Mart 28, 2024, 12:51:30 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.945 članova - Poslednji član: Fredgor
X3MShop banner

Autor Tema: Deadlift i anterior pelvic tilt  (Pročitano 15823 puta)

Van mreže MarkoC88

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Odg: Deadlift i anterior pelvic tilt
« Odgovor #30 poslato: Februar 11, 2020, 10:21:06 pre podne »
Aj sii. Cu da thrust-ujem kukovima po teretani, jacam abs i gujzcu, istezem hip flexore i donja ledja!

Rekli ste DL nikako (mozda sumo varijanta, cujem da ne opterecuje ledja?).. Squat moze? Rows moze? Bench moze naravno :D I ako ne moz ni squat, onda samo da rokam 2 3 vezbe za noge i bench svaki put + trbusnjaci odvojeno i koji zgib + rows na kraju?

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Deadlift i anterior pelvic tilt
« Odgovor #31 poslato: Februar 11, 2020, 10:40:54 pre podne »
prvo idi kod strucnog lica, ortopeda ili fizija da ti uspostavi dijagnozu, ne mozes tako - ja imam neki problem , video na netu, pa sad sam nasao kako i da ga resim na netu, a poceo da "dizem gvozdjuriju" tipa juce... to se nikada ne zavrsi dobro, veruj mi... teretana je mesto gde koliko god mozes nesto da popravis, mozes debelo i da pokvaris... isto to vazi i sa internet znanjem, eto ovaj deckic Kalorijski Deficit, a pre bih rekao deficit sivih celija :), sa 13 godina prica o podoziranosti jebene galenike, sa 13 godina eej ! toliko ni dlaka nema na mosnicama :), a vec je poceo da parla o gluteusu za koji ni sam ne zna dal ga ima ili je izasao iz njega, reci kada provali sta je vagina! ili penis, pa kada nastane opsta konfuzija sta u sta ide... :D

salu na stranu, ako postoji neki problem, fizicke prirode, velika je verovatnoca, ako ne znas tacno sta radis, da ce uslediti povreda, znaci dal ce biti neka korektivna gimnastika/vezbe, dal ces morati da nadjes nekog da ti pokaze tehnike izvodjenja i da te prati neko vreme, to je sad na sta treba da obratis paznju... jer neke povrede su nepovratne...

Van mreže MarkoC88

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Odg: Deadlift i anterior pelvic tilt
« Odgovor #32 poslato: Februar 11, 2020, 06:56:29 posle podne »
Znas i sam kakvi su kod nas doktori.. Znam naseg ortopeda, fizio vrv i nemamo ovde i mogu odmah da ti kazem da covek ne bi nista pomogao (primer moje majke). Sad.. nije da sam kriv kao S, nije strasno :D kontam da neko ko se nosio sa tim vec moze vise da mi pomogne. A sto se tice gvozdjurije radim sa 30-50 kila max (sem bencha) i ne idem preko toga dok ovo ne popravim, nece valjda od toga nesto da se sjebe nepovratno.

Mali update: danas sam radio squat, hip thrust, trbusnjake i plank, hip flexor extenzije i veslanje (ta vezba mi nije prijatna iz nekog razloga). Ostavljacu ovde update povremeno, ako se ko nosi sa istim problemom da moze da vidi moja iskustva i greske.

I nemojte se svadjati, bud'te dobri na mom postu :)

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Deadlift i anterior pelvic tilt
« Odgovor #33 poslato: Februar 11, 2020, 07:52:50 posle podne »
trbusnjaci i plank.. dupliranje vezbi... o tome ti pricam.. nadji dobrog fizija da ti da vezbe korektivne gimnastike, veslanje ti ne prija jer pritiskas nerve,i dobar put ka usinucu... nije poenta da ti mi pisemo na postu a ti radio po svom, tako gubis i nase i svoje vreme... poz