April 18, 2024, 12:33:33 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.090 poruka u 18.750 tema - 20.948 članova - Poslednji član: stefanl
X3MShop banner

Autor Tema: Pocetnik  (Pročitano 1467 puta)

Van mreže Anyway111

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Pocetnik
« poslato: Mart 06, 2021, 12:07:24 posle podne »
Imam problem sa kilazom, ne mogu da se ugojim nikako, 185cm i 60kg, jedem najmanje 3 puta dnevno i svaki dan doruckujem jaja sa slaninom i rucak uvek meso, u medjuvremenu neko voce tipa banane i uvece sardine ili neke sendvice spremim... Tako vec 4 meseca i ni 1kg gore nisam dobio, pa sam odlucio da krenem u teretanu, ako mi teretana ne pomogne ici cu kod doktora jer ne znam vise sta da radim, znaci jedem koliko mogu max.
Poenta je sto uopste ne trosim puno ugljenih hidrata jer uglavnom sedim za PC po 8h dnevno..

E sad od suplementacije cu uzeti gejner, kreatin i BCAA

Ocekujem jake upale misica prvih 10ak dana, sa kreatinom cu poceti tek nakon sto prodju upale..

Nemojte me napusavati za ovakav start sa suplementacijom, hocu promene i ocekujem ih sa ovom suplementacijom za 3 meseca..
Da li mozete da mi podelite neke savete, izbor za pomenutu suplementaciju, da li da uzmem gejner ili whey protein, BCAA u prahu ili kapsulama? Drugar mi je pre pricao da je radio fazu punjenja sa kreatinom, izguglacu kasnije sta je to tacno...


Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Pocetnik
« Odgovor #1 poslato: Mart 06, 2021, 12:27:02 posle podne »
koliko godina imas?

ajd pod prestpostavkom da si jedan klasican ektomorf, u teenage ili nekim 20 tim godinama i da se nisi bavio sportom.

ako hoces sve po pesu da radis i dobijes dobre rezultate:

- nauci da radis osnovne liftove u teretani, pre toga koristi masine za jacanje misicnih partija i slicno ali nemoj da baziras tr na njima. Tening neka bude mesovit.

- suplementi su ok, ali glavni problem nastaje u kuhinji samoj. eto to sardine, sendvici... kada neko kaze zna se odmah da to nije sendvic od integralnog hleba, sa tunom ili belim mesom, ella sirom i posle nekim zdravim mastima, salatom i slicno... nego je to parizer , kobaja i ostala sranja... prazne kalorije... znaci moras nauciti kako da jedes

- kreatin ce ti pomoci da navuces malo vode, protein je najbolje da uzmes obican, izolati su sada recimo i mesavine skroz novcano prihvatljivi, a uh i masti unosi iz hrane, pa ako bas stojis u mestu probaj sa gejnerom.  bcaa ti u ovom trenutku nije potreban, mozes eventualno esencijalne da dodas, ali opet, ako se ti lose hranis, to je sve bacanje para

prouci forum ishrana
« Poslednja izmena: Mart 06, 2021, 12:37:43 posle podne pirat »

Van mreže Anyway111

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Pocetnik
« Odgovor #2 poslato: Mart 06, 2021, 12:33:23 posle podne »
21
Oke hvala na detaljnom odgovoru, istrazicu ishranu na forumu... Negde sam citao ili cuo na nekom intervjuu od MMA borca, jer po prirodi sporta oni cesto menjaju kilazu, pa kad im je potrebno dodavanje kg popiju sejk proteina pred spavanje, jer im to bude šok za organizam i brze napreduju u dodavanju kg, jel istina to i da li da praktikujem isto?
« Poslednja izmena: Mart 06, 2021, 12:52:55 posle podne Anyway111 »

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Pocetnik
« Odgovor #3 poslato: Mart 06, 2021, 12:58:45 posle podne »
Oni rade neke druge manipulacije sa kilazom... ne aplicira se na tebe. Na supse gledas kao na dopune, pre svega gradivnih materija- proteini, aminokiseline. Znaci ako recimo imam 4 cvrsta obroka i time zadovoljim proteinski unos nekih 60, 70 % u ostalih 40 , odnosno 30 recimo dolaze suplementi. Oni ti pomazu da imas konstantan unos makrosa, onda to na nekih recimo 3 meseca, kao sto bi ti zeleo , ima smisla... a i dalje, isto vazii za ugljene hidrate, i masti koje je najbolje uz pracenje situacije na neke 2 nedelje povecavati postepeno iz vise razloga...

ps ovo sam ti samo okvirno napisao, mozes da ides i tri cvrsta obroka, a jos dva neka meal replacementa itd itd... freekombinujes
« Poslednja izmena: Mart 06, 2021, 01:04:35 posle podne pirat »

Van mreže g0xy

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 754
  • Go hard or go home
Odg: Pocetnik
« Odgovor #4 poslato: Mart 06, 2021, 05:36:03 posle podne »
Anyway111 za sve sto uzmes da radis,glavni esencijalni element je snaga volje.
Prvo bih ti predlozio da ti neko napravi ili ako to umes da napravis sam,plan ishrane sa kojim ces biti u suficitu jedno 500cal u odnosu na dnevnu potrosnju + bazalni metabolizam.
Ti ako uneses vise energije nego sto je utrosis,svakako ces dobiti na kilazi,zakoni odrzanja energije su vrlo jasni.
Problem koji bi mozda mogao da razmotris,je da imas stresne situacije,zbog kojih ne mozes da mislis o ishrani,a stres utice i na apetit.
Druga stvar,verovatno i ne znas koliko si nutrijenata uneo u toku dana,ako ne meris namirnice to nikako i ne mozes znati.
To sto se ti osetis sit posle par zalogaja,ne znaci da si uneo dovoljno nutrijenata i energije za jedan obrok,a pogotovo ne znaci da si u suficitu na dnevnom nivou.
Znaci prvo odakle treba da pocnes,je plan ishrane sa jasno odredjenim kolicinama obroka sa kojima ces biti u dnevnom suficitu energije.
Odlazak u teretanu nece ti pomoci,ako prvo ne sredis ove preduslove.