Mart 29, 2024, 11:57:27 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: YAMAMOTO TESTOROL ZA PCT  (Pročitano 3429 puta)

Van mreže Perun79

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
YAMAMOTO TESTOROL ZA PCT
« poslato: Maj 25, 2020, 10:37:16 posle podne »
Da li je neko radio PCT sa Yamamoto testorolom i koje doziranje i dužinu upotrebe bi preporučili? Da li je uz testorol potrebno uzeti još nešto i ako da u kojim količinama (terminator, vitamin D, ašvaganda, maka, kalcijum...)?
Imam 40 godina, visok 190, težak 97. Krećem sa prvim ciklusima koji će ovako izgledati: 1-4 nedelje testosteron depo 500, 2-5 nedelje proviron 50 svaki dan. Ovde mi je nedoumica da li možda i proviron ići od 1-4 nedelje umesto 2-5. Oporak hormona bi počeo 2 nedelje nakon poslednje doze depoa. Pauzu ću praviti 6 nedelja i onda ponavljati cikluse (4 on 6 off) samo što bi u prvoj nedelji radio frontloading. Odlučio sam se za kratke cikluse prvenstveno zbog lipidnog statusa iz razloga što sam imao emboliju pluća (trombovi) nakon operacije proširenih vena nogu (prošlo 5 godina od tada, od lekova pijem samo kardiopirin od 100 svakodnevno, u toku ciklusa bih kardiopirin povećao na 150), iz razloga bržeg oporavka hormona i nadam se lakšeg zadržavanja stečene mase (naravno uz pravilnu ishranu i trening).
Suplementacija u toku ciklusa: whey 1 merica ujutru sa 4 supene kašike maslinovog ulja, ezerex (sadrži L-arginin, propionil-L-karnitin i vitamin B3) 45 min. pre treninga, posle treninga whey 2 merice, vitamin D 1000 IU, omega 3 i razmišljam se da li da dodam puferisani kreatin.
Suplementacija posle ciklusa: gore navedeno plus ZMA, BCAA, glutamin, kreatin monohidrat i beta alanin.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: YAMAMOTO TESTOROL ZA PCT
« Odgovor #1 poslato: Maj 26, 2020, 05:28:09 pre podne »
Problem kod kure ti nije odabri lekova, vec duzina trajanja posto je u pitanju spori E i svakako ici sa njim 4 -5 ned pa na of je porpilicno besmisleno (pisali smo mnogo o tome kad je duzina estra u pitanju, vreme otpustanja, polu-zivot itd itd) Naravno, ne postojie UNIVERZALNI parametri da je kod svih isto, a pogtovo ne kod osoba 40+ (ne birni i ja sam, tako da ne potcenujem) gde je prirodan nivo testa u silaznoj putanji, ili je narusen usled nekih spoljnih faktora pa moze cak u usled npr tog tvog problema zdrastvenog koji si imao (ne dirketno na test, ali poremecaj rada drugih hormona, neminovno za sobom povlaci druge - nije tema).

Odgovor na tvoje pitanje je da se bez problema moze odradi restart hormonlanog panela, na tim dozama sa prirodnim preparataia odnosno da telo vratis u homoestazu sto prirodnije. Necu da ulazim u problematiku da li je to uopste i moguce, posto je to onda neka druga tema, o kojoj treba da se pise nasiroko i svakako cu u neko dogledno vreme da odovojm dan za to...

Sa kombinacijom preparata: testoROl, ashwaganda, terminator, vitamin C, omega 3 uz eventualne dodatke maca root-a su ljudi vracali hormonalne panele i nakon mnogo ozbiljnijih kura, doza, duzina trajanja- tako da je odgovro DA! Moze da se uradi bez problema.

Suplementacija posle ciklusa. Ne znam ZASTO odvajas te dve stvari, posto se ne zna kada je POTREBNIJA da li u toku ili posle ciklusa. Licno, bih uvek a ukoliko nistam u moguconosti da uzimam uvek, odabrao opciju U TOKU ciklusa, posto je valjda ciljd a iskoristis benefite lekova koje koristis maximalno, i ne vidim razloga zasto da ona stvar ne poguras max do krajnjih granica do kojih je moguce, jer svakak dodaci ishrani su potrebniji TADA. Neophodni su i posle, ali ako moras da biras.....

Tajming opravka se i radi negde 14 dan nakon zadnje aplaikacije, ali kao sto rekoh, previse je to kratak period, i nemilosrdno "drkanje" hpta a pogtovo u tim godinama. Bojim se da ce hormonalni
roller coster biti opasan i bolan, a to onda ne ovisi ni od lekova, ni to suplemenata vec od PSIHE i karaktera coveka.

Vitamin D ispod 5000 iu je besmislneno koristiti u tvom slucaju

Kratki ciklusi ti nece nista pridoneti lipidnom statusu ukoliko ti imas problem sa tim. Ne znam gde si i sta procita u vezi sa tim, ali kako mogu da primetim, da si citao odrdjene stvari (svakako ne tacne) te da si iz tih info izvlacio ono sto se tebi cini tacnim, logicnim, adekvatnim u tvom slicaju, a imas dosta gresaka, bas dosta..

Cardiopirin nema aposlutno niakkve veze sa tim sta ces dobiti i sta ces zadrzati od evenutalno stecenih misica i moj ti je savet da NE POVECAVAS doze na svoju ruku posto ti taj lek pijes zbog POTREBE za ne zbog hira, kao sto ces da konzumiras ove druge vrste lekova- iz hira

Van mreže Perun79

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: YAMAMOTO TESTOROL ZA PCT
« Odgovor #2 poslato: Maj 26, 2020, 08:30:12 pre podne »
Hvala ti na brzom odgovoru i korisnim informacijama. Što se tiče dužine ciklusa, prvobitni plan je bio 12 nedelja dok nisam počeo čitati o kratkim ciklusima... Svestan sam da bi tu bolja opcija zbog dužine estra bio propionat, ali sam prethodno već kupio u apoteci depo za 2 ciklusa, a i ne planiram kupovati ništa van apoteke. U vezi kardiopirina, spomenuo sam ga u kontekstu viskoznosti krvi, jer je u toku ciklusa povećan broj crvenih krvnih zrnaca, ali to ću sam skontati na osnovu protrombinskog vremena. Suplementaciju neću odvajati. Još jednom hvala i pohvale za forum koji pratim 3 godine.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: YAMAMOTO TESTOROL ZA PCT
« Odgovor #3 poslato: Maj 26, 2020, 08:34:06 pre podne »
pozdrav imam jedno pitanje za tebe , zar ne bi trebalo da gledas stanje trombocita, tokom ciklusa, njihovu koncentraciju i formu ? ne znam koliko zaista crvena krvna zrnca uticu na protrombinsko vreme...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: YAMAMOTO TESTOROL ZA PCT
« Odgovor #4 poslato: Maj 26, 2020, 12:13:33 posle podne »
Hvala ti na brzom odgovoru i korisnim informacijama. Što se tiče dužine ciklusa, prvobitni plan je bio 12 nedelja dok nisam počeo čitati o kratkim ciklusima... Svestan sam da bi tu bolja opcija zbog dužine estra bio propionat, ali sam prethodno već kupio u apoteci depo za 2 ciklusa, a i ne planiram kupovati ništa van apoteke. U vezi kardiopirina, spomenuo sam ga u kontekstu viskoznosti krvi, jer je u toku ciklusa povećan broj crvenih krvnih zrnaca, ali to ću sam skontati na osnovu protrombinskog vremena. Suplementaciju neću odvajati. Još jednom hvala i pohvale za forum koji pratim 3 godine.

Nema na cemu da se hvali
licno mi je zao sto ne zelis da prihvatis celokupan odgovor kao dobroanmern savet, a svakako kao neko ko je ako nista, u njajmanju ruku u empiriji imao razna iskustva.

Slazem se u vezi kupovine izvan apoteke, ali kao neko ko je 30 god u ovom sportu onda svakako treba da znas da neke stvari mogu da se pronadju aposlutno u kvalitetu ( JA NE PRODAJEM HEMIJU, DA OVO NE SHVATIS KAO NUDJENJE NECEGA), vec kao neko ko je tri puta operrisan zbog fejka, svakako sam i tu merodavan da mogu da konstatujem cinjenicu da postoji uvek nesto da je ok i sigurno za upotrebu. Da je testko filtirati-jeste, ali se moze.

Licno mi recenica "kupio sam za dva ciklusa galeniku i to je to" zvuci veoma nerazumeno kada se uzme nekoliko parametera, a neki od njih su glavni i osnovni. Da je ovo napisao covek sa 40 god, da je ovo napisao covek koji prvi put zloupotrebljava lekove, i da ovo pise covek koji iza sebe ima ozbiljanu historiju bolesti lecenja.....ali ok, Svakako je odlukca tvoja. Meni zvuci kao da je pisao decacic sa 18 god, kog lupaju kompleksi u skoli jer je neki ortak uzeo hemaru i nagruvao se pa kreshe dobre cupike.....bilo kako bilo.....

Pirat ti je ODLICNO napisao u vezi cardiopriina.Mislim da ti stanje tromocita bilo pametno da se prati...

Pamet u glavu i...savet kao nekoga ko ima 50 god...CUVAJ ZDRAVLJE!!

Van mreže Perun79

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: YAMAMOTO TESTOROL ZA PCT
« Odgovor #5 poslato: Maj 26, 2020, 12:18:09 posle podne »
Pozdrav Pirat. U mom slučaju (i ljudi sa istim zdravstvenim problemom) najbolje je kontrolisati stanje pomoću D-dimera, koji sad košta manje od 2000 RSD, nekad sam to plaćao 4k. Ja to praktikujem samo kada idem na kontrolne preglede i uslučaju da protrombinsko vreme nije dobro. Hvala na brizi.
Skrenuću sa teme da bih preneo ljudima koji imaju problem sa proširenim venama moje iskustvo sa teretanom. 3 različita vaskularna hirurga su mi rekla nikako vežbati noge u teretani, ništa jače od brzog hodanja. Ja sam počeo vežbati u teretani (po prvi put u životu) godinu dana nakon operacije, još uvek redovno vežbam i pazim na ishranu (uglavnom LCHF i keto). Smanjio sam drastično procenat telesne masti, i nikad se bolje nisam osećao. Ne koristim više lekove tipa flebodia, gelove, kreme, vendoksin i sl. Kompresivne čarape nosim samo kad treniram noge. Više mi je pomogla teretana nego svi lekovi koje sam koristio. Pare koje sam trošio na lekove sada koristim za suplemente. I upozorenje za kraj, treba biti umeren i osluškivati svoje telo. Dok sam radio 5x5 i došao do 100 kg u serijama u čučnjevima vratila se prepoznatljiva bol i stanje se pogoršalo. Pauzirao sam trening nogu 2 meseca i sada radim uglavnom PPL trening i više mi prija čučanj 10x10 sa 50 kg. Ovo je moje iskustvo, kao i u svemu u životu svako donosi odluke za sebe i isključivi je krivac je za eventualne posledice.

Van mreže Perun79

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: YAMAMOTO TESTOROL ZA PCT
« Odgovor #6 poslato: Maj 26, 2020, 12:29:34 posle podne »
Peđa, mislim da nemam komplekse. Prezadovoljan sam u porodičnom i zadovoljan u poslovnom smislu. Oženjen i veran ženi, imam troje dece. Što se tiče ciklusa odn. zloupotrebe lekova moja odluka je konačna. Žao mi je što se nisam posvetio teretani ranije i na neki način želim da nadoknadim propušteno. Naravno da je zdravlje na prvom mestu, probaću ciklus i ako mi ne bude prijalo telu prestaću, ipak su ovo male doze i kratak ciklus i ulazim u priču bez straha ali sa oprezom. Pozdrav.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: YAMAMOTO TESTOROL ZA PCT
« Odgovor #7 poslato: Maj 26, 2020, 01:26:02 posle podne »
Nisi me razumeo,
nisam rekao da ti imas komplekse, vec kao da pise klinac sa 18 god kog pucaju kompleksi, sto nuzno ne znaci da ih imas ti. Izivnjenje ako sam nesto pogresno napisao, mada nisam.

Hmm...
ja sam sada jos vise siguran da bi trebalo da jos jednom rezimiras i metodicki pristupis prici posto:

Citat
Ja sam počeo vežbati u teretani (po prvi put u životu) godinu dana nakon operacije, još uvek redovno vežbam i pazim na ishranu (uglavnom LCHF i keto). Smanjio sam drastično procenat telesne masti, i nikad se bolje nisam osećao

razlog za ovo je naravno fizicka aktivnost, smanjen % telesnih masnoca ali onos to je glavno, a ti ne razumes je da si OPROAVIO HORMONALNI PANEL. Isto je kao sa prirodom, kada je covek urnise godinama, i onda se desi nesto slicno Koroni (ne bih o tome kolika je prevara bila) vec o tome kako se priroda resetovala za veoma kratko vreme u mnogim krajevima - ISTO JE I SA TVOJOJIM hormonalnim panelom. On je bio narusen sigurno svim zdrastvenim probleima koje si imao, sa viskom kg, nezdravom ishranom - ti si naravno, simtome koje si sigurno imao, ili nisai pridavao znacaj ili si pripisiavao necem drugom- DEJA VU. Ali da ne duljim o tome, ono sto je bitno je da ces sada, ono sto si oproavio koliko toliko da RASTURIS!! U bukvalnom smislu reci - ZA CEGA? ZA STA?....

dalje

Citat
I upozorenje za kraj, treba biti umeren i osluškivati svoje telo. Dok sam radio 5x5 i došao do 100 kg u serijama u čučnjevima vratila se prepoznatljiva bol i stanje se pogoršalo. Pauzirao sam trening nogu 2 meseca i sada radim uglavnom PPL trening i više mi prija čučanj 10x10 sa 50 kg. Ovo je moje iskustvo, kao i u svemu u životu svako donosi odluke za sebe i isključivi je krivac je za eventualne posledice.

Iz greske u gresku i svakako si konkuliziju izneo vise nego dobro...ISKLJCUIVI KRIVAC je covek i snosi sam posledice za uradjeno. Licno bih rekao I TREBA

Citat
Naravno da je zdravlje na prvom mestu, probaću ciklus i ako mi ne bude prijalo telu prestaću, ipak su ovo male doze i kratak ciklus i ulazim u priču bez straha ali sa oprezom. Pozdrav.

Bez da ulazim u bilo kakvu dalju raspravu, ne volim kada mi neko izvrce reci ili stavlja u usta nesto sto nisam rekao.
Tebi zdravlje NIJE na prvom mestu. Dok si imao problema sa tim sto si imao, mozda i jeste, sada.....svakako NE
Ne radi to po sistemu PROBATI cu pa ako ne bude prijalo. Druze, to je kao da igras ruski rulet, pa kazes da ces da zavrstis jednom, ako te strefi ok, ako ne, vise neces. Ovde su posledice IZVESNE i ne postoje MALE i VELIKE doze - prijatelju postoji samo MALI i VELIKI hormonalni odaziv!!! Upamti sto ti je cika Peki rekao.
Kakav ce biti kod tebe odaziv? Iz empirije, u radu sa hiljadama ljudi (ne kao trener, vec kao prijatelj njihov) znam da ce biti bolno i haoticno- ne odmah, vec DAN POSLE SUTRA! I upamti, jos jednu stvar...lekovi se koriste za lecenje bolesti. TI ne lecis NISTA (kao ni ja niti bilo ko ko zloupotrebljava lekove) vec od njih trazis nesto, sto si projektovao u svojoj glavi. Ne ti- mi SVI. Da li je to ovo, ili ono, nebitno. U tovm pisanju, ni u jednoj recienici nisi spomenuo CILJ osim konstatacija, ja hocu, ja mogu, ja idem, odluka je konacna.

U svakom slucaju,
neka je sa srecom -od srca ti zelim

ja sam svakako off sa teme.....

svako dobro

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: YAMAMOTO TESTOROL ZA PCT
« Odgovor #8 poslato: Maj 26, 2020, 02:11:22 posle podne »
Perun79

ja bih na tvom mestu razmisljao u nekoliko pravaca, s obzirom da ne znam o tebi nista osim sto sam stekao utisak da si skinuo neki poprilican over weight, tu se apsolutno slazem sa Pedjom , da ti je telo prodisalo! pa jbg, oseca se covek bolje kada skine i manje body fat-ove, tako da to ti je odlicno sto si uradio, prosirene vene su karakteristika pre svega gojaznih ljudi, prosirena trbusna aorta takodje... to su neke stvari na koje treba obratiti posebno paznju i kontrole, e sada uzrok tih embolija moze biti sama operacija , kao jedna od nus pojava, ali cesto nije, tj ako si imao pre trombozirane vene , ja ti nikako ne bih preporucio da ulazis u pricu sa steroidima, zasto? prvenstveno zbog estrogena, ukratko imas mnogo da kazem predispozicija da ti estrogen podivlja (godine/hormonski status, dosta masnih celija koje miruju trenutno, sumnjivo znanje o steroidima i iskustvo), a i ne treba izostaviti da imas mozda genetsku predispoziciju ka ugruscima, defitivno ne bi bilo lose da se odradi i hormonski panel. procitaj studije o estrogenu i kardiovaskularnom uticaju. I iskreno ja nikada ne bih pogotovo u tim godinama razmatrao takav ciklus... tu mora malo vise truda i novca da se ulozi da bi dobio neki kvalitet, ovo sto si naveo je cista kozmetika koja jbg odlazi cim se vrate (ako se vrate) parametri na pocetno stanje, ono razmisli... jako je bitno da nemas genetski problem plucnih embolija! krucijalno!

mislim sranje zvuci, ali taj ugrusak moze da ode, znas i sam gde sve i sta da izazove...  i desavalo se, mlad covek , cak i nakon prelezanog mozdanog da opet udje u pricu sa hemarom i tek kada ga je dva put drmnulo, ostao je citav ali prolazeci kroz to... jel se isplati rizik ?
« Poslednja izmena: Maj 26, 2020, 02:19:38 posle podne pirat »