Mart 29, 2024, 11:51:40 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: STEROIDNI BISERI  (Pročitano 31512 puta)

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: STEROIDNI BISERI
« Odgovor #75 poslato: Oktobar 18, 2019, 12:02:35 pre podne »
Tako je, ja sam na forumu od kada je on postao i u vreme kada je bilo popularno da koristiš pseudonime na mrežama, otuda i ovaj potiče, jer sam se bavio piraterijom filmova, muzike u doba cd ova. Nisam Pedjin advokat, ali to on može meni da bude jer je pravnik  :) svakako da sam sa mnogima imao nesuglasice pa i sa Pedjom, Stevdzom, Slobom..  Pa sta sada? Da ih imam i dalje i da ne delim ista mišljenja kao oni ne bih ni bio na forumu, uostalom bih popio permanentni ban. Istina je da sam se svaki put ukoliko sam prouzrokovao nešto izvinio SVAKOM ČLANU, jer jedno mišljenje, samo zato što se ne slaže sa mojim nije moj način procene čoveka. Niti sam ja bezgrešan i nepogrešiv.

Tebi treba da bude jasno da smo otišli na ovoj temi daleko, i ti je polako uvlačis u političku temu jer si pod utiskom odbrane reke od MHE projekata, i ja to razumem, MHE projekti uostalom nisu za naše male tokove...

Ali ono što se slažem sa Pedjom je ono što sam ti napisao, dobronamerno... Gledaj sebe, gradi porodicu i tu traži sreću i ulogu, bićeš srećniji... I na tome se radi jako i teško.

Sada bih te zamolio da ne trolujemo dalje offtopic, ako imas nešto da mi kažeš itd možeš na pm...




Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: STEROIDNI BISERI
« Odgovor #76 poslato: Oktobar 18, 2019, 05:54:29 pre podne »
Pre ti mene ne razumeš.Masu stvari si pogrešno razumeo,jer sam napisao veoma sažet post gde
nisam mogo sve da strpam u par rečenica.
Mladji sam 9  godina od tebe(to je jako bitno izgleda)Ko je prošo više sranja u životu, to
ne znam.To će uvek biti subjektivna stvar.Ali, evo-ti imaš dvoje dece, ja sam izgubio jedno
dete.Nikoga ne krivim za to sem samoga sebe.Zovem se Alek Tešić, nisam javna ličnost, a ti na neki način jesi.Verovatno ti mnogo znači moje ime, jel da?

I ja sam isto odgajan kao ti i dobijao batine,dobijala je i moja majka...
Ali  sam zahvalan za te batine-Dal smo se razumeli?
Ne pričam ni o kakvoj utopiji-to ne znam kako si zaključio, više predpostavljaš.

VB predstavlja nekoga ko ima za cilj da  razori porodicu,da svede čoveka na mašinu koja ne
razmišlja svojom glavom i da prihvati sve što mu se servira.Od toga da ne služi vojsku-pa do
gej parada i tkz.rodnoj ravnopravnoti, pa do hiljadu umobolnih stvari koji se dešavaju n
globlnom nivou) Jeste, ograničio sam se samo na Srbiju,ali isto vredi i globalno.

Nisam o "tom nekom udruživanju čuo od pre neki dan"-već se ta  ideja nameće sama od sebe.Sam
ne mogu mnogo, a zajedno sigurno možemo da promenimo dosta.
Evo gde se ja i ti razlikujemo- Nije čovek centar sveta, već zajednica.Onog trenutka kada se
taj poredak narušio nasto je haos koji imamo danas.Ako je zajednici dobro-dobro je i
meni.Ako je meni dobro a  zajednici nije-neminovno dolazi do propasti.
Zašto bi se ja i ti udruživali? Zbog zajednice!
Da li nam  se uništavaju reke? Da! Jel to tvoj problem? Jesi ti kriv za to?
Nisi.Da li bi trebalo da te se tiče?  Da! Da li  tvoji unuci treba da uče u školi  o gej
brakovima i kojekakvim boleštinama? Ne bih rekako...Primera ima milion!Najdrstičniji je
kradja i nestank dece.

Dakle, ne pričam ni o kavkvim  tkz. udružnjima ili, pokretima  iza kojih se kriju neki
veliki borci za bolji svet, koje finansira neka ne vladina organizacija,i iz kojih obično
stoje neki obskurni likovi, a koje prve zabole za sve osim kinte-na žalost takvih je pun
kurac.Konkretno pričam o ljudima koji su se  skupili da odbrne reku i najurili su
investitora.Sa polomljenim lobanjama, ali su uspeli!!!

Slažem se  da je porodica stub i da odatle sve počinje-Ali ovde opet dolazimo do propasti
zajednice-jer ne možeš očekivati da  nevaspitani ljudi umeju da vaspitju decu-to je nemoguća
misija.
A opet,ako pratiš,svake godine,ali SVAKE!!!-imamo decu koja pokupe medalje na takmičenjima iz matematike, fizike i  ostalih oblasti nauke.Ali, ko o tome piše? Gde na kraju završe ta deca...
Namerno se ne piše o tome. Niko im ne pomaže.Ali zato će da se piše o tome ko je koga karao
u farmi, forsiraće se Nikse(koji je prvi za psihijtriju) prasci i slični nus proizvodi 
nakaradnog sistema vrednosti.

Na kraju, odakle ti to da ti ja pišem ko da imaš 15 godina? Nemam nikakav motiv, sem ljudski da ovo pišem.Samo ću ti reći da te poštujem kao ČOVEKA, a najmanje kao bodi bildera i nekog ko se bavi istim,jer mi je to potpuno irelevantno-nadam se  da nisi ovo pogrešno razumeo.Ovo što sam napisao za tebe isto mislim kad je u pitanju Dorian Jejts, u slučaju da nisam bio dovoljno jasan.Nemam nikakvu korist ni da ti se uvlačim, a još manju da te nipodaštavam.Krivo mi je ako tako miliš.Opet, ako i tako misliš,u redu.Sigurno  da ne mogu da te ubedim.Najiskrenije mi je žao što si izgubio brata.Svi su igubili i nekoga dragoga i dragoceno vreme zbog umobolnih ljudi koji nam kroje kapu.Moj deda je učestvovo u ratu(ranjavan na više mesta), drugi poginuo.Ovaj prvi je trebao da  dobije čin pukovnika.Umesto tog tražio je prevremenu penziju,jer je video šta se dešava.Pobacao je gomilu ordenja koju je dobio i nikada nije pričao o ratu, Titu i komunjarama.A bio je svedok svega što se dešavalo u istom.Na kraju ga je dotuklo ono što se dešavalo posle rata-mnogo godina kasnije  bilo mi je vrlo jasno zašto je tako postupio.Nudili su mu kuću na primorju, vikendicu na Bledu,besplatnu kartu u svim pravcima-ništa od toga nije uzeo niti je igde putovao.Nadam se da ti je jasno zašto sam napisao ovo o mom dedi.



Da ne sirimo temu
ti si druze napisao SVE indentcno kako ja, zaista, mnogo opsirnije ali apsolutno tacno.
Sve sam isto napisao ja u mom obracanju tebi.
Hvala ti svakako na lepom misljenju o meni kao coveku.Jer danas je najteze biti covek.Bodi bilding je prolazna stvar kao i svaka sportska karijera, a ono sto ostaje iza nas su DECA. Naravno, aposulutno se ne obazirem na tudja misljenja, jer svakako to moze da te odvede (ne tebe) vec bilo koga, u pogresnom smeru, ukoliko se baterije trose na nebitne stvari.

Opet pricas o zajednici i udruzuzivanju. Kao sto rekoh, indenticno si napisao sve sto i ja osim ovog dela.
Moras da shvatis da je globalizacijom, pojavom intenrneta, stvaranjem potrosackog drustva, i sistemom kapitalizma, gde se dugovanjima stvaraju moderni robovi, ljudima ili ljudskom rodu ako vec zelis, slomljena kicma. Ne postoji NIKAKVO udruzivanje koje moze resiti takvu stvari, koja je radjena sistemski, planski i kao takav sistem bi imao svaki odgovor na bilo kakav poksuaj remecenja tog sistema.Isto ti je kao za sve posasti koje su pohrale svet, od virusa, bolesti (evo dok ovo pisem 5:40 slusam vesti i udarana vest da su idoli nasih mladih, NOVAK, TESLA i BAKA PRASE)....

Sistem je stvaran i stovren planski i godnima i sistem je "naucen" da kod okupljanja zajednice uvek TRAZI najslabiju kariku.
Da li cu se ja vraiti tamo gde sam ziveo? Nikada.
Da li cu pecati ikada ribu tamo gde sam pecao kao dete? Nikada, a i da hocu, ne mogu jer ta reka gotovo da je i nestala (da u pravu si za reke) ali sta je resenje? Okupljanje kolikog broja ljudi? 500-5000-50000-5000000? Nije resenje, ne iz razloga sto to niej dobro, vec iz razloga sto ce pre ili kasnije, sistem naci slabu kariku i cela prica gubi smisao.Ovo nije moja SLABOST, vec surova realnost druze koju sam doziveo.Budale ginu za ideale! I ne zelim da pricam o ruznim stvarima, ali ako je sistem uspeo da unisti zarad bilo kog cilja, svrhe (nebitno koji) u nasoj bliskoj proslosti 700 k ljudi (zar to nije zajednica), onda o kakvom mi udruzivanju govorimo? A udrizivalo smo se, i te kako. I tamo i vamo. I onda dodjemo do surovo istinitog citata iz CG : neki cete da poginete, neki cemo da se vratimo! Udruzivanje, da ali eukacijom moje dece, i meni blizinjih. Da li ce moja deca promeniti svet- NECE, ali ce svakako znati gde im je toac rodjen, znati ce da voda ne postoji samo u flasi, i da mleko ne puni RODA, vec da se muze krava, itd itd itd e to je OKUPLJANJE ZAJEDNICE - mozda teb smesno deluje, ali ako ovavih zajednica ima xxxxx- onda postoji nada za nesto

A ako ti smatras da ce okupljanjem ne znam kog broja ljudi u vezi bilo cega, bilo gde na svetu (pogledaj Kinu i Japan- milioni su okupljeni i sta? ) e onda zivis u UTOPIJI.

I za kraj
spominjes gay parada.Da, u pravu si. Zar okupljanje zajednice nije rastureno na veoma represivan nacin. I sta?
Da li je cilj okupljati se na ulici ili u svom habitatu uciti SVOJU ZAJEDNICU pravim vrednostima, a ne devijantnim o kojima govoris i o kojima se govori u skolama....?
I onda dolazimo do mog pistanja prvog....ali za to treba biti KUCI sa zajednicom, a ne ispijati kafe sa drugracima, a tata karati komsinicu sa sedmog...

nadam se da si sada shvatio sta sam zeleo reci...