Mart 28, 2024, 11:38:31 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.947 članova - Poslednji član: Alena
X3MShop banner

Autor Tema: Kardio i kalorije  (Pročitano 23126 puta)

Van mreže MarkoC88

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Kardio i kalorije
« poslato: Oktobar 13, 2019, 08:40:48 posle podne »
Slusam nekog lika na yt (Greg Doucette), pro bb itd.. Kaze covek da kardio sagoreva mnogo vise kalorija nego lifting.
Kao kad dizes tegove ne sagorevas skoro nista kalorija, jako mali broj. Benefit tegova po njemu je to sto gradimo misicnu masu koja zauzvrat sagoreva mnoogo kalorija u toku dana sto je, kada nabijemo 10 kila cistih misica npr, mnogo efikasnije nego bilo koji kardio. Pasivno sagorevas kalorije u toku dana sa velikom misicnom masom i za to sam vec cuo. Ima li u ovome drugom istine, da lifting session trosi mnogo manje kalorija nego kardio i da burn after effect zapravo nije veliki, nekih 10% od ukupno potrosenih kalorija po treningu?

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Kardio i kalorije
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 13, 2019, 09:13:04 posle podne »
Bro science, ti svakako ako imas više misica imaš bolju mašinu za prženje kalorija, sta god da radiš telo troši kalorije, ali ono što daje efekat skidanja masti je kal deficit. Ti ne možeš skidati masti ako nisi u kalorijskom deficitu. Trening sa opterećenjem podstiče takav hormonalni odziv da čuvaš mišiće tokom tog deficita. Jer sama vrsta opterećenja je takva... Ukoliko imaš jednolicno niskog intenziteta sagorevanje, kao što je kardio, dolazi do toga da smanjuje i volumen misica, zato se te dodatne potrošnje ostavljaju za sam finiš, naravno opet uz kombinaciju sa tegovima.

Van mreže MarkoC88

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Odg: Kardio i kalorije
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 13, 2019, 10:30:06 posle podne »
Razumio djenerale, 'fala! :D

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Kardio i kalorije
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 14, 2019, 06:55:04 pre podne »
no frks, ali djeneral je Pedjos :) , THE GENERAL OF ARMY

Van mreže MarkoC88

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Odg: Kardio i kalorije
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 21, 2019, 09:50:13 pre podne »
To svakako :D E da, kad sam tu vec.. Vredi li uzeti vijacu kad dodje vreme za taj kardio? (jos malo je ostalo da se steshe). Ne mogu trcati u krug duse mi, mrzim to. Koliko je efikasna kao vid kardia?

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Kardio i kalorije
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 21, 2019, 10:06:07 pre podne »
dobra ako znas da je preskaces :)