April 19, 2024, 02:56:07 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.090 poruka u 18.750 tema - 20.948 članova - Poslednji član: stefanl
X3MShop banner

Autor Tema: PARCIJALNO SAGOREVANJE MASTI- DA MOGUCE JE  (Pročitano 1450 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
PARCIJALNO SAGOREVANJE MASTI- DA MOGUCE JE
« poslato: Decembar 23, 2019, 02:53:55 posle podne »
Ovo nije plan mršavljenja za gojazne ljude kojima je cilj izgubiti sto vise kg iz deponovanih masnih naslaga koje su rasporedjene po celom telu, već pretežno spremne i fit vežbače i bodibildere koji se spremaju za takmičenje.
Početne napomene:

-ovaj program nije za one kojima je potrebno jače mršavljenje , već za one koji vežbaju i u solidnoj su formi, a traže nove trikove da poboljšaju izgled.
-redukovanjem prokrvljavanja segmenta gde je skladišten višak telesne masnoće, uz kontrahovanje mišića koji su povezani sa tim segmentom, moguće je ostvariti parcijalni gubitak masnih naslaga.-pravilan trening može vam pomoći da se oslobodite masti na određenim mestima.
„Parcijalna redukcija masnoća nije moguća. Ne možete redukovati masne naslage na određenom segmentu tela trenirajući taj deo. Ovo je nešto što bi svaki bolji trener trebalo da zna“.

E, pa moguće je! Ovo je činjenica koju potvrđuju mnogi profesionalci, a sada je i nauka stala iza ovoga!
Potvrde u praksi:

Mnogi takmičari veruju u ovo. Verovanje u parcijalnu redukciju je osnova prakse da se rade na stotine, pa i hiljade polučučnjeva zarad izgradnje odličnog abdomena.
Ipak, mnogi pametnjakovići su sa nevericom gledali na ovo, tvrdeći da su izvajani trbušnjaci prvenstveno posledica jakih priprema za takmičenje. Ima istine i u ovome naravno, ali šta mislite da nije možda moguće da su imena poput Arnolda, Kolumba, Zejna i Eversona bili ispred nauke tog vremena, radeći nešto za šta još uvek nije postojala naučna potpora. Ne zvuči tako nerealno da neko ko je žestoko posvećen praksi prvi naiđe na novitet, prvi skapira nešto novo, pa onda štreberčić iz laboratorije sve to stručno i gramatički korektno uobliči.
Izjava jednog bodibildera modernog doba potvrđuje ovo:

„Prvi put sam primetio ovako nešto 2001. Godine, ali nisam odmah shvatio o čemu je reč. Tokom karijere karakterisale su me izgrazdane i isečene noge, ali primetno mekaniji gornji deo tela. Sećam se ranijih testiranja na procenat telesne masnoće: u nogama 6%, torzo 20%.
Imao sam tu praksu da često treniram noge, radio sam čučanj svakodnevno, nekad i dva puta dnevno. Ta okolnost je verovatno uticala na uvećanu vaskularnost nožnih mišićnih grupa. To mi je ostalo i do današnjih dana, čak i kada nisam u jakoj formi (BF oko 12%) noge su mi sjajno izbrazdane i vaskularne“.

Njegov kolega potvrđuje slično, tokom pripremanja za takmičenje:„Praksa mi je da izjutra radim kardio. Mnogo mi je dosadan, pa ako traje duže od 10 ili 15 minuta smorim se. Stoga sam radio kardio 10 minuta, zatim trbušnjake, pa opet kardio od 10 min, opet trbušnjaci i sve tako u krug.

Ovo mi je pomoglo da abdomen postane najbolja mišićna partija na mom telu. Čak i danas kada se  dobro pripremim za takmičenje, ipak abdomen za nijansu odskače od svih ostalih partija“.
Nauka:

Prokrvljavanje je ključno za redukciju masti. Manja vaskularnost do pojedinih delova tela znači i manje sagorevanje masti u tom delu. Srećom, moguće je to postići odgovarajućim treningom.
Kalorije su važe, ali današnje studije potvrđuju praksu bodibildera stare škole. Kalorije dolaze od različitih izvora. Da li biste radije sagorevali kalorije iz skladištenih masti u telu, ili iz glikogena i triglicerida u mišićima?..

Nastavak teksta, procitajte OVDE
« Poslednja izmena: Mart 01, 2021, 12:50:55 posle podne Pedja_Petrovic »