Mart 28, 2024, 10:50:04 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.946 članova - Poslednji član: ylst
X3MShop banner

Autor Tema: KAKO POBOLJŠATI APETIT  (Pročitano 1386 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
KAKO POBOLJŠATI APETIT
« poslato: Mart 06, 2020, 12:52:50 posle podne »
Nekad davno Jim Romagna,Victor Martinez,Jose Raymond i Garrett Downing imali su nesto zajednicko sa vama-tezili su 60-tak kilograma i bili su slabici.Jeste da vam to ne bi palo na pamet kada ih pogledate danas,ova cetvorica sportista jako tesko dobijaju masu i isprobali su sve da bi tokom godina izgradili velicinu i snagu misica.

Koja je njihova tajna uspeha? Hrana. Vezba. Sta?Bili su tako dobri i otvorili su svoje frizidere kako bismo mi zavirili u njih.
Smatrate li sebe osobom koja tesko dobija masu?
Jim:Definitivno.Uvek sam se bavio sportom:igrao sam fudbal i bavio se atletikom i uvek sam imao problema sa tim.Gotovo 13godina sam zaglavio na 85kg.

Garrett:Sobzirom da sam prototip mezomorfa,svejedno tesko dobijam na tezini.Nemav velik apetit i ponekad mi je tesko da jedem velike kolicine hrane.Metabolizam mi je brz i brzo potrosim ono sto pojedem.

Victor:Moj metabolizam je takodje poprilicno brz.Kao dete sam jeo sta god da mi padne na pamet i nikad nisam dobijao na tezini.Danas je to dobro za varenje jer mogu jesti svasta.Naravno to nije dobro za moje misice.

Jose:Nije da tesko dobijam na tezini ali tesko gradim dobru misicnu masu.Pola kilograma na godinu dana je dobar rezultat za mene ako sve radim po pravilima.
Kako ste iskocili iz svog kalupa i poceli dobijati na velicini?
Victor:Sve je u ishrani.Hrana i nacin ishrane su za velicinu puno vezniji nego samo treniranje.Hocu da kazem,da mozete da trenirate ceo dan,ali ako ne hranite misice oni nece rasti.

Jose:Osobe koje tesko dobijaju na masi cesto ne jedu dovoljne  kolicine hrane a njihov metabolizam i tip telesne gradje zahtevaju vise mase nego prosecni ljudi.Vise obroka,vise kalorija po obroku i vise kvalitetnih obroka na dan.

Jim:Ucestali obroci su takodje resenje za osobe koje tesko dobijaju masu.Metabolizam radi protiv njih i ako ne jedu cesto teze je dobiti na masi.Takva osoba bi trebala da jede svaka 2-3 sata.Tu se ne radi o velikim kolicinama hrane nego o odgovarajucim obrocima koji pruzaju dovoljnu kolicinu goriva.

Koliko puta dnevno jedete?
Jose:Sest obroka dnevno i tri proteinska napitka.Victor:5-6 obroka i dva sejka.Jim:7-8 obroka.Garrett:6 obroka i 2-3 sejka.
Sem Jima zasto svi vi jedete tolike kolicine proteinskih sejkova?
Garrett:Kao sto sam vec rekao ponekad imam problem sa unosenjem odgovarajuce kolicine konkretne hrane sobzirom da mi apetit i nije jaca strana.Zato su mi sejkovi dobar izbor koji osigurava odredjenu kolicinu proteina i kalorija....

Nastavak teksta, procitajte OVDE