April 25, 2024, 08:51:26 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Pocetni  (Pročitano 2173 puta)

Van mreže ljubogrk

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 96
Pocetni
« poslato: Septembar 11, 2020, 02:48:06 posle podne »
Evo Pedja tema, i izvini sto sam pisao u blic pitanju.

Pozdrav Pedja, vec neko vreme citam ovaj forum i sad sam se i registrovao.
Imao bih Pedja jedno pitanje za tebe.
Naime imam 185cm i 76kg, hteo bi da povecam masu, na primer na nekih 80kg, i pri tome nisam sad nerelean sasvim pristojno bi mi bilo da je bf nekih 15-20%. Visok sam i mrsav, a imam sala na stomaku, skinny fat.
Procitao sam sta si pisao, i zapalo mi je za oko jedna tvoja recenica, da ljudi koji do sad nisu se zdravo hranili i trenirali, ne treba da preteruju sa UH i Proteinima, jer to na pocetku njihovo telo me moze odma da usvoji, jer su pre toga jeli dosta smeca.
Pa bi me zanimalo sa koliko UH/P/M gr/kg  da pocnem, za pocetak? Hvala, svako dobro

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pocetni
« Odgovor #1 poslato: Septembar 11, 2020, 05:15:55 posle podne »
Pa vidi
ovde svakako nece niko da ti pise neki program ishrane, sta , kako, kada itd itd
Ali
ono sto je bitno da se kaze je to da si ti APOSLUTNI POCETNIK u celoj ovoj prici i pre nego sto bilo sta ti padne na pamet bi trebalo da naucis da TRENIRAS. Kada mislim, treniras, ne mislim da podcenjujem vec da ti kazem da je u tvom slucaju, privuh 3-4 ned primarno da naucis i savladas adekvatno trening. I sada dolazimo do stavke KOJI trening, a to ne ovosi samo od pukog pisanja po netu vec od vise faktora (one koje si naveo ne znace nista osim statistikste)

Kada savaladas te elemente, pocetne upalne procese na telu itd itd itd, onda mozes da razmisljas o stavki 2 koja jste najvaznija a to je HRANA. ALi svkaako treba da se ide korak po korak.

Vidim da koristis neke eng termine, sto svakako u tvojoj fazi NIJE NI DOBRO NI PAMETNO, posto iscitavanje raznih foruma na stranim jezicima moze da postavi totalno pogresnu sliku celkupne price, posto i uglavnom ti sto odgovaraju na postavljanje pitanje u 99% slucejaeva izgledaju isto kao i ti sto pitaju (da sada ne ulazim u detalje oko ovoga ne zeleci nikoga da vredjam) odnosno ti sto pitaju da imaju manje znanje od tih sto odgovaraju samo u segmentu sati provedenih gledajuci razna sranja po netu ( tzv internet ratnici)..

Van mreže ljubogrk

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 96
Odg: Pocetni
« Odgovor #2 poslato: April 11, 2021, 12:28:07 posle podne »
Pa ovako, ustanem odem na trening na prazan stomak, tako mi odgovora i odgovara mi zbog citave organizacije dana i posla.
Idem tri puta nedeljno, radim sledece, sva tri treninga ista
5serija propadanja po 10ponavljanja
5serija zgibova po 5ponavljanja
5serija cucnjeva sa opterecenjem po 15ponavljanja(radio sam vecu kilazu pa sam povredio koleno, meniskus pa nisam mogao hodati nedelju dana, tempirao sam neku kilazu koja mi je sad ok)
Trening me izmori jer nikad pre nisam vezbao, sa ovim treningom pokusavam da zamenim mrtvo, cucanj ,bench

Posle treninga a i u danima kad ne treniram:
2 merice wheya, 100gr ovsene/prosene/nekad plazma-mleko/pirinac

200-250gr meso pirinac ili 50gr orasasti plus salata

3-4 jajeta jogurt pecenica sir 100gr pirinac ili 50gr orasasti salata

Imam neki trip da mi ne prijaju ugljeni hidrati i polako bih te kalorije zamenio sa mastima ali ne znam kako.
Cilj je malko da se ugojim do 80-85kg, ne vijam defku i neki preteran izgled 15-20bf moze proci, malko vece obime ruku i nogu. Nista specificno
Najvise mi odgovara tri obroka po 40-45tak grama proteina sto mu dodje oko 1.5-1.6gr po kg sto mi mislim da je ok za pocetnika, pitanje je dal i to mogu sve iskoristiti... I da whey budi prvi obrok sa necim u kombinaciji
Voleo bih cuti vase predloge i kritike, hvala

Van mreže midzi

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 318
Odg: Pocetni
« Odgovor #3 poslato: April 11, 2021, 03:12:24 posle podne »
Pa ovako, ustanem odem na trening na prazan stomak, tako mi odgovora i odgovara mi zbog citave organizacije dana i posla.
Idem tri puta nedeljno, radim sledece, sva tri treninga ista
5serija propadanja po 10ponavljanja
5serija zgibova po 5ponavljanja
5serija cucnjeva sa opterecenjem po 15ponavljanja(radio sam vecu kilazu pa sam povredio koleno, meniskus pa nisam mogao hodati nedelju dana, tempirao sam neku kilazu koja mi je sad ok)
Trening me izmori jer nikad pre nisam vezbao, sa ovim treningom pokusavam da zamenim mrtvo, cucanj ,bench

Posle treninga a i u danima kad ne treniram:
2 merice wheya, 100gr ovsene/prosene/nekad plazma-mleko/pirinac

200-250gr meso pirinac ili 50gr orasasti plus salata

3-4 jajeta jogurt pecenica sir 100gr pirinac ili 50gr orasasti salata

Imam neki trip da mi ne prijaju ugljeni hidrati i polako bih te kalorije zamenio sa mastima ali ne znam kako.
Cilj je malko da se ugojim do 80-85kg, ne vijam defku i neki preteran izgled 15-20bf moze proci, malko vece obime ruku i nogu. Nista specificno
Najvise mi odgovara tri obroka po 40-45tak grama proteina sto mu dodje oko 1.5-1.6gr po kg sto mi mislim da je ok za pocetnika, pitanje je dal i to mogu sve iskoristiti... I da whey budi prvi obrok sa necim u kombinaciji
Voleo bih cuti vase predloge i kritike, hvala
Pozdrav Ljubo. U prevodu hoces da se okupas a da se ne nakvasis.
Jednostavno je hoces da se ugojis moras da jedes kvalitetno i moras da treniras kvalitetno. Moraces da provedes neko vreme citajuci postove na forumu.
A drugo bolja organizacija vise vremena za druge stvari, usteda vremena i energije.

Van mreže ljubogrk

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 96
Odg: Pocetni
« Odgovor #4 poslato: April 11, 2021, 03:27:09 posle podne »
U principu rekao bih da je trening ok, i unos proteina isto ( i sam Pedja kaze da sam pocetnik i da ne treba da preterujem u unosu proteina)
Jedino ovo unos masti i uh da se malo reorganizuje..Jer mislim da mi uh i ne odgovara i da bi mozda bolje bilo da se presaltam na masti kao glavni izvor energije

Van mreže midzi

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 318
Odg: Pocetni
« Odgovor #5 poslato: April 11, 2021, 03:50:09 posle podne »
U principu rekao bih da je trening ok, i unos proteina isto ( i sam Pedja kaze da sam pocetnik i da ne treba da preterujem u unosu proteina)
Jedino ovo unos masti i uh da se malo reorganizuje..Jer mislim da mi uh i ne odgovara i da bi mozda bolje bilo da se presaltam na masti kao glavni izvor energije
Zasto mislis da ti uh ne odgovaraju? Gde je problem?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pocetni
« Odgovor #6 poslato: April 12, 2021, 12:25:40 posle podne »
Pa ovako, ustanem odem na trening na prazan stomak, tako mi odgovora i odgovara mi zbog citave organizacije dana i posla.
Idem tri puta nedeljno, radim sledece, sva tri treninga ista
5serija propadanja po 10ponavljanja
5serija zgibova po 5ponavljanja
5serija cucnjeva sa opterecenjem po 15ponavljanja(radio sam vecu kilazu pa sam povredio koleno, meniskus pa nisam mogao hodati nedelju dana, tempirao sam neku kilazu koja mi je sad ok)
Trening me izmori jer nikad pre nisam vezbao, sa ovim treningom pokusavam da zamenim mrtvo, cucanj ,bench

Posle treninga a i u danima kad ne treniram:
2 merice wheya, 100gr ovsene/prosene/nekad plazma-mleko/pirinac

200-250gr meso pirinac ili 50gr orasasti plus salata

3-4 jajeta jogurt pecenica sir 100gr pirinac ili 50gr orasasti salata

Imam neki trip da mi ne prijaju ugljeni hidrati i polako bih te kalorije zamenio sa mastima ali ne znam kako.
Cilj je malko da se ugojim do 80-85kg, ne vijam defku i neki preteran izgled 15-20bf moze proci, malko vece obime ruku i nogu. Nista specificno
Najvise mi odgovara tri obroka po 40-45tak grama proteina sto mu dodje oko 1.5-1.6gr po kg sto mi mislim da je ok za pocetnika, pitanje je dal i to mogu sve iskoristiti... I da whey budi prvi obrok sa necim u kombinaciji
Voleo bih cuti vase predloge i kritike, hvala

druze cekaoi si 6 meseci da odgovoris na post?

Van mreže ljubogrk

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 96
Odg: Pocetni
« Odgovor #7 poslato: April 12, 2021, 10:58:10 posle podne »
Taman se naostrio, pa onda korone mame mamine, zatvorene teretane ovo ono... Posle se oladio malo iskreno.
I sad napravio sam sebi neku mini teretanu i krenuo da vezbam kako sam i napisao
Ishrana koci, pitao za savet