April 19, 2024, 06:07:22 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.090 poruka u 18.750 tema - 20.948 članova - Poslednji član: stefanl
X3MShop banner

Autor Tema: Kardio na ergometru  (Pročitano 5363 puta)

Van mreže MaliJovo

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Kardio na ergometru
« poslato: April 15, 2020, 01:15:31 pre podne »
Pozdrav svima, pri prvom postu otvaram novu temu, ali ću probati biti konkretan.
Odgovore nisam našao, te ću probati postaviti pitanja koja će u buducnosti nekome biti interesantna.

Rekreativni sam sportaš nogomet/tenis, nekada prije na faksu veslanje što je cilj ovog pitanja.

Kakav je potencijal kardia na ergometru u svrhu jačanja i držanja bfa niskim ?

Moj trening plan je okvirno ovakav, pa molim na ukazanje što se moze popraviti.
Bitna mi je kondicija, ali srce želi i lijepu definiciju uz nešto mišića.

Povoljno sam nabavio ergometar.
Kao prednosti mu vidim što radi velika večina mišića, s time imam iskustva, ali nemam iskustva kakav konkretno utjecaj ima uz komponiranje s teretanom za svrhu gradnje tijela.
Stoga me zanima i da li je 2x full body tjedno dovoljan stimulans za rast misica?

Da li bi trening organiziran poput ovog bio zadovoljavajuc uvjet za prvo ganjanje snizavanja bfa te potom dodavanje misica.

Trenutno na dijeti jede.
pon i uto 2g prot, UH samo sto bude u 50g orašastih, masti iz maslinovog na tuni
sri-pet 2g prot, 100g UH nakon treninga (Zobene + whey unutra + banana)
Sub i ned 1g prot, 250UH . Vikendom pojedem 3-4 banane dnevno. Da li su tolike banane velika greška ? S njima lakse iskompenziram da ne jedem smece.

Pokušao sam pojednostavit prikaz unosa proteina pa sam ovako napisao po kg.

TRENING
Pon i utorak, laganih 30-40 minuta ergometra

Srijeda full body

Petak HIIT na ergometru

Nedjelja full body

Molim vas na ukazivanje greški i mogučnosti poboljšanja.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Kardio na ergometru
« Odgovor #1 poslato: April 15, 2020, 07:08:08 pre podne »
moze ergometar, ali gledaj da ukljucis i bodyweight vezbe...  sto se tice cilja sa onom ishranom mozes da zaboravis odrzavanje bf, a o dodavanju misica to je nemoguce sada...

Van mreže MaliJovo

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: Kardio na ergometru
« Odgovor #2 poslato: April 15, 2020, 10:03:22 pre podne »
Trenutna ishrana mi je prvenstveno za dijetu da dođem na početnu točku za nabacivanje misica.

Korak po korak cu, a kada prođe dijeta cu u prijelaznom periodu podizanja kalorija sloziti ideju ishrane na provjeru.

Full body mi je u ovom trenutku praktički bodyweight + vježbe uz bučice, čučanj radim s tih 30 kila bučica.
Trenutno nije situacija idealna, ali i s ovakvim full body treningom se uspijem relativno zgazit.