Mart 28, 2024, 10:50:40 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.946 članova - Poslednji član: ylst
X3MShop banner

Autor Tema: Prvi ciklus - Savet  (Pročitano 2927 puta)

Van mreže dexoni

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Prvi ciklus - Savet
« poslato: Maj 26, 2020, 09:02:29 posle podne »
Pozdrav ljudi, kao prvo sve pohvale za rad na forumu , duze vreme vec pratim vas forum i mnogo stvari sam naucio.

 Evo dodje i vreme da ja pitam nesto, tako i napravih racun, jer nisam mogao naci slican savet, trudim se da pretrazujem vec pisane teme ali ipak svi smo mi drugaciji na svoj nacin pa eto odlucih da pitam za moj slucaj. Treniram u teretani vec duze vreme, oko 5 godina tacnije , ranije sam kosarku trenirao, pa sam imao slucaj da naglo porastem .Do sada je to bilo cisto rekreativno, jer zbog povrede sam prestao kosarku trenirati, i prebacio se na fitness. Naravno nije to bilo aktivno treniranje 5 godina, studirao sam , pa je imalo tu i prekida i slicno.
Imam 26 godina, 195 cm sam visok tezak trenutno oko 100 kila. Prvi put kada sam usao u teretanu imao sam 190 cm i oko 75 kila, muku sam imao da se ugojim  ;D Trenutno sam na bulking, znaci unosim oko 3600 kalorija, ukratko cu napisati na sta se svode moji obroci.

Dorucak
jaja , ovsene , banana, kikiriki puter , mleko , merica proteina jos neko kostunjicavo voce, zavisi od situacije, sve to u blenderu i popijem

rucak 1
riza, piletina, neka salata

rucak 2 bude posle treninga isto kao rucak 1

protein shake nakon toga uz neko voce

vecera nije bas cisto , pojede se neki hamburger nekad iskreno da kazem , nekad ponovim ono sto je ostalo od rucka uz masni sir

uglavnom kalkulacijom makro nutrijenata zadovolji se dnevna potreba


Do sada nisam koristio aas, planirao sam da pocnem ciklus sa 500 mg testosterona nedeljno i zanima me sta da uzmem uz to kako bi dobio na misicnoj masi, naravno dok budem koristio aas ishranu cu doterati , tako da ce sve biti cisto i kolicinski dovoljno.



Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Prvi ciklus - Savet
« Odgovor #1 poslato: Maj 27, 2020, 10:13:21 pre podne »
Pozdrav

Citat
Trenutno sam na bulking, znaci unosim oko 3600 kalorija,

na bulking a bf over 17-20% ?
zasto racunati cal?

Citat
uglavnom kalkulacijom makro nutrijenata zadovolji se dnevna potreba

a sto se onda mucis sa belim mesom, pirincem itd?
Odes dva puta dnevno u McDonalds, i jedno u pekaru masan burek i jogurt i eto 3600 cal...zadovoljio si dnevne potrebe....cemu muka....

Citat
Do sada nisam koristio aas,

i nemoj jos jedan duzi vremenski period- ISKREN savet...

ali da skratimo
daleko je ovoo da je katastrofa, ali je daleko od toga da nesto znaci ovaj tvoj jelovnik za ovaj izgled.
Ti se lomis izmedju toga da nabacis kg i da budes u formi. Oboje NIJE moguce

nego..ne rece koji protein shake uzimas
da li koristis jos nesto od suplementacije itd?

Van mreže g0xy

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 754
  • Go hard or go home
Odg: Prvi ciklus - Savet
« Odgovor #2 poslato: Maj 27, 2020, 10:55:44 pre podne »
Ne da nisi za ciklus,nego si daleko bar dve godine ozbiljnog treninga i odgovarajuce ishrane.
Ono sto bi prvo trebao da uradis,je da prvo skines to salo i svedes se bar na jedno 10% telesne masnoce.
Nakon toga tek mozes poceti da nabacujes meso,uz clean hidrate i kvalitetne proteine.
Pravilo je da se pre ciklusa,postigne genetski maksimum misicne mase,a ti si svetlosnim godinama daleko od toga.
Kakav crni ciklus,sa ovim BF,ovim treningom i ishranom, naduces se kao zaba od estrogena i vode i zapecatices svaki svoj naredni napredak.
« Poslednja izmena: Maj 27, 2020, 11:02:32 pre podne g0xy »

Van mreže dexoni

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Prvi ciklus - Savet
« Odgovor #3 poslato: Maj 27, 2020, 12:10:23 posle podne »
Pozdrav

Citat
Trenutno sam na bulking, znaci unosim oko 3600 kalorija,

na bulking a bf over 17-20% ?
zasto racunati cal?

Citat
uglavnom kalkulacijom makro nutrijenata zadovolji se dnevna potreba

a sto se onda mucis sa belim mesom, pirincem itd?
Odes dva puta dnevno u McDonalds, i jedno u pekaru masan burek i jogurt i eto 3600 cal...zadovoljio si dnevne potrebe....cemu muka....

Citat
Do sada nisam koristio aas,

i nemoj jos jedan duzi vremenski period- ISKREN savet...

ali da skratimo
daleko je ovoo da je katastrofa, ali je daleko od toga da nesto znaci ovaj tvoj jelovnik za ovaj izgled.
Ti se lomis izmedju toga da nabacis kg i da budes u formi. Oboje NIJE moguce

nego..ne rece koji protein shake uzimas
da li koristis jos nesto od suplementacije itd?

Hvala Pedja na odgovoru , puno.

Sto se tice suplementacije koristim whey, posle treninga mix sa dekstrozom,  bcaa, omega 3, i poceo sam da koristim kreatin, jer sam pauzirao neko vreme.


Van mreže dexoni

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Prvi ciklus - Savet
« Odgovor #4 poslato: Maj 27, 2020, 12:13:56 posle podne »
Ne da nisi za ciklus,nego si daleko bar dve godine ozbiljnog treninga i odgovarajuce ishrane.
Ono sto bi prvo trebao da uradis,je da prvo skines to salo i svedes se bar na jedno 10% telesne masnoce.
Nakon toga tek mozes poceti da nabacujes meso,uz clean hidrate i kvalitetne proteine.
Pravilo je da se pre ciklusa,postigne genetski maksimum misicne mase,a ti si svetlosnim godinama daleko od toga.
Kakav crni ciklus,sa ovim BF,ovim treningom i ishranom, naduces se kao zaba od estrogena i vode i zapecatices svaki svoj naredni napredak.

 Hvala G0xy na odgovoru, da to je ono na sta cu onda da se fokusiram neko vreme, zato sam i iskreno napisao ovde, da cujem misljenje iskusnijih. I koristilo je, ipak cu se bazirati vise na ishranu i trening, da se pokusam bar pribliziti tom genetskom maksimumu.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Prvi ciklus - Savet
« Odgovor #5 poslato: Maj 27, 2020, 02:00:23 posle podne »
Pozdrav

Citat
Trenutno sam na bulking, znaci unosim oko 3600 kalorija,

na bulking a bf over 17-20% ?
zasto racunati cal?

Citat
uglavnom kalkulacijom makro nutrijenata zadovolji se dnevna potreba

a sto se onda mucis sa belim mesom, pirincem itd?
Odes dva puta dnevno u McDonalds, i jedno u pekaru masan burek i jogurt i eto 3600 cal...zadovoljio si dnevne potrebe....cemu muka....

Citat
Do sada nisam koristio aas,

i nemoj jos jedan duzi vremenski period- ISKREN savet...

ali da skratimo
daleko je ovoo da je katastrofa, ali je daleko od toga da nesto znaci ovaj tvoj jelovnik za ovaj izgled.
Ti se lomis izmedju toga da nabacis kg i da budes u formi. Oboje NIJE moguce

nego..ne rece koji protein shake uzimas
da li koristis jos nesto od suplementacije itd?

Hvala Pedja na odgovoru , puno.

Sto se tice suplementacije koristim whey, posle treninga mix sa dekstrozom,  bcaa, omega 3, i poceo sam da koristim kreatin, jer sam pauzirao neko vreme.



i dexoni ti je dao skroz korketan odg....
znam druze da je whey, samo pitam koji whey i ta dextroza...ako je vise od 10ak gr...nema neke potrebe z atim

kreatin je ok..

Van mreže dexoni

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Prvi ciklus - Savet
« Odgovor #6 poslato: Maj 27, 2020, 02:18:08 posle podne »


i dexoni ti je dao skroz korketan odg....
znam druze da je whey, samo pitam koji whey i ta dextroza...ako je vise od 10ak gr...nema neke potrebe z atim

kreatin je ok..
[/quote]

Trenutno je Optimum Nutrition Gold Whey.
Da video sam, kod mene je slucaj da  prvi put imam ovakav procenat BF-a, kroz zivot sam bio mrsavko, u jedno doba kada sam pocinjao sa treningom cak sam imao i bas vidljive trbusnjake, e onda sam krenuo da se gojim, u procesu sam koristio i junk food, kojekakve gejnere (slusao savete takozvanih “strucnjaka”). I pre pola godine mi se desi da prvi put preskocim 100 kg  .
Od kada sam saznao za forum mogu reci da sam poceo da se edukujem kako treba.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Prvi ciklus - Savet
« Odgovor #7 poslato: Maj 27, 2020, 04:47:15 posle podne »
taj whey nije ono sto je nekada bio, danas nikada ne bih dao pare za taj nivo kvaliteta iako znam da se pojavljivao na nasem trzistu iznova i iznova... ima dve stvari koje su moguce: za eu ga prave drugacije, ili se oni vade na staru slavu pa su pali sa kvalitetom a ostavili cenu... u svakom slucaju kada popijes kantu ako vec gledas da das na kvalitet i cena nije problem, idi  na Iso Fuji definitivno... to je jedini izolat koji sam pio/pijem do sada, za koji sam siguran da nema laktoze, a to dosta znaci, zbog samog procesa obrade... pisem ti ovo zbog cene, posto znam koliko kosta ON, a ne vredi toliko definitivno...

Van mreže dexoni

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Prvi ciklus - Savet
« Odgovor #8 poslato: Maj 27, 2020, 05:42:01 posle podne »
taj whey nije ono sto je nekada bio, danas nikada ne bih dao pare za taj nivo kvaliteta iako znam da se pojavljivao na nasem trzistu iznova i iznova... ima dve stvari koje su moguce: za eu ga prave drugacije, ili se oni vade na staru slavu pa su pali sa kvalitetom a ostavili cenu... u svakom slucaju kada popijes kantu ako vec gledas da das na kvalitet i cena nije problem, idi  na Iso Fuji definitivno... to je jedini izolat koji sam pio/pijem do sada, za koji sam siguran da nema laktoze, a to dosta znaci, zbog samog procesa obrade... pisem ti ovo zbog cene, posto znam koliko kosta ON, a ne vredi toliko definitivno...
Ova dva meseca , koristim optimum nutrition, inace koristim myprotein, a vidim ima i sada neki THE nutrition whey, koji je povoljan. Tako da planiram da se vratim na neki od ova dva.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Prvi ciklus - Savet
« Odgovor #9 poslato: Maj 27, 2020, 06:50:21 posle podne »
ovo pogledaj i procitaj ak profil kao i sertifikate za kvalitet i proveru istog: https://www.ogistra-nutrition-shop.com/90-proteina-izgradnja-misica/763-iso-fuji-yamamoto-nutrition2000-grama.html

ne pratite suplement industriju, Optimum nakrcan laktozom, sta ce ti to , to znaci da ima i drugih necistoca koliko hoces, oduvek je bio, myprotein dok ne vidim da imaju ekspozituru i to ne u nekoj improvizovanoj garazi nego da se cuje za njih,  sa fiskalnim racunom,  ne kupujem, danas mozes da nabavis protein gde hoces i podignes online prodaju, sutra zatvoris kada hoces, ko da te nije ni bilo... a mogao si nisador da prodajes u kesama...