April 27, 2024, 01:56:02 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.101 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: OPASNOST PRILIKOM IZBACIVANJA VODE  (Pročitano 1561 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
OPASNOST PRILIKOM IZBACIVANJA VODE
« poslato: Decembar 27, 2019, 05:20:06 posle podne »
Posto je prethodna beleska izazvala dosta postova (sto mi je veoma drago da se prica o sve vecem problemu),hteo sam da se nadovezem sa necim sto bi mnogi mozda trebali da znaju i da pre svega procitaju

dakle:

P: Miloše, znam da si učestvovao na više takmičenja od bilo kog drugog profesionalnog bodibildera i takođe znam da si pomagao mnogim bodibilderima za vreme priprema. Ja sam do sada učestvovao na dva takmičenja i oba puta sam imao puno problema zbog dehidratacije. Prvi put sam osetio bolne grčeve, i rečeno mi je da dodatno uzmem kalijum. Pojeo sam dve banane i grčevi su nestali. Ipak, na drugom takmičenju banane nisu pomogle. Mislim da sam pojeo barem pet banana, a posle svake sam se osećao sve gore. Posle takmičenja supruga me je odvela u bolnicu i lekari su mi rekli da mogu da budem srećan što sam uopšte ostao živ! Nivo kalijuma je bio toliko visok da sam mogao svakog trenutka da dobijem srčani udar.

Takođe su mi rekli i da moji bubrezi popuštaju, sve me je to preplašilo tako da sam odlučio da se nikad više ne takmičim. Interesantno, dve nedelje nakon takmičenja proverio sam ponovo svoje zdravstveno stanje, i doktor mi je rekao da ne mogu da budem zdraviji nego što već jesam!?
Sećam se da mi je doktor u bolnici rekao da imam «hiperkalemiju», pa sam se pitao da li ti je možda ovaj termin poznat. Još nešto, šta misliš, zašto sam imao ove probleme, i smem li ponovo da se takmičim?

Džonatan


O: Dragi Džonatane, drago mi je što si mi postavio to pitanje. U poslednjih petnaest godina, svojim sam očima video i čuo od drugih zaista puno strašnih priča o takmičarima koji bi usled dehidriranja završavali u bolnici. Da budem iskren, i ja sam imao sličnu situaciju u svojoj takmičarskoj karijeri. Tako je kako je – ako želite dobar rezultat na takmičenju potrebno je dostići onaj izuzetno tvrd, SUV izgled koji sudije toliko cene.

Jedini sport u kom je prihvtljivo biti «dehidriran» je bodibilding!
Iako nam doktori uvek ukazuju na opasnosti od čak i umerenog dehidriranja, mi (bodibilderi) kao ekstremisti, nikada se ne zadovoljavamo umerenim i umesto toga uvek idemo u krajnost. Krajnost u slučaju dehidratacije je – smrt!

Doktor u bolnici ni malo nije preterao kada ti je rekao da možeš da budeš srećan što si živ.
Tvoja dijagnoza je bila HIPER (previše) KALEMIJA (kalijum), i to ozbiljni poremećaj koji može da izazove zastoj srca...

Nastavak teksta, procitajte OVDE