Mart 29, 2024, 02:03:12 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: Pomoc oko suplementacije  (Pročitano 1473 puta)

Van mreže Nemanja993

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Pomoc oko suplementacije
« poslato: Februar 13, 2021, 12:09:23 posle podne »
Pozdrav, potrebna mi je pomoc oko suplementacije. Stvarno je dosta toga ponudjeno na inetu, a sa obzirom da je to univerzalan predlog bez obzira na trenutnu spremnost ili pak za pocetnike, nije mi merodavno. Pre svega hteo bih da vas upoznam sa svojim nacinom treninga i ishranom, kao i time sta mi je cilj, da bi ste mi rekli koja suplementacija je za mene pogodna. Imam 78-79kg i 184cm (ako sam uspesno uradio imate i sliku dole), treniram manje-vise od kada znam za sebe (atletika,fudbal, danas "bodi-bilding"), radim treninge 4/1,6/1,3/1 (menjam) + kardio i trbusnjaci vec 4 godine aktivno, sa nekim mini pauzama (zdrastvene uglavnom, prehlade, povrede... itd). Poenta je da sam ubrzao metabolizam do maximuma i prosto vise nisam u mogucnosti da napredujem sa kilazom, jedem 7 obroka dnevno, voce, povrce, unosim oko 3 grama proteina po svom kilogramu, ne pijem, ne pusim, ne drogiram se, ne jedem slatko, gazirano i sve to (naravno ne zato sto sam napaljen, nego prosto mi se tako svidja i osecam se spremnije, jace, sigurnije...) Ono sto bi jos trebalo da znate je da izbegavam hidrate (mozda je tu greska) jedem ih samo pre podne i to plazmu ili velnes (retko kada pire ili pirinac uz rucak), osim toga jedini unos hidrata mi je u vocu, njega jedem dosta. Mozda je i u hidratima greska ne znam. Elem, odlucio sam da uzmem suplementaciju da bih probao da se poguram (jer mi steroidi ne dolaze u obzir) nikada nista u zivotu nisam probao od suplementacije, osim proteina i to u DM radnjama u vidu cokoladice posle treninga ahahaha (predpostavljam da je to sranje). Stoga vas molim da mi napisete par izbora suplementacije za ono sto je meni potrebno, dakle da probijem granicu od 78-79kg i dodjem do 85. Hvala unapred

Van mreže BOGISHA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 902
  • Sve je to od loseg vina
Odg: Pomoc oko suplementacije
« Odgovor #1 poslato: Februar 13, 2021, 12:48:19 posle podne »
Pozdrav, jedi hidrate ne bezi od njih, smanji proteine sta ce ti 3g po kg natural si, uzmi amino whey dzabalesku je, smanji to voce ok je da ga jedes ali ne da bude vecinski unos, jedes li masti?

Van mreže Nemanja993

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Pomoc oko suplementacije
« Odgovor #2 poslato: Februar 13, 2021, 12:57:29 posle podne »
Masti jedem za dorucak (meso,jaja...) jedem ih oko 12 npr kada jedem kotunjave plodove i jedem ih pre treninga (tada unosim jak obrok) isto iz mesa..

Van mreže Nemanja993

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Pomoc oko suplementacije
« Odgovor #3 poslato: Februar 13, 2021, 01:01:30 posle podne »
P.S. Znaci ovi gejneri, arginin, bcaa nista nije potrebno? ili sve to treba u kombinaciji?

Van mreže BOGISHA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 902
  • Sve je to od loseg vina
Odg: Pomoc oko suplementacije
« Odgovor #4 poslato: Februar 13, 2021, 02:13:40 posle podne »
Polako aj za pocetak sklopi ishranu imas temu bulk bulk bulk, za protein sam ti rekao koji je dobar i pristupacan, imas misica moze to fino da se ukombinuje samo lagano. Mozda cak nekoliko nedelja da odradis blagi deficit i oboris bf pa onda da krenes na masu.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Pomoc oko suplementacije
« Odgovor #5 poslato: Februar 13, 2021, 02:59:34 posle podne »
pa po ovome sto si napisao nije bas da ne izbegavas hidrate... :) od supsa za masu klasika: whey i kredza, mozes monohidrat to sada ne kosta mnogo , ako imas viska love super opcija je neki secer tipa dextroza ali jos bolje polimer glukoze uz esencijalne amino kiseline tokom treninga... eto.. i naravno moras biti u kalorijskom suficitu, e sada da ne bi ti probio bas tu kilazu u seljacku masu (tu su se mnogi zajebali pa nekada davno i moja malenkost da bi posle muda oteglili da dovedu stvari u red) trebalo bi da iscitas pod forum ishrane , sta i koji hidrati za na masi... a ne da se krkas plazmom i vocem tek tako... i za ime boga radi noge...   ali ovo kad napisu ne pijem i ne drogiram se :) pa jebote dal je moguce... :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop