April 25, 2024, 07:29:01 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: PUSH PULL LEGS trening  (Pročitano 6185 puta)

Van mreže nixsha

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
PUSH PULL LEGS trening
« poslato: Novembar 29, 2019, 08:23:11 posle podne »
Pozdrav ljudi, planiram poceti trening PUSH PULL LEGS, namjeravam ga podijeliti 3 dana treninga pa 2 odmora, i sve tako, u treningu da bude naprimjer PUSH- 3 vjezbe 3 seta Grudi, 2 vjezbe 3 seta rame, 2-3 vjezbe 3 seta triceps, isto tako sa PULL danom, ledja-zadnje rame-biceps. LEG dan bi bio 4-5 vezbi po 3 seta.

Zanima me misljenje iskusnijih po ovom pitanju, nije da sam pocetnik, treniram vec par godina, upoznat sam sa dosta stvari, i da napomenem, na BULKING-u sam, 196 cm trenutno oko 102 kg, postavicu i sliku ukoliko bude potrebno, ali procenat masti nije visok, naime i misici su veoma vidljivi zbog prijasnjeg treninga. Na 3600-3800 kalorija sam. Bar sam racunao na neke kalkulatore koliko je potrebno za bulking sa ovim opisom.

Hvala ljudi unaprije, novi sam na forumu, nadam se da cemo se druziti

Van mreže King_Filip87

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 110
Odg: PUSH PULL LEGS trening
« Odgovor #1 poslato: Novembar 30, 2019, 01:03:04 posle podne »
Taj split je odlican sto se tice oporavka ali sa druge strane odredjene grupe koje radis u drugoj polovini treninga trpe jer si ih zamorio na pocetku. Naprimer rame I triceps su vec naceti posle grudi tako da ih nikad ne radis sa sto posto snage. Pogotovo ako radis teske setove na grudima. Isto vazi I za biceps posle ledja . 4 vezbe je nerealno kada radis noge. Pogotovo sto radis I listove sa butinama.  Sto se tice bulkinga ako ti se vide jasno trbusnjaci ne jedes dovoljno 😁😜 Salu na stranu, podizi postepeno kalorije naprimer iz hidrata I prati stanje, svakih deset dana vidis da li I koliko da dizes gore.
« Poslednja izmena: Novembar 30, 2019, 01:09:24 posle podne King_Filip87 »

Van mreže nixsha

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: PUSH PULL LEGS trening
« Odgovor #2 poslato: Novembar 30, 2019, 06:40:19 posle podne »
Taj split je odlican sto se tice oporavka ali sa druge strane odredjene grupe koje radis u drugoj polovini treninga trpe jer si ih zamorio na pocetku. Naprimer rame I triceps su vec naceti posle grudi tako da ih nikad ne radis sa sto posto snage. Pogotovo ako radis teske setove na grudima. Isto vazi I za biceps posle ledja . 4 vezbe je nerealno kada radis noge. Pogotovo sto radis I listove sa butinama.  Sto se tice bulkinga ako ti se vide jasno trbusnjaci ne jedes dovoljno 😁😜 Salu na stranu, podizi postepeno kalorije naprimer iz hidrata I prati stanje, svakih deset dana vidis da li I koliko da dizes gore.
Da, ali cilj mi je pogoditi istu grupu misica dva puta nedeljno, e sad znam da ovim programom dolazim na to da svaki 5 dan ponovo radim isti misic, sto mi vise i odgovara, jer sam u proslosti bas imao iskustva sa "overtrainig"-om, i tapkao u mjesto, od kako sam ubacio vise dana odmora , manji broj vjezbi, i postovanje pravila 70-80% od 1 rep max , stvari su krenule na bolje :))) Kalorije sam poceo da racunam, koristim onu myfitnesspal , i tek mi je jasno od kako sam ovo poceo, koliko ustvari treba da se jede :)) bulk mi je uglavnom "clean" piletina, riza, tjestenine, jaja, salata neka povremeno, sir , riba, izbjegavam brze kalorije, eto kec u rukavu mi je kikiriki, koji je ipak slan i ima masti , ali na 100 grama 600 kalorija, milina haha ;))
« Poslednja izmena: Novembar 30, 2019, 07:18:42 posle podne nixsha »

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.539
Odg: PUSH PULL LEGS trening
« Odgovor #3 poslato: Novembar 30, 2019, 06:52:13 posle podne »
Citat
Da, ali cilj mi je pogoditi istu grupu misica dva puta nedeljno
jako tesko postici, mora veca ucestalost treninga, tj 5 puta nedlejno

Van mreže nixsha

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: PUSH PULL LEGS trening
« Odgovor #4 poslato: Novembar 30, 2019, 06:54:49 posle podne »
Citat
Da, ali cilj mi je pogoditi istu grupu misica dva puta nedeljno
jako tesko postici, mora veca ucestalost treninga, tj 5 puta nedlejno

Pa tako i radim, 3 dana treninga, zatim 2 pauza , i opet 3 dana treninga, na kraju i bude 5 treninga nedeljno :)

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.539
Odg: PUSH PULL LEGS trening
« Odgovor #5 poslato: Novembar 30, 2019, 07:33:24 posle podne »
na 5,6 nedelja, ja bih alterirao sa nekim drugim treningom sa jednostavnijim splitom, pa tako opet... pa onda period veceg volumena, pa period manjeg a jaci i intenzivniji... menjas, to je kljuc

Van mreže nixsha

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: PUSH PULL LEGS trening
« Odgovor #6 poslato: Novembar 30, 2019, 07:49:48 posle podne »
na 5,6 nedelja, ja bih alterirao sa nekim drugim treningom sa jednostavnijim splitom, pa tako opet... pa onda period veceg volumena, pa period manjeg a jaci i intenzivniji... menjas, to je kljuc

Hvala puno na savjetu  :) i razmisljao sam tako da uradim, sada vec bez sumnje :)