April 20, 2024, 07:39:06 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.091 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: KeithTeaxy
X3MShop banner

Autor Tema: Adekvatna suplementacija?  (Pročitano 2064 puta)

Van mreže Hyperborei

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Adekvatna suplementacija?
« poslato: Jul 21, 2020, 04:12:29 posle podne »
Pozdrav svima,
pre nego što postavim pitanje, želim da dam više podataka o sebi:

MUŠKARAC / 32 godine
193cm / 101kg

Od anomalija imam viši krvni pritisak koji nikada nije u nekim ekstremnim vrednostima (u proseku 140-85) niti osećam neke od simptoma visokog pritiska. Krvna slika i svi drugi parametri su u najboljem redu. Puls u stanju mirovanja 60-70.

Od suplementacije koristim whey, BCAA i vitamine i minerale. Koristio sam i T-Roll sa kojim sam zaista prezadovoljan, kao i l-arginin za koji ne mogu da procenim efekat.
Usled mnogo dnevnih aktivnosti, a i godina koje su me koliko toliko stigle često nemam dovoljno energije na treningu koliko želim pa me zanima koja bi od suplementacije mi pružila to što mi je potrebno, a da nemam nekih problema sa pritiskom npr. Takođe bi mi eventualno dobro došla preporuka za suplementaciju koja bi malo "pogurala" moje usporeno telo u smislu različitih anaboličkih i drugih procesa ma koliko god to bilo moguće, a i oporavak mi je zaista kritičan ako uporedim sa pre 10ak godina kada sam aktivno trenirao.

Ja sam napravio određeni spisak stvari koje planiram da naručim u ovoj turi pa me zanima šta biste ovde eventualno dodali/oduzeli itd.

https://www.ogistra-nutrition-shop.com/module/blockwishlist/view?token=AED0F7B32C528848


Hvala i pozdrav! :)





Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Adekvatna suplementacija?
« Odgovor #1 poslato: Jul 21, 2020, 04:41:51 posle podne »
tvoje resenje ide ka ishrani sto se tice pritiska, a od suplementacije moze pomoci adekvatan unos Mg citrata, ili generalno da vodis racuna o unosu Mg (donat voda), koenzim q10, ashwaghanda, l carnitin, ekstrat belog luka pred spavanje, nazalost kada je u pitanju trening, samo nesto poput Beta Alanina, arginin mozes svakako koristiti do 5 grama...

edit kada skines kilograme, visak koji imas, pritisak ce se unormaliti
« Poslednja izmena: Jul 21, 2020, 04:59:47 posle podne pirat »

Van mreže Hyperborei

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Adekvatna suplementacija?
« Odgovor #2 poslato: Jul 21, 2020, 11:37:32 posle podne »
Hvala pirate.

Da li postoji rizik prilikom uzimanja GH Max-a? I ono sto mi je najbitnije jeste da li ima neki preloader ili slicno sto bih mogao koristiti jer osecam tu najveci nedostatak - jak naboj energije tokom treninga?


Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Adekvatna suplementacija?
« Odgovor #3 poslato: Jul 22, 2020, 12:18:49 pre podne »
ma jok, to bese arginin + ornitin? slobodno taj penis pij jer i ne radi nesto posebno :) tebi je bitan SAN, i da pripazis na ishranu, pogotov ne kasne obroke nego se navikavaj na sto raniju veceru...  tebi nijedan stimulans nece doneti bolji trening cak ce te uvesti u kanal...  krvni povecan pritisak, je najdestruktuvniji ako te davi tokom noci, to je onda zacaran krug, lose spavas, lose se budis, i nemas energije za trening, pogotovo ako je na kraju dana, i onda idemo tako u nedogled... jos ako krnes neki pre workout.. moze svasta da se desi... znaci tebi treba adekvatna fizicka aktivnost (vrlo umerena tegovi + kardio), srednjena ishrana (nadam se da znas sta to znaci) i pre svega DISCIPLINA, na makar jedno 15 dana kako bi primetio razliku u nivoima energije , i kada se unormali pritisak, ti ni tada nemas potrebe da rokas bilo kakve pre workoutove itd.. za koje licno mislim da su sranje i da samo donose vise stete nego koristi...  lozana za klince debile...  znaci uzmi koenzim q10 onaj u prahu se vise isplati, i idi prvu nedleju 30 mg, a vec drugu slobodno na 60 mg dok ne ispraznis bocu, glutamin yamamotov (znam zasto ti kazem od yama), 10 g pred spavanje, 3-4 puta tegovi full body 1 vezba male partije, dve vezbe velike sve po 2-3 radne serije + 15 min kardio, pazi na unos vode i elektrolita, Na, K, kao i Mg i Ca... prati pritisak nakon te 2 nedelje. nemoj da budes u bilo kakvim deficitima jos, nek se telo privikava na trening i kardio vaskularno opterecenje, ali nemoj jesti sranja... samo clean...

Van mreže Hyperborei

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Adekvatna suplementacija?
« Odgovor #4 poslato: Jul 22, 2020, 12:24:17 pre podne »
Hvala puno. Poslusacu sve i nadam se najboljem :)