Mart 28, 2024, 03:22:20 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.945 članova - Poslednji član: Fredgor
X3MShop banner

Autor Tema: Bolje Ekstenzije za Kvadricepse  (Pročitano 2558 puta)

Van mreže Luka Šćepanović

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.013
  • Son of Zeus
    • Instagram
Bolje Ekstenzije za Kvadricepse
« poslato: Oktobar 23, 2019, 10:34:58 pre podne »
Bolje Ekstenzije za Kvadricepse
Izgradite bolje kvadricepse sa ovim brzim podešavanjem

Hoćete da izolujete kvadove? Volite da ih udarate sa ekstenzijama? Odlično! Ali vjerovatno se uskraćujete na njima.

Rektus femoris ispravlja koljeno i savija kuk. Tako da da bi ste dobili punu kontrakciju, kuk takođe mora da se savije umjesto što stoji neuključen kao u tradicionalnoj ekstenziji za noge.

Da bi ovo uradili nagnite se naprijed kako ispravljate koljena. Kada se koncentrični dio pokreta završi, polako se vratite nazad na naslon dok spuštate noge u istegnutu poziciju. Ova suptilna promjena dozvoljava vam da dobijete više stepeni pokreta kroz fleksiju kuka.

https://youtu.be/6ziG3-yk85Y

Opaska: Znam da izgleda kao da krivim leđa umjesto što savijam kukove na klipu. To je zato što je trik majica na meni predugačka.

Blesavo ili korisno?

Mislite o tome: Dizači obično manipulišu vježbe za ložu tako što se naginju naprijed na sjedeće pregibe ili tako što podižu prste na rumunskim mrtvim dizanjima. Znam da ova vježba izgleda malo čudno - možda i veoma čudno - ali probajte prije nego je odbijete.

Kada joj date šansu, osjetićete dublju kontrakciju nego što ste osjećali ranije. Takođe ćete primijetiti da će dodati pokret fleksije kuka uticati na to da kontrolišete pokret umjesto da šutirate sa zaletom.

Kako da uvrstite u program

Možete ili da zamijenite regularne ekstenzije sa ovim ili da ih radite na posebni dan.

Moja preporuka? Radite visoki broj ponavljanja na kraju svog treninga. Idite do otkaza ili blizu. Javite mi kako su vam se kvadricepsi zapalili.

Preuzeto i prevedeno sa: t-nation
Meni Vidi Visi

Van mreže gurzhanov

  • Član
  • *
  • Poruke: 18
Odg: Bolje Ekstenzije za Kvadricepse
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 23, 2019, 11:01:27 pre podne »
Super kontrakcija, jos bolje osecaj i kontrakcija ako odradimo so fleksije stopala prema nama

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Bolje Ekstenzije za Kvadricepse
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 23, 2019, 11:41:50 pre podne »
Jay bi rekao da ukoliko pruzis stopala, gadjas vrh kapice medialisa, a ako podignes vise ka gore...  generalno to su neke minimalne razlike. sprava radi svoje pa radi, mada je uzas za kolena.

Van mreže Luka Šćepanović

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.013
  • Son of Zeus
    • Instagram
Odg: Bolje Ekstenzije za Kvadricepse
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 28, 2019, 01:30:24 posle podne »
Probao danas. Pogadja bolje. Nema lazi nema prevare. :)
Meni Vidi Visi

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Bolje Ekstenzije za Kvadricepse
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 28, 2019, 02:35:11 posle podne »
Probao danas. Pogadja bolje. Nema lazi nema prevare. :)
pogadja kurac... smesti dobro bulju u sediste da se ne mrdas i dobices isti efekat, ako masina ima mogucnost podesi ugao... ili uradi superseriju na kosoj klupi trbusni zid...