Mart 29, 2024, 05:36:18 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: Uticaj pojasa na snagu  (Pročitano 47804 puta)

Van mreže Bolo Yeung

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 114
Uticaj pojasa na snagu
« poslato: Jul 09, 2019, 05:50:13 posle podne »
Znam da ga nose prevashodno zbog bezbednosti ali sta mislite da li ima nekog uticaja na snagu i da li ste u stanju da podignete iste  tezine bez i sa pojasom i kolika je razlika ako postoji ? Naravno pitanje se ne odnosi na vezbe poput biceps pregiba, listova, i slicnih  ;) vec na vezbe poput mrtvog dizanja, cucnjeva  ... i slicnih koje se rade sa većom težinom.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Uticaj pojasa na snagu
« Odgovor #1 poslato: Jul 09, 2019, 07:28:47 posle podne »
safety mere... podrska za core, dobijas jaci core... u tom smislu... tako da i nije toliko stvar snage koliko prevencije

Van mreže stefan25

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: Uticaj pojasa na snagu
« Odgovor #2 poslato: Decembar 30, 2019, 11:38:51 pre podne »
Znam da ga nose prevashodno zbog bezbednosti ali sta mislite da li ima nekog uticaja na snagu i da li ste u stanju da podignete iste  tezine bez i sa pojasom i kolika je razlika ako postoji ? Naravno pitanje se ne odnosi na vezbe poput biceps pregiba, listova, i slicnih  ;) vec na vezbe poput mrtvog dizanja, cucnjeva  ... i slicnih koje se rade sa većom težinom.
Meni se cini da sam jaci kada stavim pojas. Mada pojas koristim kod mrtvog dizanja. Kada stegnem stomak, udahnem i pojas me nekako cini cvrscim i kada mi stomak pun vazduha dodirne pojas znam da koristim pravilnu tehniku. Radim high bar ATG sa dosta uspravnom kicmom(dug torzo), tako da mi tu ne treba pojas.
/*   https://skipoverlifting.sport.blog/  */ Ovde sam nasao tekst o pojasu i malo sam ukapirao sta je i zasto je potrebno.