Mart 29, 2024, 03:53:52 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: Pomoć oko ishrane  (Pročitano 2202 puta)

Van mreže Miloš Blagojević

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Pomoć oko ishrane
« poslato: Jul 27, 2020, 04:10:04 posle podne »
Pozdrav svima, zovem se Miloš imam 42 god., visok sam 180 cm, težina 91 kg, BMR 1930 TDRR 2900, pokušavam da skinem kilažu pošto sam se blago rečeno upropastio i zapustio u zadnjih 6 god. Počeo sam da vežbam i pokušavam da se hranim zdravije jer sam jeo užas hranu sa previše hleba i masti.
Trenutno klopa izgleda ovako:
1. 3 jaja cela i 50gr. ovsenih
2. 130gr. belog mesa, 100gr. pirinča salata
Trening
3. 130gr. belog mesa, 100gr. pirinča, salata
4. 130gr. belog mesa, neko kuvano povrce karfiol najčešće, nekad prokelj, 50gr. badema
5. Sir mladi 150gr. ima 10%mlečne masti i 50gr. badema
Obroci budu u razmaku od 2.5 do 3 sata
Idem rotaciju ugljenih hidrata 100 150 200 150 100 150 200
Vezbam 6 meseci ovu ishranu sam počeo pre 10 dana, pre početka ove ishrane sam bio jači u treningu pa se bojim  da ne unosim dovoljne količine hrane, strefila me i prehlada juče. Uzimam vitamin D i C vitamin samo.

Van mreže BOGISHA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 902
  • Sve je to od loseg vina
Odg: Pomoć oko ishrane
« Odgovor #1 poslato: Jul 27, 2020, 04:57:27 posle podne »
Jel krenula  kilaza na dole?

Van mreže Miloš Blagojević

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Pomoć oko ishrane
« Odgovor #2 poslato: Jul 27, 2020, 05:09:31 posle podne »
Jeste, nešto preko 1 kg za 10 dana, nemam digitalnu vagu, najviše me plaši iskreno ovaj pad snage i imuniteta ili je to normalna reakcija tela zbog prelaska na zdraviju hranu ?

Van mreže BOGISHA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 902
  • Sve je to od loseg vina
Odg: Pomoć oko ishrane
« Odgovor #3 poslato: Jul 27, 2020, 05:19:24 posle podne »
Ako si pod prehladom nemoj siliti telo oporavi se pa nastavi lagano

Van mreže AleksandarStanisljevic

  • Član
  • *
  • Poruke: 43
Odg: Pomoć oko ishrane
« Odgovor #4 poslato: Avgust 01, 2020, 07:54:53 posle podne »
Napisi nam kako si se hranio prije ovog rezima. Moguce da si previse naglo srezao sve i usao u nagli deficit s nutrijentima. A moze biti da je i do psihe jer previse se opteretis s vaganjem i tacnim unosenjem...a samim time se povećava i stres a on utice nepovoljno na hormone.

Van mreže Miloš Blagojević

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Pomoć oko ishrane
« Odgovor #5 poslato: Avgust 01, 2020, 08:32:33 posle podne »
Hranio sam se ko prosecan srbin burek, salama, slanina, mesiste, jesam počeo da merim i ušao sam u veći deficit, više ne merim, jedem zdraviju hranu i po osećaju. U pravu si 100%

Van mreže AleksandarStanisljevic

  • Član
  • *
  • Poruke: 43
Odg: Pomoć oko ishrane
« Odgovor #6 poslato: Avgust 01, 2020, 08:57:06 posle podne »
Hranio sam se ko prosecan srbin burek, salama, slanina, mesiste, jesam počeo da merim i ušao sam u veći deficit, više ne merim, jedem zdraviju hranu i po osećaju. U pravu si 100%
Samo postepeno treba jer cim se nesto naglo napravi neki potez onda strada psiha. Isto kao i s cigarama i kockom ne mozes naglo da ih ostavis nikako. Jer onda patis za time i kada tada ces da ponovo krenes s tim. Moje mišljenje je da ides postepeno da znas da danas moras da pojedes npr. 5 jaja, 1kg mesa 1 kg sira i paket tjestenine...i opet kada dodjes u iskusenje da probas neki burek onda da pojedi...ali ne sada da se prejedes  :D. Jer realno ti ne ciljas sada na neku maksimalnu odranost tijela...i da ce ti jedan komad cokolade ili jedan komad slanine da naskodi i nece. A ja licno se ne drzim tih bmr i tdrr mjera...jer nema svako istu potrošnju i isti metabolizam. Tako da opusteno vise ces sebi stete nanjeti s stresom nego icim drugim.

Van mreže Miloš Blagojević

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Pomoć oko ishrane
« Odgovor #7 poslato: Avgust 02, 2020, 01:50:12 posle podne »
Razumeo sve