Mart 28, 2024, 07:54:54 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.946 članova - Poslednji član: ylst
X3MShop banner

Autor Tema: Visok tlak  (Pročitano 23376 puta)

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Visok tlak
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 16, 2019, 08:02:02 posle podne »
Kreatinin, urea, analiza urina i krvi. Batali kreatin ozbiljno ti kažem za sada, i poslednji obrok što sam ti pisao... Zvuci banalno ali ako imas želudacnu Kilu to ti je jutarnji skok pritiska.. Jutarnji je inače uvek malo viši zbog otg skoka kortizola ali, Ali brzo padne... Mozda nekih par minuta bude viši... Bitno je da ti je uveče normalan, to je dobro i da ti ne skače u podne... Magnezijum citrat ne spušta ispod 800 mg

Van mreže Gumac

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 489
Odg: Visok tlak
« Odgovor #16 poslato: Oktobar 16, 2019, 08:09:44 posle podne »
Kreatinin, urea, analiza urina i krvi. Batali kreatin ozbiljno ti kažem za sada, i poslednji obrok što sam ti pisao... Zvuci banalno ali ako imas želudacnu Kilu to ti je jutarnji skok pritiska.. Jutarnji je inače uvek malo viši zbog otg skoka kortizola ali, Ali brzo padne... Mozda nekih par minuta bude viši... Bitno je da ti je uveče normalan, to je dobro i da ti ne skače u podne... Magnezijum citrat ne spušta ispod 800 mg

Pogledat cu jel imam kreatinin u nalazima, urea je kazem ti mrvicu iznad referentne.
Ostak je dobar

Iskreno se nadam da nemam kilu nikakvu, btw. Meni pritisak zna bit i popodne, nije pravilo da je samo ujutro...osjecam da je najveci oko podne


Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Visok tlak
« Odgovor #17 poslato: Oktobar 16, 2019, 08:27:08 posle podne »
Koliko beše imaš godina? Znaci nemoj se samo zaletati da ti odmah prepisu terapiju, meni to deluje da će se vremenom srediti, prati stanje ali nemoj ga meriti 100 puta na dan i ne brini se, visok pritisak šteti ali moraš da ga voziš bas neko značajno vreme, imaš ti fore da ga stabilizujes samo pametno..  Poslušaj šta ti je rečeno...

Van mreže Gumac

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 489
Odg: Visok tlak
« Odgovor #18 poslato: Oktobar 16, 2019, 08:30:12 posle podne »
21 godina...
Ne mjerim ga uopce zadnjih mj dana, ali osjetim kad naraste jer se pocnem gubit i sve je cudno.
 
Znaci izbacit kreatin, zadnji obrok?
Mozes li mi pojasnir ovo oko zadnjeg obroka mopio bih te, nisam shvatio najbolje

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Visok tlak
« Odgovor #19 poslato: Oktobar 16, 2019, 08:36:28 posle podne »
Večeraš lepo u 8, pola devet i ne ležes posle toga jedno minimum sat i po, da se hrana spusti dole... Kapiras? I ne odvalis se poslednji obrok nego nešto laganije... Ok? Znaci sedi ili se prošetaj, nemoj odmah da legnes tih sat i po
« Poslednja izmena: Oktobar 16, 2019, 08:51:50 posle podne pirat »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Visok tlak
« Odgovor #20 poslato: Oktobar 17, 2019, 05:57:34 pre podne »
izbaci kreatin, izbaci svaki visak vode ako imas, ti cini mi se da imas neki ok bf, valjda je tako i sada situacija...tako da to je ok , ubaci malo kardio posle treninga, low intensity... takodje batali jace obroke uvece, ZNACI BATALI IH definitivno , ako ides u horizontalu u 10, ti si sa hranom zavrsio do 8 , pola 9 najkasnije... inace slazem se i sa Stevdzom da ti je jutarnji nagli skok kortizola.. tu ce ti 3-4 g vitamina c pomoci dosta, pojacaj koenzim q na 60 mg , idi do 90 max, pa javi rezultate... i nemoj kod kiroprakticara zbog toga, ako nekog sretnes da namestanjem kicme hoce da ti sredi bp , slobodno mu daj jedan high kick u glavu,.... to su bre debili koji se bave tom pseudo medicinom...

meni se pre neki dan javio neki momak na pp sa pitanjemo oko dskus H
Kao ide kod kriprakticara bla bla bla ,ali je citao da ja imam isto sto i on (tako je zakljucio) i da mu pmognem
on ce da dodje kod mene, da plati itd itd itd
lepo sam mu objasnio pre svega STA znac DH i da ja nisam LEKAR i da sam opisao ono sto je MENI pomoglo a da to nisu ti vudu magovi, i da nisam hteo na OP da idem bla bla bla i na kraju sam mu rekao da ne TRIPUJE i da ne razmislka o tome, jer sam video gde je ljude opsednusto sa dh odvela i u kakva hatocna stanja (mislim na glavu)

da bi me deckonja maltene ono...drsko, bezobrazno itd..kao sta ja zna, on smatra da voditi racuna o zdravlju nije tripivanje bla bla bla bla....

hteo sam svasta da mu kazem - -od toga da ga treba biti sramota sto je sa 20ak god uopste zaradio DH :D, ali nisam.....lakse mi :D :D

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Visok tlak
« Odgovor #21 poslato: Oktobar 17, 2019, 07:31:48 pre podne »
pa sto je zemlja u vecem kurcu to alternativna medicina cveta... pogledaj samo to namestanje atlasa... koja je to pomama bila, i dalje je... ali bukvalno da to leci sidu...to je cak i jako opasno sa onim pistoljem sto rade, ma bre ljudi idu po selima kod baba vange da im namesta zeludac, cupa za kosu itd sta vise reci...



Van mreže shonezmaj

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 279
Odg: Visok tlak
« Odgovor #22 poslato: Oktobar 17, 2019, 08:36:47 pre podne »
Druze da nemas mozda panicne napade, cudno mi je da ti tek tako skoci pritisak i da se pocnes gubiti...

Van mreže Gumac

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 489
Odg: Visok tlak
« Odgovor #23 poslato: Oktobar 17, 2019, 09:00:43 pre podne »
Druze da nemas mozda panicne napade, cudno mi je da ti tek tako skoci pritisak i da se pocnes gubiti...

pa sto je zemlja u vecem kurcu to alternativna medicina cveta... pogledaj samo to namestanje atlasa... koja je to pomama bila, i dalje je... ali bukvalno da to leci sidu...to je cak i jako opasno sa onim pistoljem sto rade, ma bre ljudi idu po selima kod baba vange da im namesta zeludac, cupa za kosu itd sta vise reci...



Jedno je kiropraktika i drkanje sa tim pistoljima, jedno je kad te covjek namjesti kroz manualnu terapiju.
Meni je tetive poslozio i pomogao mi je jako puno. Mislio sam da mi je tetiva napukla u bicepsu, nrakraju je problem bio na spoju prsa i ramena dok se bol odrazavala u bicepsu. Adoniju je spasio ruku kad mu je biceps nastrado i jos xy ljudi.




Van mreže Gumac

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 489
Odg: Visok tlak
« Odgovor #24 poslato: Oktobar 17, 2019, 09:04:59 pre podne »
Druze da nemas mozda panicne napade, cudno mi je da ti tek tako skoci pritisak i da se pocnes gubiti...

Bez razloga krene najcesce oko 11-12 intenzivnije. Nema povoda, bio na poslu ili sjedio u birtiji i peko rostilj sa frendovima za vikend, bio u setnji... ne bitno

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Visok tlak
« Odgovor #25 poslato: Oktobar 17, 2019, 09:21:44 pre podne »
Ti opasno mesas babe i zabe, zato si i doveo sebe u tu situaciju siguran sam 100 %...namestanje sa tim pistoljem je deo kiroprakticke prakse, druga je stvar sto to ne rade svi kiro... to sto ti je vratio tetivu dugog bicepsa je ok , samo ce te to jebati jos neko vreme dok ona upalno ne prodje...  znam jako dobro sta oni rade i koje su mogucnosrti kiropraktike, jer sam koristio tretmane dok ti nisi ni znao sta je to...

Tako da odgovorno tvrdim da KRVNI PRITISAK se NE MOZE regulisati takvom praksom i to ko leci na takav nacin treba da  bude krivicno gonjen, jer krsi zakon o zdravstvenoj zastiti (iza resetaka bato, pa tamo zavrci sipke) jer dok neko pati od tih bolesti gubi vreme koje moze biti kobno po njega odlazeci kod sarlatana !!!



za neku dekompresiju kicme ukoliko postoji problem i odrzavanje nekog stanja u sportu da, i to nije trajno resenje, nego drzi vodu dok majstori odu... i zna se zasto i kako se radi...

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Visok tlak
« Odgovor #26 poslato: Oktobar 17, 2019, 09:23:17 pre podne »
Druze da nemas mozda panicne napade, cudno mi je da ti tek tako skoci pritisak i da se pocnes gubiti...

Bez razloga krene najcesce oko 11-12 intenzivnije. Nema povoda, bio na poslu ili sjedio u birtiji i peko rostilj sa frendovima za vikend, bio u setnji... ne bitno

zato sto tada krvni pritisak dostize peak , u jutro , podne i uvece...

Van mreže shonezmaj

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 279
Odg: Visok tlak
« Odgovor #27 poslato: Oktobar 17, 2019, 09:40:20 pre podne »
Prevelik peak, a kaze i da se pocne gubiti. Dajem pare na psihu tj.neki anksiozni poremecaj.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Visok tlak
« Odgovor #28 poslato: Oktobar 17, 2019, 09:49:32 pre podne »
Može čovek da ima osećaj gubljenja pogotovo ako mu je problem sa pritiskom počeo od skoro, pa se telo nije naviklo... To je ono kada se kaže u narodu da ti je slosilo... Naravno i za jedno i za drugo treba potražiti STRUCNU pomoć.

Van mreže Gumac

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 489
Odg: Visok tlak
« Odgovor #29 poslato: Oktobar 17, 2019, 10:11:31 pre podne »
Ti opasno mesas babe i zabe, zato si i doveo sebe u tu situaciju siguran sam 100 %...namestanje sa tim pistoljem je deo kiroprakticke prakse, druga je stvar sto to ne rade svi kiro... to sto ti je vratio tetivu dugog bicepsa je ok , samo ce te to jebati jos neko vreme dok ona upalno ne prodje...  znam jako dobro sta oni rade i koje su mogucnosrti kiropraktike, jer sam koristio tretmane dok ti nisi ni znao sta je to...

Tako da odgovorno tvrdim da KRVNI PRITISAK se NE MOZE regulisati takvom praksom i to ko leci na takav nacin treba da  bude krivicno gonjen, jer krsi zakon o zdravstvenoj zastiti (iza resetaka bato, pa tamo zavrci sipke) jer dok neko pati od tih bolesti gubi vreme koje moze biti kobno po njega odlazeci kod sarlatana !!!



za neku dekompresiju kicme ukoliko postoji problem i odrzavanje nekog stanja u sportu da, i to nije trajno resenje, nego drzi vodu dok majstori odu... i zna se zasto i kako se

Ne, ne, ne. Ne tvrdim ja da je ovo rijesenje za visok pritisak, reko sam da postoji mogucnost da je to problem takoder i da sam i to poslozio jer sam osto bez ideja dje da trazim rijesenje problema.

Kod doktora sam bio, napravio konpletnu krv i urin kao sto sam i naveo. Ne znam u kojem smjeru dalje gurat.
« Poslednja izmena: Oktobar 17, 2019, 10:14:29 pre podne Gumac »