Mart 28, 2024, 03:38:52 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.945 članova - Poslednji član: Fredgor
X3MShop banner

Autor Tema: Nova rotacija na osnovu teme "1,2,3 trbusnjaci za leto su tu" :)  (Pročitano 1883 puta)

Van mreže Cebara

  • Član
  • *
  • Poruke: 31
Nova rotacija na osnovu teme "1,2,3 trbusnjaci za leto su tu" :)
« poslato: Septembar 13, 2020, 05:08:49 posle podne »
Postovanje ljudi trebaju mi saveti i sugestije. Na rotacijama sam nepuna 3 meseca i skinuo sam 9,10kg :) Da budem iskren vise me smorila ta ishrana i hocu da promenim dijetu.Procitao sam tekst "1,2,3 trbusnjaci za leto su tu" i sastavio jelovnik na osnovu njega. Molim vas dajte mi vase savete i sugestije,od sutra bih krenuo na nju. Imam 78kg,visok sam 178cm. Hvala vam svima unapred!!!

PON,UTO,SREDA:
1.Obrok: 6 jaja cela
2.200g piletine i salata
3.200g piletine i salata
4.5 jaja      *0 hidrata

CET.I PETAK:
1.Obrok:5 celih jaja i 80g ovsenih
2.230g mesa+80g pirinca i salata
3.5 celih jaja *Ovde ima oko 120g hidrata

VIKEND:
1.Obrok: 4 cela jaja+2 belanca+150g ovsenih
2.100g piletine i 170g pirinca+salata
3.2 cela jaja+2 belanca+ella    *ovde ima oko 230g hidrata

Pitanja i nedoumice
1.U prva 3 dana najbolje bi bilo da se ne unose hidrati poput pirinca ili krompira sem dekstroze u PWM?
Ako osetim zudnju za hidratima jel ok da pojedem bar 60g pirinca?

2.Treniram pon,uto,cet i petak i kardio ujutru na prazan stomak. Za to nema brige

3.Koliko dugo da budem na ovoj dijeti?

4.Izvinjavam se na racunanju i zamaranja oko kalorija znam da se neki jeze toga,ali u svim ovim danima unosim oko 1600kcal(dakle u deficitu sam). Koliko je brojanje kalorija uopste bitno?

5.Jel moze neki mali cheat nedeljom?
---------Momci,fala vam unapred!--------
« Poslednja izmena: Septembar 13, 2020, 05:15:00 posle podne Cebara »

Van mreže Borkox91

  • Član
  • *
  • Poruke: 15
Odg: Nova rotacija na osnovu teme "1,2,3 trbusnjaci za leto su tu" :)
« Odgovor #1 poslato: Septembar 14, 2020, 08:48:24 posle podne »
Pozdrav....sacekaj misljenje iskusnijih ali ja mislim da ti ovde imas mnogo malo proteina u svim danima....nzm zasto ih smanjujes u danima kad ides visoko sa hidratima...proteine drzi konstantno 2g/kg a rotiraj hidrate, tako ce i ujedno kalorijski unos da bude rotiran...i mnogo ti je ,,siromasna,, ishrana (ako razumes), ubaci jos mesa, mozes i whey, salate, zdrave masti....e sad odg na tvoja pitanja 😀
1. Ako uzimas dex bez wheya onda to nema smisla, ali mozes recimo 40g dex i mericu whey posle treninga, znaci moze dex ali sa wheyem
2. Nzm sta je pitanje
3. Ako radis sve ispravno onda budes dok ne napravis rezultat,mani se ono 8, 12 nedelja
4. Smatram da su kalorije jako bitne ako je i makro unos poredjan kako treba
5. Nemoj ni da radis dijetu ako zeljno iscekujes nedelju da se natovaris palacinkama i pizzama, znaci odluci sta ces....
Opet kazem ja nemam neko iskustvo sacekaj ljude koji znaju mnogo vise...

Van mreže Borkox91

  • Član
  • *
  • Poruke: 15
Odg: Nova rotacija na osnovu teme "1,2,3 trbusnjaci za leto su tu" :)
« Odgovor #2 poslato: Septembar 14, 2020, 09:00:46 posle podne »
A da jos nesto....mani se kalkulatora za kalorije, utvrdi sam na kom unosu dodajes na kom odrzavas i na kom skidas...znaci najbolje je da ispratis jedan kalorijski unos i da budes konstantan pratis vagu i ogledalo...po tome ces da spustas kalorije koliko ti bude potrebno ali to radi pametno, svake nedelje ili dve 100kal je sasvim dovoljno...ali sve u svemu, tesko ce bilo ko da ti pomogne jer nemas slike trenutnog stanja kao ni to sta si do sad unosio i koliko