April 19, 2024, 07:51:55 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.090 poruka u 18.750 tema - 20.948 članova - Poslednji član: stefanl
X3MShop banner

Autor Tema: Novi clan-pomoc oko full body treninga  (Pročitano 6996 puta)

Van mreže west

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Odg: Novi clan-pomoc oko full body treninga
« Odgovor #15 poslato: Mart 13, 2021, 03:02:25 posle podne »
Nutrigold, bio najjeftiniji pa sam napravio veliku zalihu :)

Najvjerovatnije da je do proizvodjaca, jednom sam uzeo Myprotein impact whey isolate sa ukusom banane i taj mi nije pravio neke probleme. Najbolja mi je bila konoplja, ako ima kakva sema da se nabavlja jeftino odnekud moze u pp :)

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Novi clan-pomoc oko full body treninga
« Odgovor #16 poslato: Mart 13, 2021, 04:31:52 posle podne »
Nikad cuo iskreno... inace izolati imaju manje laktoze obicno, to i jeste benefit

Van mreže west

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Odg: Novi clan-pomoc oko full body treninga
« Odgovor #17 poslato: Mart 13, 2021, 05:19:16 posle podne »
Kupovao sam ga u HR prije korone dok sam mogao preko granice, kad vratim pdv bilo nesto dzaba. Malo mu je rok prosao, pa kad prije prodje godina dana...
Nista, onda cu kupiti izolat

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Novi clan-pomoc oko full body treninga
« Odgovor #18 poslato: Mart 13, 2021, 07:36:51 posle podne »
i sta ti to sada vredi i sto si prosao jeftinije kada ce najverovatnije zavrsiti u solji...

vidi ako ti kazem da Iso fuji ne bih menjao ni za jedan drugi protein na trzistu... ok , lazem probao bih od yamamotta, beef ima cookie ukus , mada beef uvek ima nezgodniji ukus... no nije to poenta price. Poenta je da je Iso odlican proizvod i ima i finu dozu bromelaina u sebi (enzima koji pomaze u razlaganju proteina u ak i dalje), opste je poznato da su old school bilderi jeli ananas zbog tog enzima, kako bi im pomogao u varenju veceg protein intake-a. tako da ako imas mogucnost probaj, ni ja zbog finansija ne uzimam uvek veliku kantu, jbg 7 soma kada saberes pored svih mesecnih izdataka nije malo, ali pre cu da uzmem i manju kantu da imam za neki pwm sa uh , nego da lovim jeftina govna i koncentrate zbog kojih cu kasnije zaliti sto ne mogu da svarim obican sir. A siguran sam iako to nisu zvanicni podaci, nego subj osecaj, da sto vise crevnu sluzokozu opterecujes alergenima ili mucis necim sto ti ne pase, to ce sto vise stradati i skratiti mu rok normalnog funkcionisanja, ako i ne dovesti do samog errora konstatnom iritacijom, sto se masovno i desava... pricam ti to zbog toga sto se vidi da hoces da ulozis u zdravlje... pa ono razmisli, ja iskreno ili bih pio kvalitet ili ne bih pio uopste... karakteristicno je to danas sto svi trpaju sve u sebe nehajno, sve zarad trenutnog fizickog izgleda, od hemije pa do fus suplementacije sto se svercuje preko Pere Laze Mike I na kraju naravno Zike, pitace ih telo, kada ih prodje nejebica i kada zadju u neke godine pada performansi i telo pocne da ide silaznom putanjom, kada sve cinis da usporis taj proces, sta su u sebe unosili...

Van mreže west

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Odg: Novi clan-pomoc oko full body treninga
« Odgovor #19 poslato: Mart 13, 2021, 08:02:55 posle podne »
Lijepo je malo para potrositi, ajd bilo proslo, necu vise tako. Sto se ustedi na wheyu potrosi se na probiotiku :)

Ok, sta jos sem whey isolate, treba li meni ta dekstroza? Pauza na poslu mi je u pola 12 a radim do 16h, cim dodjem s posla i presvucem se radim trening, ne jedem nista jer mi se vraca

Sta preporucujete, sejk ili smoothie prije treninga? Koliko cega da smjesam na 124kg koje zelim da topim? Animal cuts, jel radi to ili je samo porez na debljinu?
Ima li uopste smisla suplementacija ako nije ishrana sredjena maksimalno?
« Poslednja izmena: Mart 13, 2021, 08:05:19 posle podne west »

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Novi clan-pomoc oko full body treninga
« Odgovor #20 poslato: Mart 13, 2021, 09:23:50 posle podne »
Nema realno smisla,ako ishrana nije makar donekle planirana, pogotovo sagorevaci, koje bih ti inace zbog tvoje situacije jako preporucio da preskocis.... mozes da probas sa l carnitinom, koenzim q10 koji su inace zdravi za srcani misic
Deks mozes, ali ako ti je body fat visok , generalno prosti seceri idu direktno u salo, jedino ako ti treba bas nekada da se povratis posle treninga

Van mreže west

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Odg: Novi clan-pomoc oko full body treninga
« Odgovor #21 poslato: Mart 13, 2021, 10:24:47 posle podne »
Ne bih onda, cilj mi je sto manje komplikovati ako moze. Ako mi ne treba ne bih. Ne trebam oporavak poslije treninga, nisu to neke tezine i intenzitet, mislim da bih mogao ponoviti trening za treningom. Najteze mi se natjerati da sidjem u garazu, kad se to natjeram i zagrijem onda ide
Nista, hvala, malo sam smorio ali nakupljala su se ta pitanja a nisam imao koga da pitam

Van mreže west

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Odg: Novi clan-pomoc oko full body treninga
« Odgovor #22 poslato: Mart 15, 2021, 05:56:39 posle podne »
Ko pita ne skita :)
Ramena me bole jako, s prednje strane, doslo mi je od silovanja bp pretpostavljam. Htio sam doci na 100kg radnu tezinu i nisam uspio. Da ne pitate zasto, volim tako sebi nesto zacrtati pa se motivisem. Nije uspjelo nazalost, 85 je maksimum koji sam uspio dici 12-10-8
Nailazio sam na tekstove gdje se visokim ljudima ne preporucuje ni ravni bench ni sipka, samo kosi i bucice. Eventualno ako se ide na ravni stavljaju neki odstojnik na grudi. Sta vi kazete po tom pitanju? Ili da udaram kao i do sad i duram bol? Podlaktice su mi jako dugacke, npr da postavim ruke za  prednji cucanj, znaci nisu ukrstene nego paralelne, zamisljen hvat, dodju mi sake iza glave, eto koliko su dugacke

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Novi clan-pomoc oko full body treninga
« Odgovor #23 poslato: Mart 15, 2021, 06:10:08 posle podne »
ima toliko toga pogresnog u tvom izlaganju u postovima, da je sada stvarno suvisno komentarisati... moraces malo da iscitas pored ishrane i o treningu... 

Van mreže west

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Odg: Novi clan-pomoc oko full body treninga
« Odgovor #24 poslato: Mart 15, 2021, 06:49:35 posle podne »
S tom sam pretpostavkom i dosao na forum jbg, da mislim da dobro radim ne bih dolazio, sta cu vam?

Da dodam u ovo iznad, prije nego sto sam odlucio da vjezbam imao sam 138kg i mogao sam napraviti jedan zgib sa nathvatom (na jedvite jade sa puno stenjanja) i 3-4 pothvatom. Sad ne mogu da se pomjerim a laksi sam 15 kg i godinu dana sam trenirao s tegovima... Nesto s podlakticama nije ok, cim krenem da bih se podizao one odmah otkazuju i saka pusta vratilo (nemam vratilo nego na poslu neka greda)

Van mreže midzi

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 318
Odg: Novi clan-pomoc oko full body treninga
« Odgovor #25 poslato: Mart 15, 2021, 07:07:54 posle podne »
S tom sam pretpostavkom i dosao na forum jbg, da mislim da dobro radim ne bih dolazio, sta cu vam?

Da dodam u ovo iznad, prije nego sto sam odlucio da vjezbam imao sam 138kg i mogao sam napraviti jedan zgib sa nathvatom (na jedvite jade sa puno stenjanja) i 3-4 pothvatom. Sad ne mogu da se pomjerim a laksi sam 15 kg i godinu dana sam trenirao s tegovima... Nesto s podlakticama nije ok, cim krenem da bih se podizao one odmah otkazuju i saka pusta vratilo (nemam vratilo nego na poslu neka greda)
Koliko puta nedeljno treniras? Ako sam dobro shvatio treniras kuci, treniras na poslu? Forsiras ovo, forsiras ono?

Van mreže west

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Odg: Novi clan-pomoc oko full body treninga
« Odgovor #26 poslato: Mart 15, 2021, 07:26:44 posle podne »
Treniram kuci. Trudim se da treniram 3x sedmicno, mada nekad se desi da preskocim 5-6 dana. Prosle godine sam preskocio mjesec radi neke gradjevine, nisam stizao. Ne treniram na poslu, kakvo treniranje na poslu, to je crni privatnik, najcrnji onaj, al eto, imam gumu za stiskanje u dzepu i gredu na koju se okacim da malo izravnam kicmu

Van mreže west

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Odg: Novi clan-pomoc oko full body treninga
« Odgovor #27 poslato: Mart 17, 2021, 05:42:26 posle podne »
Danasnji trening, uspio sam ostati full koncentrisan u prve 3 vjezbe, poslije toga su se misli malo rastrkale. Male neke kozmeticke promjene sam uveo u program, izbacio podlaktice posto ih vise ne osjecam, izbacio jedan bp a vratio letenje bucicama, kosi potisak cu od sad raditi bucicama. U biti vratio sam sve na onako kako sam poceo. Poslije tegova 6 minuta udaranja vrece uz neku aplikaciju koja govori kako da udaram. Duzina treninga sa tegovima bez zagrijavanja 32 i po minute, po vama jel to ok ili je malo?

Van mreže west

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Odg: Novi clan-pomoc oko full body treninga
« Odgovor #28 poslato: Mart 19, 2021, 07:40:52 posle podne »
Danasnji trening, mali zajeb, veslanje u pretklonu je trebalo ici kao druga vjezba. Ovako sam morao skidati sa sipke na bucice pa opet vracati na sipku. Ispravljeno u programu. Ne znam koliko mi je ok raditi ove potiske za triceps, ja to ne znam odraditi da pogodim triceps. Veslanje podigao sa 70 na 80, moze ici garant i na 90 ali radi problematike u pretklonu malo cu sacekati. Poslije tegova vreca 5 minuta bez spustanja ruku, samo paf, paf, paf, poceo sam se snalaziti tu

Ne morate sad svi odjednom, izgubim se u postovima :)

@pirat rekao si da uzmem izolat whey da izbjegnem stomacne probleme, kakav je onaj whey hydro, jel on jos cistiji sto se tice laktoze?
« Poslednja izmena: Mart 19, 2021, 07:42:32 posle podne west »

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Novi clan-pomoc oko full body treninga
« Odgovor #29 poslato: Mart 19, 2021, 09:05:15 posle podne »
korektan