April 20, 2024, 04:56:20 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.091 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: KeithTeaxy
X3MShop banner

Autor Tema: Pomoc oko treninga i ishrane!  (Pročitano 3802 puta)

Van mreže BondJames007

  • Član
  • *
  • Poruke: 1
Pomoc oko treninga i ishrane!
« poslato: Decembar 03, 2019, 08:14:48 posle podne »
Pozdrav svima! Imam 18 godina, visok sam 180 cm i imam 98kg. Prije nekih godinu i po imao sam 120kg. Spao sam na 100kg, nešto malo trenirao itd. Sad već planiram krenuti ozbiljno. Imam par pitanja u vezi treninga. Ja iskreno ne volim defku i više sam za masu, samo ovo nije mišić već salo u tome je problem. Kada pravim plan treninga da li trebam raditi više ponavljanja i serija ili je to svejedno i da se to reguliše deficitom ili suficitom. Npr. radim bench press, Jedan trener mi je rekao da radim 4×10,10,12,12 a drugi 4×12?

Evo kako izgleda ishrana: Dorucak 1 banana, i neki sendvic sa pilecim prsima. Ali to nesto malo jer ipak zelim smrsat pa ne jedem puno hljeba. Kad dodjem iz skole pojedem 3 jajeta i 100gr pilecih prsa ( to su pilca prsa kao salama) onda jedem 150gr pilecih prsa/junetina i 100gr krompira/rize, poslije pojedem tunu iz konzerve i na kraju opet meso sa posnim sirom. Samo da neko kaze jel ovo ok? Ili treba nesto smanjit?
Da li je pametno koristit kreatin i whey? Jel neko ima iskustvo sa tim?