Mart 29, 2024, 11:37:27 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: Savjet kako da mi se ne zgade pileća prsa  (Pročitano 1060 puta)

Van mreže WhiteCore

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Savjet kako da mi se ne zgade pileća prsa
« poslato: Februar 06, 2023, 03:44:15 posle podne »
Pozdrav svima relativno sam novi u ovom svemu i NISAM NUTRICIONISTA nego je to čisto meni samo privatno tako da najvjerojatnije ima grešaka i vjerovatno nije dobra prehrana ali ono već ju koristim tjedan i meni je odlična(za sad) samo što problem je kao što i piše u naslovu kako da mi se ne zgade pileća prsa?

inč ako je bitno radim bulk posto imam 20god 180cm i 68kg...(štapić)
eo moja prehrana pa daj te neke sugestije šta bi mogao promijeniti ili izbaciti čak
naravno koristim salatu kao što je cikla, krastavci, rajčice

https://imgur.com/6wkLSVQ





JJ

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Savjet kako da mi se ne zgade pileća prsa
« Odgovor #1 poslato: Februar 06, 2023, 04:20:57 posle podne »
lepo lepo, samo nastavi tako!

pileca prsa mozes spremati u tortilji recimo, posto volis da koristis povrce, isprzis pilece filee, iseckas i onda stavis u tortijlu sa zelenom salatom, paradajiz, crni luk, pre toga podmazes tortilju malo ili senfom ili majonezom(light npr) cisto da mu da smeka, kasika pavlake.. stvar je u tome sto tako mozes pojesti poooprilicno mnogo belog mesa - veruj mi znam :)
sad naravno kafena kasika ili kako vi kazete zlica? nece te ubiti... pogotovo ne tebe kome treba ocajnicki suficit.
Ako si na deficitu ili hoces bas u konac da fitaš makrose, onda pileća prsa idu dobro u tiganju sa povrcem luk, sampinjoni, paprika, tikvice ili sve to djuture u rernu. Pa sada na to dodas ako treba kuvana riza ili krompir iz rerne.
Naravno ima i ona speed varijanta, kada kuvano meso sameljen u nutribuletu zajedno sa malo maslinovog i onda sa pravljenim hlebom (heljda, integralno brasno, spelta) to mazes kao pastetu, naravno mozes to zabiberiti dodati malo belog luka u mesavinu nacediti malo limuna i slicno...
i imas hardcore varijantu ako si u stadijumu kada hoces bas bas da racunas cist unos : to je kuvana piletina, riza sa strane , malo senfa , maslinke i bcaa u prahu ukus narandza kao sokic , voda da bude hladna sa ledom ili bcaa narandza rastoreno u caju od kamilice, zeleni caj i malo limuna ... znaci...

Van mreže icko

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 862
Odg: Savjet kako da mi se ne zgade pileća prsa
« Odgovor #2 poslato: Februar 07, 2023, 08:24:08 pre podne »
Greška, ćorav sam.
« Poslednja izmena: Februar 07, 2023, 08:31:43 pre podne icko »

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Savjet kako da mi se ne zgade pileća prsa
« Odgovor #3 poslato: Februar 07, 2023, 08:32:30 pre podne »
 :D desava se...

Van mreže WhiteCore

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: Savjet kako da mi se ne zgade pileća prsa
« Odgovor #4 poslato: Februar 07, 2023, 10:37:36 pre podne »
lepo lepo, samo nastavi tako!

pileca prsa mozes spremati u tortilji recimo, posto volis da koristis povrce, isprzis pilece filee, iseckas i onda stavis u tortijlu sa zelenom salatom, paradajiz, crni luk, pre toga podmazes tortilju malo ili senfom ili majonezom(light npr) cisto da mu da smeka, kasika pavlake.. stvar je u tome sto tako mozes pojesti poooprilicno mnogo belog mesa - veruj mi znam :)
sad naravno kafena kasika ili kako vi kazete zlica? nece te ubiti... pogotovo ne tebe kome treba ocajnicki suficit.
Ako si na deficitu ili hoces bas u konac da fitaš makrose, onda pileća prsa idu dobro u tiganju sa povrcem luk, sampinjoni, paprika, tikvice ili sve to djuture u rernu. Pa sada na to dodas ako treba kuvana riza ili krompir iz rerne.
Naravno ima i ona speed varijanta, kada kuvano meso sameljen u nutribuletu zajedno sa malo maslinovog i onda sa pravljenim hlebom (heljda, integralno brasno, spelta) to mazes kao pastetu, naravno mozes to zabiberiti dodati malo belog luka u mesavinu nacediti malo limuna i slicno...
i imas hardcore varijantu ako si u stadijumu kada hoces bas bas da racunas cist unos : to je kuvana piletina, riza sa strane , malo senfa , maslinke i bcaa u prahu ukus narandza kao sokic , voda da bude hladna sa ledom ili bcaa narandza rastoreno u caju od kamilice, zeleni caj i malo limuna ... znaci...

Puno hvala na ideji sa tortiljom i na ostalim savjetima..
tako je žlica al možeš čuti i kašika
JJ