolovali za to i imali praksu sa tim. Ne obeashrabrujem te da odes kod specijaliste, naprotiv, samo pricam o nekim iskustvima. Ako ti nekako ne pronadjes tu duhovnu snagu u sebi, tesko da ce iko da ti bude od velike koristi.
hvala druže, slažem se s tobom - sve je u glavi i najveća je borba sa samim sobom

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.306
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Spavanje
« Odgovor #29 poslato: Septembar 25, 2019, 05:33:19 pre podne »
ma psihoterapeuti su gubljenje vremena...  to su ti sve debili koji su poceli time da se bave zbog svojih psihickih problema... ko bi se normalan time bavio...  i da, vrlo je verovatno da ce te negovarati da pijes ili antidepresive ili anksilotike... i jos ces da mu das pare da te zamajva ko zna kakvim glupostima i sranjima... ti si mlad , imas 18 godina tvoj rganizam se sad oporavlja, CITAJ od svega u rekordnom periodu... potrebno ga je samo malo usmeriti sa nekim umnim radnjama... ono sto sam ti napisao tamo si preskocio brzom brzinom, a siguran sam da kurcem nisi mrdnuo da uradis nesto povodom toga kao i 90 % tvoje milenijumske generacije... uzmi tu aswagandu i radi domace unapred pred spavanje , sigurno ucis neku skolu ? ako ne ucis upisi , nazulji mozak i problemi sa psavanjem ce nestati... jbt ja u tvojim godinama sam imao problema sa spavanjem ali u smislu da nisam imao kada da spavam... spavalo mi se non stop...
Psihoterapijom ne pocnes da se bavis jer pre toga moras da zavrsis ili psihologiju ili neke oblasti medicine jer to dolazi do dodatne edukacije u vidu master i sl.
Psihoterapet ne mozes da izda lekove niti da savetuje koriscenje istih,to radi iskljucivo samo psihijatar.Psihoterapeut totalno druga oblast.

naravno
ali JEDNO ne iskljcuje DRUGO i obratno kada je krajnji ishod i postavljanje dijagnoze odnosno teraprije u ptianju....I OBRATNO zar ne?

tako da bas i nije bez dodornih tacaka ;)
Kako god da odgovorim ispasce da se poklapam sa tvojim misljenjem sto i jeste delimicno tacno....
Recimo da on ode sada kod psihoterapeta i objasni mu problem ovaj ce ga odmah poslati pod psihijatra e sad psihijatar da,prepisace mu neki lek jer se on budi zbog neke akncioznosti i straha koji je izazvao taj stres.
Psihoterapeut bi mogao verbalno da mu pomogne da prevazidje strah i to je sve...
  Nisam zeleo decku da odgovorim da ne ulazim u neke rasprave jer zaista nemam dovoljno iskukstva niti diplomu oko toga.Druga sam godina psihologije tj zavrsna i moja oblast je klinicka psihologija ali mi je bzv da gledam vredjanje tih psihoterapeuta kako su ludaci(mislim to je stvarno bzv)...
 Klinicka psihologa izmedju ostalog pozdrazumeva uticaj bas bilo kog stresa(trening,strah,afekat i ...) na hormone...

ja nigde nisam rekao nista ko je ludak a ko NIJE
ti si na pocetku svog posta (ovog ovde) potvfdio ono sto sam ja NAPISAO ( da JEDNO ne iskljucuje DRUGO i OBRATNO)
i zaista ne znam o cemu je rec.
I zasista ne rauzmem ovo : da nisi zeleo da napises nista da ne ispadne da protvirecis mom misljenju.
Vidi..

ja NISAM lekar niti me to intresuje. Moja sfera interseovanja ide u prvacu koji mene zanima i to cu uvek da nadjem, ne citajuci gluposti sto je napisao neki matori prdonja za vreme Milke Planinc (ne veurjem da znas ko je, ali to ti dovoljno govori o onome iz cega se uci). Ovaj deo o kom pises me NIJE nesto posebno interesovao nikada, i edukovao sam se do mere koja mi je bila potrebna. I ono sto napisem je TACNO i nikada ne idem u fazonu JA IMAM MISLJENJE - posto je misljenje kao guzica, i svako  ga ima, i svako misli da tudja vise smrdi. Ja uvek napisem CINJENICE na osnovu ARGUMENATA, a ne izosim misljenje jer su ovo stvari o kojima se NE MISLI, ako se slazes i veoma je pogresno MISLITI u medicini vec treba znati. Ponavljam, ja nisam LEKAR da bih mogao da nekome namecem bilo sta i bilo kakva "misljenja" zakljucke ili slicno ali da ne duzim. I sam si napisao  CINJENICU da JEDNO ne ISKLJUCUJE drugo ( ...ODE KOD PSHILOGA I OBJASNI MU PROBLEM I OVAJ GA POSALJE KOD PSIHIJATRA KOJI MU PREPISE TERAPIJU.....)....ovo si ti napisao i APOSLUTNO se slazem da je ovo uobicajeni sled ili niz dogadjaa i samo sam to napisao i nista vise. Ne vidim razloga zasto si se nasao prozvanim u vezi bilo cega, posto mi nije bila namera niti zeim da ulazim u neke dublje analize i rasprave. Ponavljam......meni je aposlutno APSTRAKTNO DA ti neko donese zakljucak da si "preplavljen svakodnevnim dogadjajima" a da si JUCER dosao kod coveka.Ili pre 7 dana - irelavant! Samo sam se na to osvrsnuo, a tema je bila NEDOSTATAK sna koji moze biti SVIM vise prouzrokovan osim sa tim da si "preplavljen svakodnevnim dogadjajima" i slicno.

ali dobro......