Mart 28, 2024, 08:52:03 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.946 članova - Poslednji član: ylst
X3MShop banner

Autor Tema: Dzoni99 - predstavljanje  (Pročitano 3914 puta)

Van mreže Dzoni99

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 109
  • Go hard or go home
Dzoni99 - predstavljanje
« poslato: Februar 27, 2021, 02:28:14 posle podne »
Posle skoro 7 godina na forumu konačno je došlo vreme da i ja otvorim svoju temu  :)

Pošto su se konačno stekli uslovi za ozbiljno posvećivanje treningu (samostalan život + veći budžet) odlučio sam da mu se ozbiljnije posvetim. Ukratko, treniram od kraja decembra prošle godine (pre toga sam išao u teretanu 2, 3 meseca ali sam stao zbog korone), počeo sam sa 78kg i trenutno stanje je 83kg. Visok sam 180cm. Od kako sam krenuo povećao sam broj obroka ali i dalje to nije na nekom zavidnom nivou po pitanju unosa nutrijenata.

Odlučio sam da sada korigujem ishranu i cilj mi je da do juna nabacim kvalitetnu masu. Od sutra bih krenuo sa sledećim planom pa me zanima vaše mišljenje i eventualne sugestije. Ovo je u osnovi plan ishrane za masu koji sam video kod Saše Lazića ali sa više kalorija + suplementima.

Jutro: pola isceđenog limuna sa čašom mineralne vode
Obrok 1 (odmah posle): 4 cela belanca + spanać + 150g ovesnih pahuljica sa mlakom vodom + 2 kivija
Obrok 2: 250g junećeg / pilećeg mesa + 200g špageta + kečap
Pre treninga: 5g kreatina + 10g glutamina + 20g dekstroze
Posle treninga: 30g whey proteina + 10g glutamina + 20g dekstroze
Obrok 3: 250g belog + 150g pirinča
Obrok 4: 120g tunjevine + 30g kikirikija
Pred spavanje: 10g glutamina

Uz ovo uzimam cink, selen, C i D vitamin a dodaću i omega 3. Slike ću verovatno postaviti u narednom periodu.

Što se treninga tiče on je ovakav:

Ponedeljak: grudi + biceps
Utorak: noge
Sreda: leđa + triceps
Četrtak: odmor
Petak: ramena
« Poslednja izmena: Februar 27, 2021, 02:37:14 posle podne Dzoni99 »

Van mreže g0xy

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 754
  • Go hard or go home
Odg: Dzoni99 - predstavljanje
« Odgovor #1 poslato: Februar 27, 2021, 06:09:31 posle podne »
A sta bi sa slikama????

Van mreže Dzoni99

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 109
  • Go hard or go home
Odg: Dzoni99 - predstavljanje
« Odgovor #2 poslato: Februar 27, 2021, 11:01:34 posle podne »
Evo i slika - osvetljenje je užasno ali šta je tu je.

Da dopunim ovo od gore pošto ne mogu da izmenim post:

7:00 - Pola isceđenog limuna sa čašom mineralne vode
8:00 - 4 cela belanca + spanać + 150g ovesnih pahuljica sa mlakom vodom + 2 kivija
11:00 - 30g oraha + Zbregov
14:00 - 250g junećeg / belog mesa + 200g špageta + kečap
17:00 - 5g kreatina + 10g glutamina + 20g dekstroze
18:00 - 30g whey proteina + 10g glutamina + 20g dekstroze
19:30 - 250g belog mesa + 150g pirinča + salata
22:30 - 120g tunjevine + 30g kikirikija
22:50 - 10g glutamina
« Poslednja izmena: Februar 27, 2021, 11:06:45 posle podne Dzoni99 »

Van mreže BOGISHA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 902
  • Sve je to od loseg vina
Odg: Dzoni99 - predstavljanje
« Odgovor #3 poslato: Februar 28, 2021, 10:14:38 pre podne »
Pozdrav momak u prvom obroku 4 belanaca je malo, uh na ovu konstituciju bice puno, dex pre treninga nema potrebe, u zadnji obrok dodaj mladog sira, zameni kikiriki sa nekim drugim mastima. Nemoj kopirati jelovnike drugih moras videti sta tebi pase.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Dzoni99 - predstavljanje
« Odgovor #4 poslato: Februar 28, 2021, 11:56:50 pre podne »
Citat
Ukratko, treniram od kraja decembra prošle godine (pre toga sam išao u teretanu 2, 3 meseca ali sam stao zbog korone), počeo sam sa 78kg i trenutno stanje je 83kg. Visok sam 180cm. Od kako sam krenuo povećao sam broj obroka ali i dalje to nije na nekom zavidnom nivou po pitanju unosa nutrijenata.

Unos nutrijeneta je i vise nego na zavidnom nivou, kada je VISAK u pitanju, posto to povecanje kg se odrazailo na poveanje BF uglavnom u predelu stomaka- evidentno

Citat
Odlučio sam da sada korigujem ishranu i cilj mi je da do juna nabacim kvalitetnu masu. Od sutra bih krenuo sa sledećim planom pa me zanima vaše mišljenje i eventualne sugestije. Ovo je u osnovi plan ishrane za masu koji sam video kod Saše Lazića ali sa više kalorija + suplementima.

 ;D....

e sada glavno

Citat
17:00 - 5g kreatina + 10g glutamina + 20g dekstroze
18:00 - 30g whey proteina + 10g glutamina + 20g dekstroze

koji whey, koji glutamin, koji kretin, zasto dekstroza.....?

Van mreže Dzoni99

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 109
  • Go hard or go home
Odg: Dzoni99 - predstavljanje
« Odgovor #5 poslato: Februar 28, 2021, 12:06:21 posle podne »
Hvala na savetima Bogisha.

Citat
uh na ovu konstituciju bice puno

Šta bi bilo dobro da izbacim u tom slučaju?

Citat
u zadnji obrok dodaj mladog sira, zameni kikiriki sa nekim drugim mastima.

U redu, u zadnji obrok ću onda dodati mladi sir i umesto kikirikija bademe.

Citat
Unos nutrijeneta je i vise nego na zavidnom nivou, kada je VISAK u pitanju, posto to povecanje kg se odrazailo na poveanje BF uglavnom u predelu stomaka- evidentno

Da, loše sam se izrazio, ukratko ishrana nije bila na zavidnom nivou, bilo je tu i junk-a što se da videti po body fat-u.

Citat
koji whey, koji glutamin, koji kretin, zasto dekstroza.....?



Ako misliš zašto dekstroza pre treninga, pročitao sam da je potrebna zbog brže apsorpcije kreatina. Pretpostavljam da je to greška pošto ste mi obojica skrenuli pažnju na to tako da ću je izbaciti.
« Poslednja izmena: Februar 28, 2021, 12:10:50 posle podne Pedja_Petrovic »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Dzoni99 - predstavljanje
« Odgovor #6 poslato: Februar 28, 2021, 12:12:21 posle podne »
Ok
u tom slucaju, ne kapiram koji je razlog da sve savete oko toliko greski koje pravis, ne potrazis tamo gde kupujes suplementaciju? Mislim, vidim da si istu kupio tj odgovrio na pitanje sa potpunim uvernjem u to sto radis, pa kapiram da je onda njihova obaveza, ako nista onda moralna, da te savetuju u vezi svega ovoga gore napisanog i ovoiko gresaka koje radis

Van mreže Dzoni99

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 109
  • Go hard or go home
Odg: Dzoni99 - predstavljanje
« Odgovor #7 poslato: Februar 28, 2021, 12:24:14 posle podne »
Svestan sam da ima grešaka jer sam apsolutni početnik i nemam ni blizu toliko znanja o ishrani i suplementaciji kao vi, zbog toga sam i otvorio temu. Ništa, ako već ima toliko puno grešaka onda se bacam nazad na čitanje pa ću pokušati da sastavim bolji plan.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Dzoni99 - predstavljanje
« Odgovor #8 poslato: Februar 28, 2021, 12:26:08 posle podne »
Svestan sam da ima grešaka jer sam apsolutni početnik i nemam ni blizu toliko znanja o ishrani i suplementaciji kao vi, zbog toga sam i otvorio temu. Ništa, ako već ima toliko puno grešaka onda se bacam nazad na čitanje pa ću pokušati da sastavim bolji plan.
mozes i tako

ali laksi ti je put svakako da savet zatrzis od onih gde si kupio dodatke ishrani
pre svega da ti objasne za cega ti trebaju (npr glutamin)
pa onda i ostatak saveta, u vezi sa ishranom

kao sto rekoh
to im je obaveza, ako nista drugo, onda moralna

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Dzoni99 - predstavljanje
« Odgovor #9 poslato: Februar 28, 2021, 01:51:50 posle podne »
Citat
Ako misliš zašto dekstroza pre treninga, pročitao sam da je potrebna zbog brže apsorpcije kreatina

ex ta kredza+dex... prve strije na sisama i bicepsu sam dobio tako... 

ti ne treba da napadas jos masu... ne znam koja ti je polazna tacka bila, ali za tri meseca...dal si bio u deficitu ili suficitu... ili si se samo aktivirao... jbg moras dovesti taj stomak u red donekle da bi napadao masu i to jos plus sa navlacenjem vode... inace ce biti sa kredzom... pijes pisas, pijes pisas pijes... ;) mnogo mudrosti u jednoj recenici :)

vidi se da slabije treniras, noge verovatno ni ne radis...   

Van mreže Dzoni99

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 109
  • Go hard or go home
Odg: Dzoni99 - predstavljanje
« Odgovor #10 poslato: Februar 28, 2021, 02:00:33 posle podne »
Citat
pre svega da ti objasne za cega ti trebaju (npr glutamin)

Što se tiče glutamina o njemu sam čitao baš ovde na forumu tako da mi je jasno čemu služi.

Citat
vidi se da slabije treniras, noge verovatno ni ne radis...

Taman posla da ne radim noge. A što se tiče intenziteta treninga slažem se, trebam i na tome da poradim.

Citat
ti ne treba da napadas jos masu... ne znam koja ti je polazna tacka bila, ali za tri meseca...dal si bio u deficitu ili suficitu... ili si se samo aktivirao... jbg moras dovesti taj stomak u red donekle da bi napadao masu i to jos plus sa navlacenjem vode...

U redu, fokusiraću se za sada na smanjenje BF-a dok ne dovedem to na pristojan nivo.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Dzoni99 - predstavljanje
« Odgovor #11 poslato: Februar 28, 2021, 02:13:45 posle podne »
pa ono... vecina posle 3 meseca pocne da krca kilaze... kada ti krenu neke brojke na bench, cucanj, veslanje , zgibovi gde dizes oko svoje kilaze, dolazi i ta cvrstina neminovno, ubacis koji kardio povremeno i ako zapnes, brzo se regulise i bf i insulin, posle od te tacke sa tim indeksom, kreces na gradjenje mase i ides u suficit, dizes opet kilaze, misici se povecavaju, drknes aminokiseline, guras kontejnere (ako nemas sta da jebes) i tako... moras da se zrtvujes, nemoj ko Brus li samo...   

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Dzoni99 - predstavljanje
« Odgovor #12 poslato: Mart 01, 2021, 05:58:37 pre podne »
Citat
Što se tiče glutamina o njemu sam čitao baš ovde na forumu tako da mi je jasno čemu služi.

jasno

shvatio si za cega sluzi
ali tebi konkretno - nema potrebe ;)
ali dobro
da ne sirimo temu