Mart 28, 2024, 05:45:20 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.945 članova - Poslednji član: Fredgor
X3MShop banner

Autor Tema: Pomoc oko ishrane  (Pročitano 3605 puta)

Van mreže arsa023

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Pomoc oko ishrane
« poslato: Januar 15, 2020, 04:51:34 posle podne »
Pozz, nov sam na forumu, nadam se da ne postavljam temu koja vec postoji...ovako, visina 178, kilaza 70kg i 25god...vec godinu dana idem u teretanu (pre sam trenirao boks i mma i mako teretana u prekidima) i uspeo sam da nabacim 5 kila misicne mase (73kg)  i posle sam skinuo malo sala i dosao na 70 kg...tih godinu dana sam se hranio zdravo, bez junk fooda, ali nisam vodio racuna oko macros, od oka sam sve jeo, oko ,2000-2500 kalorija, 140-170g proteina, 200g carbs, 60-80g fats i nekih 50g secera...e sad, prosao sam kroz svakakve sajtove i  aplikacija trazeci kolicinu koju treba da unosim da bih nabacio jos malo misicne mase (otrpilke 75kg) i skinem % masti na oko 10%, ali svaki put naidjem na druge cifre i na kraju ostanem zbunjen... Pa me zanima koji su vasi saveti oko toga? U teretani imam intezivne strenght treninge i 1-2 nedeljno cardio od oko 30tak min...hvala

Van mreže Luka Šćepanović

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.013
  • Son of Zeus
    • Instagram
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #1 poslato: Januar 15, 2020, 05:21:46 posle podne »
Zato sto ti bog otac ne moze izracunat kolika ti je potrosnja kalorija jer na to utice milion faktora i zato svaki kalkulator izbacuje drugacije cifre. Moras sam da vidis koliko ti treba makrosa i kalorija.

Vidim da osnove vec znas tako da vremenom gledaj koliko ti treba da se popravljas ili da skidas kilazu i adaptiraj se prema stanju.
Meni Vidi Visi

Van mreže arsa023

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #2 poslato: Januar 15, 2020, 09:13:36 posle podne »
Hvala na odgovoru, otprilike gledam da sam 2500 kalorija da bih odrzavao ovo sto imam, naravno odredjena kolicina proteina, carbs i fats je tu, da ne pisem sad sve brojke, ali me zanima, negde sam procitao da bih efikasnije skinuo % masti treba da izbacim sto vise carbsa, ako je moguce na nulu ali odredjen unos zdravih fats da zadrzim jer tako teram organizam da trosi zalihe masti? Pa koliko je to efikasno i istina?

Van mreže Luka Šćepanović

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.013
  • Son of Zeus
    • Instagram
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #3 poslato: Januar 15, 2020, 09:48:25 posle podne »
Sve zavisi mili kakva ti je forma. Ako si previse masan onda ne mozes tek tako da izbacis sve nego kreces prvo sa deficitom, onda rotacija, pa low carb i kasnije kad oces da se izrezes do kosti ides keto. Polako samo. Ne zuris nidje. :)
Meni Vidi Visi

Van mreže arsa023

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #4 poslato: Januar 15, 2020, 10:00:03 posle podne »
Ma nisam mastan hahah po mojoj nekoj proceni izmedju neki 14-18% masti...msm fit, nisam debo 😂

Van mreže Luka Šćepanović

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.013
  • Son of Zeus
    • Instagram
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #5 poslato: Januar 15, 2020, 11:10:57 posle podne »
Izbaci slike pa cemo znat najbolje.
Meni Vidi Visi

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #6 poslato: Januar 16, 2020, 06:09:37 pre podne »
Hvala na odgovoru, otprilike gledam da sam 2500 kalorija da bih odrzavao ovo sto imam, naravno odredjena kolicina proteina, carbs i fats je tu, da ne pisem sad sve brojke, ali me zanima, negde sam procitao da bih efikasnije skinuo % masti treba da izbacim sto vise carbsa, ako je moguce na nulu ali odredjen unos zdravih fats da zadrzim jer tako teram organizam da trosi zalihe masti? Pa koliko je to efikasno i istina?

nije istina (to oko teorije koju si napisao na kraju)
nego....

cemu brojanje cal i tolika matematika?

Van mreže arsa023

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #7 poslato: Januar 16, 2020, 03:29:26 posle podne »
https://ibb.co/WvcFKVj
https://ibb.co/sytXVgL
https://ibb.co/7RXL6bb

Prve dve slike su pre 10 dana slikane
A posladnja slika je moj napredak u poslednje cetiri godine, sa 64kg na 73kg...trenutno sam na 70kg

I planiram da sasecem % masti na  8-10% a da pritom pridobijem misicnu masu, da budem na oko 73kg za sad...pa koje su tvoje preporuke?
I hvala na odgovoru

A sto se tice te matematike oko cal... Ne pitaj, haha iskreno ne znam ni sam, nekako mi lakse kad znam koliko sam cega uneo
« Poslednja izmena: Januar 16, 2020, 03:32:52 posle podne arsa023 »

Van mreže Luka Šćepanović

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.013
  • Son of Zeus
    • Instagram
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #8 poslato: Januar 16, 2020, 04:03:42 posle podne »
Ooo pa lijepa forma. E sad ne mozes i da skidas masti i da dodajes misice. Da bi nesto gubio moras biti u katabolizmu a da bi dodavao moras biti u anabolizmu. Tako da u procesu dodavanja misica moras dodati i malo masti a isto tako i u procesu gubljenja masti moras gubiti i malo misica. E naravno poenta je da te gubitke svedes na sto manju mjeru.

S obzirom da ti se vec vide trbusnjaci probaj prvo da rotiras hidrate pa ono postepeno spustas dok ne dodjes na jednu nulu pa na dvije pa na tri. Kad dodjes na tri prebaci se na low carb pa ako budes zadovoljan formom onda pojacaj hranu i budi u suficitu da bi dodavao.

Al opcija da sad dodjes sa 70 na 73 a da pritom skines masti ne postoji. Moraces prvo da izgubis malo pa onda polako da dodajes kvalitetnu kilazu.
Meni Vidi Visi

Van mreže arsa023

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #9 poslato: Januar 16, 2020, 04:14:07 posle podne »
Koliko sam razumeo, Znaci najvise paznje da posvetim oko unosa ugljenih hidrata...otprilike sad unosim oko 250... Smanjicu na 200 pa tako na svakih ned dana nize i nize dok ne postignem zeljenje rezultate? I posle samo da odrzavam?
Hvala na brzom odgovoru

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #10 poslato: Januar 16, 2020, 04:36:50 posle podne »
Citat
I planiram da sasecem % masti na  8-10% a da pritom pridobijem misicnu masu,

da li mislis da mozes sednes u kola, ubacis u rikverc i krenes napred?

Ili da polaksam
ako je za dobijanje mesa potrebam suficit (koji ti besomucno racunas)
a za definciju potreban deficit (koji ti takojder besomucno racunas)

kako mozes da budes u suficitu i deficitu u isto vreme??

Van mreže Luka Šćepanović

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.013
  • Son of Zeus
    • Instagram
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #11 poslato: Januar 16, 2020, 04:57:41 posle podne »
Nisi ukapirao. Rotacija hidrata je kad imas dane sa visokim, srednjim i niskim unosom ugljenih hidrata. Pogledaj jer imas milion tema kako se to radi. I ne smanjujes svake nedelje nego kad stagniras onda tek.

I ne treba paznje najvise da posvetis unosu hidrata. Moras da imas visok unos proteina i dovoljan unos zdravih masti.
Meni Vidi Visi

Van mreže arsa023

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #12 poslato: Januar 16, 2020, 08:18:38 posle podne »
Okej, hvala na pomoci, pogledacu po yt sta ima na tu temu

Van mreže Luka Šćepanović

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.013
  • Son of Zeus
    • Instagram
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #13 poslato: Januar 16, 2020, 08:37:53 posle podne »
Brate kakav yt. Imas forum sve ti pise od a do š.
Meni Vidi Visi

Van mreže sasadjak

  • Član
  • *
  • Poruke: 29
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #14 poslato: Januar 17, 2020, 04:59:56 posle podne »
da li mislis da mozes sednes u kola, ubacis u rikverc i krenes napred?
Zaboravio si da je Mira Crnobrnja to radila bez problema sa zastavom ?  :'( 8)
« Poslednja izmena: Januar 17, 2020, 05:01:33 posle podne sasadjak »