April 26, 2024, 02:09:55 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Promena losih zivotnih navika  (Pročitano 1941 puta)

Van mreže Zavarivac

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Promena losih zivotnih navika
« poslato: Decembar 12, 2019, 02:23:49 posle podne »
Dobar dan svima, moje postovanje.
Moje ime je Rade i imam 26-godina, radim kao zavarivac u Italiji, koja je da kazem i mesto mog boravka vec 6 godina, a u daljem tekstu cu reci nesto vise o sebi, svome zivotu i svojim losim i dobrim navikama :)
Prvo bih naveo fizicki opis, visok sam 1,75cm, tezak 80kg, gradjen sam po mom misljenju ok, ali genetski sklon gojenju i nagomilavanju masnih naslaga najvise oko struka.
Kao sto naziv teme kaze, ovdje sam kako bih promenio svoje lose zivotne navike koje i nisu bas nesto preterano velike, tu bih ubrojao najvise junk food i losa fizicka aktivnost, znaci ne pusim, ne opijam se vikendima, naravno popije se nekad po neka casa cistog vina ili spricera.
Cilj mi je naravno, izgubiti par kilograma viska, biti u boljoj kondiciji i imati fizicku aktivnost osim one na poslu.
Trenutno sam na bolovanju jer sam imao pad i povredu levog zgloba ruke na poslu, pa cu vam napisati otprilike kako izgleda moj dan trenutno bez poslovnih obaveza ali sam to iskoristio da postanem malo aktivniji i ukljucio sam kardio trening 3-4 puta sedmicno po pola sata, sto ukljucuje kombinovani brzi hod i lagano trcanje.

Posto zivim ovamo i u mogucnosti sam priustiti sebi zbog fine zarade razne suplemente po finim cijenama odlucio sam se za nabavku proizvoda od Yamamota, i trenutno posedujem :
Multivitamin
Fish oil
Bcaa 8:1:1
Ultra whey complex
Selenium(Scitec)
Al-Burn Hardcore

Moj dan:
Ustajanje je u 08:00 i uzimanje 1 tablete Al-Burna na gladan stomak, obavljanje jutarnjih higijenskih obaveza i odlazak na jutarnji kardio u trajanju od 30min plus istezanje na kraju.
09:00 Whey + 10gr bcaa + banana
10:00 100gr ovsenih + 10gr kokosovog brasna, 10gr kakao praha, 15gr lanenih mlevenih semenk +10gr chia semenki sa 200ml mleka od 0,1 % masti. Sve to u blender i doruckujem. Tu pojedem 1 celo jaje i 1-2 bjelanceta. Uz to pijem 3gr ribljeg ulja, 1 mul.vitamin , 1 selen
13:00 100gr pirinca + 100gr pilece belo + 50 gr grckog jogurta + 3gr ribljeg + 1 selen
15:00 uzina Tuna u maslinovom ulju 100gr sa salatom i neka vocka tipa jabuka, narandza
17:00 100gr pirinca ili integralne Barilla testenine sa piletinom ili tunjevinom 150gr + 2gr ribljeg + 1 mul.vitamin + 1selen
19:00 Grickam bademe ili orahe sa 100gr grckog jogurta koji ima po tablici 0,4g masti i 10gr proteina.
Idem na spavanje u 22:00 i ne osjecam se gladnim a ako bih se osjetio popijem mjericu wheya sa mlekom.

 
Sto se suplemenata tice pijem na dan 8-9 gr ribljeg, 3 selena i 2 multivitamina.
Cilj mi je izgubiti 5-6 kg i onda bih kad me prestane ruka krenuo i u teretanu.
Spremam piletinu na mas.ulju. Rizu bez icega. Salate prelivam lanenim ili mas uljem. Osnovne namirnice koje koristim su piletina, tunjevina, junetina, jaja, pirinac, int tjestenina, krompir bareni, razne salate.

U teretamu nameravam krenuti kad zalecim povredu.
Sta mislite?
Izvinjavam se na malo duzem postu.

Van mreže Luka Šćepanović

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.013
  • Son of Zeus
    • Instagram
Odg: Promena losih zivotnih navika
« Odgovor #1 poslato: Decembar 12, 2019, 04:45:56 posle podne »
Kazes da si genetski sklon gojenju a volis da jedes junk food? Kakva slucajnost. :D

Izbaci voce. I cini mi se da je manje od 400 grama mesa i 3 jaja dnevno malo za momka od 80 kg.
Meni Vidi Visi

Van mreže Zavarivac

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Promena losih zivotnih navika
« Odgovor #2 poslato: Decembar 12, 2019, 05:50:31 posle podne »
Kazes da si genetski sklon gojenju a volis da jedes junk food? Kakva slucajnost. :D

Izbaci voce. I cini mi se da je manje od 400 grama mesa i 3 jaja dnevno malo za momka od 80 kg.

Pa kao sto sam i napisao, odlucio sam da to promenim :)  I imam vrlo jak karakter po pitanju svega, ako sam nesto odlucio toga se i drzim, tako i ovo, mogu bez te brze hrane i slatkisa. Najveci moj motiv po pitanju zdravog zivota je taj sto sam genetski podoban za razne bolesti, secer , srcane probleme... Otac mi je umro vrlo mlad od srca, secer je imao od 30-te godine, baba i deda takodje, sa majcine strane je opet sve drugacije i bolje. Ja svake godine radim kontrolu srca i nalaze 2-3 puta i za sada je sve ok. Ali ne zelim losim stilom zivota dovesti do raznih problema.

Tu sam za svaku korekciju u ishrani, ja se ne bavim bodybuildingom, nisam nutricionista niti nesto slicno, plan ishrane sam sam napravio pa tako da ko ima volje, snage i vremena neka mi napise sta i gdje treba da prepravim nesto :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Promena losih zivotnih navika
« Odgovor #3 poslato: Decembar 13, 2019, 05:41:31 pre podne »
Citat
ja se ne bavim bodybuildingom, nisam nutricionista niti nesto slicno,

pozrdrav
ovo je KRUCIJALNO!
Dobro radis i na dobrom si putu iz gore navedenog razloga, a jos vazniji razlog je da je isrhana koju su skockao daleko od neke ishrane koja bi bila potrebna za nesto vise, ali...jos je vise i DALJEEEEE (STO JE POZITIVNO) od toga sto si radio

tako da..
samo napred

Van mreže Zavarivac

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Promena losih zivotnih navika
« Odgovor #4 poslato: Decembar 13, 2019, 09:23:59 pre podne »
Citat
ja se ne bavim bodybuildingom, nisam nutricionista niti nesto slicno,

pozrdrav
ovo je KRUCIJALNO!
Dobro radis i na dobrom si putu iz gore navedenog razloga, a jos vazniji razlog je da je isrhana koju su skockao daleko od neke ishrane koja bi bila potrebna za nesto vise, ali...jos je vise i DALJEEEEE (STO JE POZITIVNO) od toga sto si radio

tako da..
samo napred

Hvala Pedja, istrajacu u svojim namerama :)

Ako bi ti nesto promenio/dodao u moj plan ishrane rado cu primiti savjet.
Pozdrav