April 26, 2024, 06:11:12 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Trening sa tegovima ujutru  (Pročitano 4825 puta)

Van mreže SAJ

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 163
Trening sa tegovima ujutru
« poslato: April 25, 2020, 05:56:08 posle podne »
Pozdrav svima.
Treniram preko 20 god. Visok sam 185cm, 84 kg. U poslednjih 5 god slabije, stigle povrede ledja, koljena...Uglavnom se trudim koliko toliko da sam u nekoj formi. Ishrana mi je aj da kazem ok.
Uvjek sam trenirao posle podne, medjutim, zbog posla bih htio da pocnem da treniram ujutru u 7h. Trening sa tegovima. Nikakvo forsiranje jace ili slicno, zbog povreda.
Od suplementacije bih uzimao glutamin i bcaa prije treninga i whey + glut + dex posle treninga. Iako ne radim jake treninge koristim suplementaciju.
Ne bih htio jos da smrsam, pa ne znam da li ce mi trening na prazan stomak jos vise ubrzati metabolizam i gubitak kg?
Najradije bih doruckovao pa posle sat i po na trening ali nemam vremena.


Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Trening sa tegovima ujutru
« Odgovor #1 poslato: April 25, 2020, 06:08:24 posle podne »
Pa nije problem trenirati na prazan stomak, samo pre treninga adekvatna suplementacija (BCAA) da se spreči katabolizam i nema problema. :)

Posle treninga sasvim korektno kako si naveo PWM šejk, nakon sat vremena obrok i nema problema. :)

Van mreže SAJ

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 163
Odg: Trening sa tegovima ujutru
« Odgovor #2 poslato: April 25, 2020, 08:49:22 posle podne »
Pa i ja pretpostavih. Ali bolje da pitam :)

Van mreže nenad979

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 51
Odg: Trening sa tegovima ujutru
« Odgovor #3 poslato: Avgust 22, 2020, 10:42:00 posle podne »
i ja vec dugo razmisljam da pocnem trenirati na prazan stomak ujutru kad radim posle podnevnu smenu da ne bih morao ranije da ustajem samo zbog dorucka ipak je i san dosta vazan