April 25, 2024, 05:44:44 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: NABACITE NOVU MIŠIĆNU MASU  (Pročitano 2361 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
NABACITE NOVU MIŠIĆNU MASU
« poslato: Novembar 18, 2019, 02:12:15 posle podne »
Kada je u pitanju fizički izgled, vaš problem nije samo apsolutna mišićna masa . Vaša reflekcija odaje da vi imate više potrebe da dodate određenu količinu mišića na vaš izgled. Ona takođe otkriva neophodnost za proporcionalnim mišićem.


"E pa , moj gornji deo grudi bi zahtevao malo rada.""Mojim listovima baš i ne ide.""Ja želim da moji_____ budu____."Ostaviću na vama da popunite praznine. Znam da možete, mnogo puta iznova takođe. I tu postoji dobra šansa da bi žrtvovali svoje dobitke svuda samo da vidite napredak u vašem problematičnom delu. To je zato što,za većinu nas, izgled je sve oko proporcije.Univerzalno problematično mestoMnogo ranije, Frank Zane, Vince Gironda i Steeve Reeves su nasučili da je izgled bio proporcija, što je razlog zašto je većina vežbača trenirala tad da razvije ''X'' izgled - telo koje karakterišu široka ramena, leđa, jake ruke , veliki gornji deo leđa, i uzak struk.

Pošto odnos kukova i struka ne može da se promeni, jedini način da se popravi "X" izgled je da se izgrade pravi mišići. Da bi se ovo postiglo, mnogi dizači mahnito napadaju prednje i srednje deltoide,nadajući se da će deltoidi u obliku đuladi da pokriju nedostatak razvoja na drugim mestima.Iako ramena jesu bitna, njihovo širenje se najbolje postiže rastom leđa - pogotovo latisimusa i zadnjih deltoida. Zato batalite RedBull. Vreme je da se izgrade vaša lična krila.Taktika za nekonvencionalni rastIako postoji određena korist u jačanju u osnovnim kompleksnim pokretima, mi možemo pozajmiti neke taktike stare škole, pokrete, i principe od ljudi koji su živeli u godinama koje su inspirisale X izgled kako bi nam pomogao u misiji za ultimativnim proporcijama.

1) Vucite širokim hvatom.Verovatno ste čuli o Reevesovom mrtvom dizanju. Ovo je varijanta mrtvog dizanja u kojoj hvatate ploče umesto šipke , i imenovana je po Steve Reevesu, pioniru X izgleda.Reeves je hvatao ploče da bi naterao da ruke idu široko, fora koja je pojačavala napor mišića gornjeg dela leđa. A gornji deo leđa je jedan od onih delova tela koji su pod moranjem što se tiče izgradnje X izgleda.Da bi poštedeli ruke od uništenja, oponašajte Reevesovo mrtvo dizanje koristeći mrtvo dizanje sa hvatom trzaja. Samo obećajte da nećete psovati moje ime kada izađete iz kreveta sledeći dan.

2) Zgibovi nisu dovoljni.Zgibovi se smatraju kao najbolja vežba da se izgrade latisimusi. Vince Gironda, međutim, je objašnjavao i popularizovao ideju da vučenje dok brada ne prođe vratilo jednostavno nije dovoljno. Umesto toga, on je davao instrukcije da se rade sternum zgibovi.Sternum zgibovi počinju kao i obični zgibovi: sa rukama u širini ramena. Ali kako se povučete do vratila, telo se naginje unazad a donja leđa su lučno savijena. Cilj je dotaknuti donji deo grudi i niži deo sternuma šipkom.Ovo menja ugao, što za posledicu radi cela leđa mnogo bolje kroz ceo pokret. Oni su kao zgib i veslanje pomešani. Kupite jedan, dobijete drugi besplatno....

Nastavak teksta procitajte OVDE

« Poslednja izmena: Mart 03, 2021, 11:16:56 pre podne Pedja_Petrovic »